Oxybrazja – mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Oxybrazja jest jedną z najnowszych metod regeneracji oraz rewitalizacji skóry. Polega na złuszczaniu martwego naskórka i usuwaniu zanieczyszczeń za pomocą strumienia tlenu oraz soli fizjologicznej. To najdelikatniejsza forma mikrodermabrazji, dlatego może być wykonywana u osób z cerą wrażliwą.

Oxybrazja - mikrodermabrazja wodno-tlenowa

Na czym polega oxybrazja?

Podczas zabiegu oxybrazji naskórek jest złuszczany za pomocą wyrzucanego pod ciśnieniem strumienia powietrza z rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. Głowicę urządzenia zabiegowego krótkimi ruchami przesuwa się około 1 cm nad powierzchnią skóry (w klasycznej mikrodermabrazji głowicę dociska się delikatnie do powierzchni skóry i dopiero wtedy wykonuje ruchy. Różnica polega więc na tym, że przy oxybrazji głowica nie dotyka skóry). Urządzenie wytwarza odpowiednio wysokie ciśnienie, które wyrzuca tlen i sól fizjologiczną na docelowe miejsce. Po zabiegu może pojawić się chwilowy rumień, który znika po maksymalnie 2 dniach.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak poleca się wykonanie od 3 do 10 powtórzeń (w zależności od indywidualnych potrzeb). Odstęp czasowy między poszczególnymi zabiegami jest również dobierany w zależności od oczekiwań i zapotrzebować klientki. W niektórych przypadkach jest to 1 zabieg na tydzień, w innych – na 2 tygodnie lub więcej.

Oxybrazja efekty

Większość efektów zabiegowych zawdzięcza się właśnie soli fizjologicznej, która wykazuje działanie przeciwzapalne, nawilżające oraz łagodzące. Bardzo ważny jest tu również tlen, który – jak wiadomo – jest najważniejszym pierwiastkiem niezbędnym do życia. W odniesieniu do skóry, pobudza on syntezę włókien kolagenowych i regenerację naczyń krwionośnych. Dzięki temu skóra staje się lepiej odżywiona, dotleniona i ukrwiona. Dodatkowo zabieg zmniejsza objawy trądziku i działa odkażająco. Można szybko zauważyć spłycenie niektórych zmarszczek (zwłaszcza mimicznych), obkurczenie rozszerzonych porów oraz poprawę jędrności skóry. Już po pierwszym zabiegu klientki zwracają uwagę na rozjaśnienie i wygładzenie skóry. Staje się ona pełna blasku.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Należy także wspomnieć, że nie tylko same składniki mieszanki są tu istotne. Wyrzucany strumień tlenu i soli fizjologicznej z odległości około 1 cm można porównać do mikromasażu, a jak wiadomo, wszelkie masaże bardzo korzystnie wpływają na stan skóry.

Oxybrazja wskazania

Zabieg poleca się najczęściej przy:

Może stanowić alternatywę dla tradycyjnych peelingów, dlatego zabieg można przeprowadzić u każdej osoby chcącej oczyścić swoją skórę. Jak wspomniano, jest to zabieg bezpieczny nawet w przypadku posiadaczy wrażliwej skóry. Dodatkowo oxybrazję można wykonać przy cerze naczynkowej oraz z rumieniem. Oxybrazję wykonuje się nie tylko na skórze twarzy, ale i na całym ciele. Najczęściej wybieranymi partiami są uda i pośladki (celem zminimalizowania cellulitu) oraz brzuch (celem zmniejszenia rozstępów).

Oxybrazja przeciwwskazania

Podstawowymi przeciwwskazaniami do oxybrazji są:

  • trądzik różowaty;
  • łuszczyca;
  • stany zapalne skóry, bez względu na przyczynę;
  • świeże rany, przerwanie ciągłości skóry w miejscu zabiegowym;
  • ropny trądzik w fazie aktywnej;
  • bakteryjne i grzybicze zakażenia skóry;
  • zakażenia wirusowe, np. opryszczka;
  • wykonany wcześniej zabieg z kwasami.

Decyzję o wykonaniu oxybrazji podejmuje kosmetolog.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  2. Padlewska K., Kosmetologia ciała, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 Responses

  1. Bardzo chętnie wykonałabym taki zabieg. Byłam na standardowej mikrodermabrazji, o tym zabiegu nie słyszałam, ale czuję, że byłby dla mnie idealny 😉

  2. Mam suchą cerę, na której po zimie widać szarość. Szukałam więc zabiegu dla siebie. Na pewno wezmę oxybrazję pod uwagę. Dzięki za tyle informacji w jednym miejscu!

  3. Jakiś czas temu pisałam u siebie post na temat oxybrazji i swoich odczuć po zabiegu 😉 Tak więc zgadzam się z powyższym wpisem 🙂

  4. Oxybrazja jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej cerze. Ja chciałm udać się na zabieg oczyszczający, ale moja cera niestety bardzo źle znosi takie zabiegi. polecono mi oxybrazję i to był bardzo dobry wybór. Świetnie się sprawdził przy mojej wrażliwej cerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *