Anna Karpińska „Bądź blisko” – recenzja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Autor: Anna Karpińska

Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.

Data wydania: 2022

Wydanie: Warszawa 2022

Liczba stron: 440

Język: polski

ISBN: 978-83-8234-350-2

Anna Karpińska "Bądź blisko" recenzja

 

Recenzja

„Bądź blisko” Anny Karpińskiej to druga część książki pt. „Kiedy nadejdziesz”, będąca kontynuacją losów dwóch kobiet – Marii i Aleksandry. Także o niej można powiedzieć, że jest przepełniona trudnymi wyborami, nadziejami i marzeniami. Sugeruje, że to właśnie miłość i rodzina powinny stać na pierwszym miejscu w życiu każdego człowieka. Nie wolno się poddawać, ponieważ z każdej sytuacji znajdziemy wyjście, jeśli dobrze zastanowimy się nad rozwiązaniami. W trudnych chwilach można liczyć właśnie na najbliższych, chociaż i oni bywają źródłem naszych zmartwień. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Nie ma tutaj ani chwili na znudzenie. Mocno utożsamiamy się z głównymi bohaterkami, wspólnie przeżywając ich emocje – te złe i te dobre.

Historia bohaterek

Książka kontynuuje opowieść o Marii, która obecnie znajduje się w ciąży bliźniaczej, oraz o Aleksandrze, kobiecie, która jest biologiczną matką wyczekiwanych bliźniąt. Okazuje się, że obie Panie mają ze sobą wiele wspólnego, więcej niż początkowo się wydawało. Autorka porusza zadawnione problemy rodzinne obu bohaterek i to po części z tego względu w tak dużym stopniu przejmujemy się ich losem. W końcu takie wydarzenia mogłyby dotyczyć każdego z nas. Druga część tej pięknej historii jest przepełniona przede wszystkim nadzieją na przyszłość i miłością. Udowadnia, że to wyłącznie od nas zależy, jak potoczą się przyszłe losy nasze i naszych bliskich. Daje nadzieję na znalezienie promyka światła nawet w mroczne dni.

Akcja książki

Największą zaletą książki jest jej realność oraz przedstawienie akcji z perspektywy obu bohaterek. Okazuje się, że każda z nich na swój sposób przeżywa wydarzenia, co daje czytelnikowi wiele do myślenia. Być może i nasi bliscy zupełnie inaczej niż my przeżywają sytuacje, w których wszyscy uczestniczymy. Autorka uczy zrozumienia dla drugiego człowieka, co jest bardzo ważne. Mimo licznych wątków nie sposób zgubić się w akcji – wszystko jest dokładnie wyjaśnione, a wątki powrotu do przeszłości sprawiają, że możemy połączyć wydarzenia i jeszcze wszechstronniej ocenić zachowania Marii i Aleksandry. Akcja toczy się wartko, poruszane są poważne problemy emocjonalne. Przynajmniej kilka razy zauważymy nieoczekiwany zwrot akcji, którego z pewnością byśmy się nie spodziewali. Dzięki temu treść wciąga i z podnieceniem rozpoczynamy każdy kolejny rozdział.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *