Zabiegi kosmetyczne na jesień

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi kosmetyczne na jesień to pakiet rozmaitych zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetologicznym, których celem jest odżywienie skóry po sezonie letnim. Jest ona wówczas zwykle przesuszona i odwodniona, co wiąże się z częstym działaniem wysokich temperatur oraz suchego powietrza. Zwiększa się widoczność zmarszczek mimicznych, a skóra traci na swojej wiosennej jędrności. Dlatego warto zadbać o nią w profesjonalny sposób.

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze, sprawdzone zabiegi, które idealnie nadają się w okresie jesiennym.

Oxybrazja

Oxybrazja często stosowana jest do wygładzania zmarszczek, redukcji blizn, w tym także rozstępów, cellulitu, zaburzeń pigmentacji skóry ciała czy rogowacenia okołomieszkowego. Oddziałuje na skórę poprzez jej oczyszczenie oraz stymulację krążenia krwi. Wielokrotnie powtarzane zabiegi wspierają przebudowę skóry właściwej, tzn. pobudzają syntezę włókien kolagenowych i włókien elastynowych (remodeling). Efektem jest wzrost elastyczności skóry i spłycenie zmarszczek mimicznych. Oxybrazja to zabieg mechanicznego usuwania komórek powierzchownej warstwy naskórka za pomocą sprężonego strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej.

Peelingi chemiczne i mikrodermabrazja

Skóra po miesiącach letnich w szczególności wymaga złuszczenia i oczyszczenia. Najprostszym sposobem na jej oczyszczenie jest zastosowanie peelingu chemicznego. Największą popularnością cieszą się peelingi z:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Z kolei mikrodermabrazja polega na złuszczaniu naskórka poprzez mechaniczne ścieranie jego warstwy rogowej. Jesień to idealny okres na tego typu zabiegi, ponieważ jednym z zaleceń po ich wykonaniu jest unikanie ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne nawet przez okres 1-2 tygodni. Byłoby to niemal niemożliwe w sezonie letnim.

Zobacz również: Ochrona przeciwsłoneczna.

Mezoterapia mikroigłowa

Jeśli skóra jest już odpowiednio oczyszczona, można rozpocząć jej intensywną regenerację. Mezoterapia mikroigłowa wykorzystuje zdolności skóry do samonaprawy. Liczne mikronakłucia powodują mikrourazy, które wywołują reakcje zapalne. Dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które stymulują aktywność fibroblastów. Tym samym dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Dodatkowo nakłucia w skórze tworzą mikroskopijne kanaliki, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych w głębsze warstwy skóry.

Sonoforeza

To metoda wprowadzania substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą ultradźwięków. Ultradźwięki wywołują drgania płynu zawierającego wprowadzane substancje, co ułatwia ich penetrację. Zabieg jest bezbolesny i komfortowy, nie powoduje przerwania ciągłości skóry. W ten sposób głęboko do jej wnętrza wprowadzać można witaminy, minerały, a także antyoksydanty. Sonoforeza poprawia też przepływ limfy, masuje skórę, przyspiesza metabolizm na poziomie komórkowym oraz poprawia ukrwienie skóry. Staje się ona dogłębnie nawilżona i odżywiona, pełna blasku oraz zregenerowana.

Masaż relaksacyjny z peelingiem

Nie tylko skóra twarzy potrzebuje regeneracji po sezonie letnim. Nie należy zapominać o reszcie ciała. Świetnie sprawdzi się masaż relaksacyjny wykonywany na bazie aromatycznych olejków do ciała. Warto sięgnąć po olejek jojoba, masło shea, olejek kokosowy lub olejek arganowy, które wykazują silne działanie nawilżające. Można wybrać pakiet zabiegów na ciało, który składa się z masażu + peelingu i maski regenerującej. Wówczas najpierw wykonywany jest peeling całego ciała, po czym zmywa się go i nakłada maskę. Po masce wykonywany jest masaż na bazie olejków, które warto pozostawić na ciele na cały dzień, aby mogły całkowicie się wchłonąć.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Glinka, A. Dana, Zastosowanie soli fizjologicznej i tlenu w nowej technologii mikrodermabrazji, Polish Journal of Cosmetology, 4/2008.
  2. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R., Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, Estetol Med Kosmetol, 1/2011.
  3. Gaweł E., Urtnowska-Joppek K., Mezoterapia mikroigłowa – aparatura oraz wskazania, Kosmetologia Estetyczna, 5/2019.
  4. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

  1. Świetny artykuł. Jestem bardzo zadowolony, że wyszukałem ten wpis. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Chcę podziękować za Twoje działania. Zdecydowanie będę polecał to miejsce i częściej odwiedzał, żeby poczytać nowe posty.

  2. Świetny artykuł. W czasie poszukiwania w internecie potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. No i muszę wyrazić uznanie za Twoją pracę. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał, aby zobaczyć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *