Zamienniki perfum – czy to lepsze rozwiązanie od oryginalnych perfum?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

W Polsce coraz więcej osób sięga po zamienniki perfum, czy to jednak rozwiązanie korzystne? Czym różnią się perfumy oryginalne od ich odpowiedników, czy różni się proces ich produkcji i jakim sposobem producenci zamienników mogą zaoferować tak niskie ceny?

Zamienniki perfum – czy to lepsze rozwiązanie od oryginalnych perfum?

Zamienniki perfum, nazywane często również francuskimi perfumami lub paryskimi perfumami, pojawiają się na naszym rynku coraz chętniej. Kuszą głównie ceną i deklaracjami, że ich jakość oraz sam zapach nie odbiega od oryginałów. Czy to może być prawda?

Proces produkcji perfum oryginalnych oraz perfum paryskich

Proces produkcji nie różni się niemal niczym, podobnie jak składniki, z których korzystają producenci i zamienników, i oryginalnych perfum. Rożnica jednak może pojawić się w zapachach, dla niektórych będzie ona subtelna i niemal niezauważalna, dla innych, dobrze znających oryginalny zapach, może być wyraźniejsza, lecz nie znaczy to, że zapach zamiennika jest gorszy – jest po prostu inny.

Wszystko wynika z tergo, jak powstają paryskie perfumy – na początku specjaliści mają za zadanie rozpracować zapach oryginalny, a następnie, za pomocą dostępnych składników, odtworzyć go jak najwierniej. Często udaje się to znakomicie, lecz trudno jest odwzorować zapach 1:1, stąd wspomniane różnice.

Perfumy paryskie oraz oryginalne mogą również się różnić ilością dodanych utrwalaczy – to od nich zależy trwałość perfum, lecz większość producentów zamienników nie oszczędza na nich, stąd odpowiedniki perfum pachną tak długo, jak oryginały, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by pachniały czasem jeszcze dłużej.

Kliknij i wybierz perfumy damskie dla siebie!

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Cena – dlaczego zamienniki perfum są tańsze od oryginałów?

Skoro proces produkcji, składniki czy ilość utrwalaczy są takie same lub podobne, skąd tak duża różnica w cenie? W końcu zamienniki o tej samej pojemności mogą być kilkukrotnie tańsze od perfum oryginalnych, na których się wzorują.

Kluczowy jest tutaj marketing, reklama, promocja oraz ich koszty. Największe marki zatrudniają aktorów czy znanych celebrytów, by reklamowali konkretne perfumy lub nawet sygnowali ich swoimi nazwiskami.
Informacja o tym dociera do nas z każdej strony, a kosztuje i sama współpraca, i przestrzeń medialna. Niewiele osób wie, że nawet 40% kosztów flakonu oryginalnych perfum to właśnie koszty promocji i marketingu. To dzięki temu, że wiemy o danych perfumach, są one właśnie takie drogie – nie są to więc koszty, które wpływają na jakość produktów, które kupujemy.

Dodatkowo kosztuje również opakowanie czy flakon. Oryginalne perfumy różnią się od siebie i jednymi, i drugimi, a kosztuje i ich produkcja, i zaprojektowanie. W przypadku zamienników perfum często dostajemy takie same flakony w takich samych pudełkach, a poszczególne zapachy odróżnia numer czy nazwa na flakonie i opakowaniu. Często i opakowania i flakony są również skromniejsze, przez co również tańsze w produkcji. Dzięki temu sam produkt, jakim są zamienniki perfum, mogą być również tańsze.

Kliknij i wybierz męskie perfumy dla siebie – https://paryskie-perfumy.pl/kategoria-produktu/perfumy-meskie/

Perfumy i płacenie za markę

Czy tego chcemy, czy nie, kiedy decydujemy się na perfumy z naprawdę wysokiej półki, płacimy również za markę i fakt, że posiadamy dany produkt. Nawet jeżeli – potencjalnie – koszty marketingu, promocji, produkcji perfum, flakonu, dystrybucji i całej reszty są stosunkowo niskie, za produkty znanych marek zapłacimy dużo, tylko dlatego, że to produkty tej marki, a one po prostu muszą kosztować.

Jako ludzie chwalimy się tym, że możemy pozwolić sobie na produkty np. znanych domów mody. Nie każdy może je mieć, nie każdego na to stać, i to w tych produktach, również w perfumach, również jest ważne. Cena więc nie musi być wprost proporcjonalna do jakości produktu czy jego ceny wyprodukowania.

Eksperymenty, na które możesz sobie pozwolić

Paryskie perfumy to znakomita opcja, jeżeli lubimy eksperymenty. Chcemy sprawdzić nowy zapach, a może zupełnie nowe nuty zapachowe, jednak nie jesteśmy pewni, że to coś dla nas? Szkoda byłoby wydać setki złotych na flakon markowych perfum, który może nam się nawet nie spodobać.

Dlatego warto postawić na zamienniki – tutaj inwestycja ta będzie znacznie tańsza, a jeżeli zapach nam się spodoba, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zdecydować się na zapach oryginalny. Jeżeli natomiast będzie to zakup nietrafiony – trudno, w takim przypadku po prostu właśnie udało nam się oszczędzić setki złotych na perfumach, które i tak nie są dla nas. To właśnie często osoby, które lubią zmieniać zapachy, tak często sięgają po zamienniki perfum.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

2 odpowiedzi

  1. Są dwie rzeczy
    1) chora zupełnie cena większości markowych perfum – wynikająca właśnie z marketingu
    2) „Zamienniki” niestety są mniej trwałe, ale to zależy od wersji

  2. A ja jednak nie jestem przekonana do zamienników. Każdorazowo, gdy się pokusiłam o taki zakup byłam rozczarowana trwałością zapachu. Oryginały pod tym kątem zdecydowanie wygrywają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *