Makijaż na wiosnę

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż na wiosnę powinien być świeży, lekki i promienny, choć jego rodzaj zależy oczywiście od okazji i okoliczności, na którą jest wykonywany. Jeśli jednak mowa o makijażu codziennym lub do pracy, podstawą są wiosenne kolory, lekkie kremy i delikatne szminki. O jakich szczegółach nie można zapominać?

Makijaż na wiosnę

Makijaż na wiosnę a polecane kolory

Wiosna rządzi się swoimi prawami – po ciężkiej, ciemnej zimie nadchodzi czas zmiany, świeżości, rozkwitu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku roślinności. Dlatego także makijaż powinien być równie świeży, na co w dużej mierze wpływają zastosowane kolory. Na powiekach bardzo dobrze sprawdzają się ciepłe barwy (jasne brązy, brzoskwinie, odcienie nude) oraz te przywodzące na myśl wiosnę (zielenie, róże), które stanowią oryginalny akcent w makijażu. Chcąc się wyróżnić, można sięgnąć po kolorową kredkę na linię wodną oka lub po kolorowy eyeliner.

Warto podkreślić także policzki, jednak róż powinien stanowić zaledwie akcent dodający rumieńców. Chcąc rozświetlić cały makijaż, warto użyć rozświetlacza (aplikuje się go zwłaszcza na kości policzkowe). W makijażu wiosennym należy unikać ciemnego oka (tzw. smokey eyes), zimnych i ciemnych cieni do powiek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Krem BB zamiast fluidu

Niejedna kobieta nie wyobraża sobie makijażu bez zastosowania fluidu, który wyrówna koloryt skóry i ukryje ewentualne niedoskonałości. Wiosną fluid może jednak wyglądać ciężko i stworzyć nieestetyczną maskę na twarzy, która będzie mocno widoczna w wiosennym świetle. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zamiana fluidu stosowanego zimą na krem BB, czyli kosmetyk o kremowej konsystencji, nawilżającym działaniu i zawierający pigment. Również może maskować niedoskonałości i wyrównywać cerę, jednak w znacznie lżejszy sposób. Dodatkowo większość kremów BB zawiera filtr przeciwsłoneczny, który ochroni skórę przed wiosennym słońcem.

Szminka – odpowiednio dobrana

Każdy makijaż powinien być wykończony nałożeniem szminki. Wiosną na co dzień najlepiej sprawdzają się szminki zbliżone kolorem do naturalnej barwy ust, jedynie delikatnie ją podkreślające, jak również wszelkie odcienie nude i różu. Szminka musi być jednak dobrana do kolorytu cery i typu urody (wiosna, lato, jesień, zima), o czym zawsze należy pamiętać. Dziewczęcy, delikatny efekt uzyskać można, stosując wyłącznie pomadkę ochronną, która nada wargom nawilżenia i połysku. Tak samo sprawdzi się bezbarwny błyszczyk.

Puder transparentny

Uniwersalnym kosmetykiem jest puder do twarzy transparentny. Jego składniki są matujące i przezroczyste. Dzięki temu skóra staje się gładka i aksamitna, matowa, a makijaż utrwalony. Puder ten jest niewidoczny po zastosowaniu i z całą pewnością nie obciąża nadmiernie skóry. Może stanowić idealne wykończenie makijażu wiosennego. Tym bardziej że chroni przed błyszczeniem się jej np. w strefie T. Puder transparentny można zaaplikować dużym pędzlem bezpośrednio na krem BB.

Makijaż na wiosnę – czego unikać?

Podsumowując, w makijażu wiosennym dziennym najlepiej unikać:

  • ciemnych, mocnych, chłodnych kolorów;
  • wyraźnych kontrastów między jasnymi i ciemnymi kolorami;
  • ciężkich fluidów;
  • fluidów i kremów BB niedopasowanych odcieniem do karnacji;
  • nakładania dużej liczby kosmetyków – wiosną często bronzer nie jest potrzebny;
  • czerwonych, bordowych szminek i konturówek wyraźnie odznaczających się od reszty warg.

Oczywiście nie należy pomijać znaczenia pielęgnacji skóry przed makijażem. Codziennie rano należy cerę umyć żelem lub pianką, aby pozbyć się złuszczonego przez noc naskórka i nadmiernego sebum i przetrzeć ją tonikiem wyrównującym pH skóry. Następnie zaleca się nałożenie serum rozświetlającego i ulubionego, lekkiego kremu nawilżającego, który stanowi bazę pod makijaż. Dopiero wtedy można nakładać makijaż.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Brown B., Perfekcyjny makijaż. Dla wszystkich – od początkujących po profesjonalistów, Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2011.
  2. Morris R., Makijaż bez tajemnic, Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2012.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *