Regeneracja skóry po zimie

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Regeneracja skóry po zimie jest bardzo ważnym elementem dbania o siebie i codziennej pielęgnacji. Zima to okres szczególnie nieprzyjazny ludzkiej skórze – jest ona narażona na skrajnie niskie temperatury, suche powietrze, śnieg i odwodnienie. Aby była promienna i pełna blasku na wiosnę, należy wdrożyć odpowiednie działania już na przełomie lutego i marca. Jak może wyglądać właściwa i kompleksowa regeneracja skóry po zimie?

Regeneracja skóry po zimie

Zabiegi na skórę – regeneracyjne

Najintensywniejszą i najgłębszą regenerację zapewniają zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetologicznym. Już jeden taki zabieg może znacznie poprawić wygląd skóry i jej kondycję. W przypadku twarzy rekomenduje się następujące zabiegi:

  • mezoterapia igłowa lub mezoterapia bezigłowa polega na wprowadzaniu w głąb skóry substancji nawilżających, odżywczych i silnie regenerujących, np. witamin, kwasu hialuronowego czy minerałów. Stosowane preparaty mogą także skutecznie niwelować przebarwienia, podczas gdy formuły nawilżające głęboko hydratują skórę, przywracając jej równowagę i jędrność;
  • oxybrazja – rodzaj peelingu mechanicznego, w którym czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej, aplikowanej pod zwiększonym ciśnieniem powietrza bogatego w tlen. Co istotne, zabieg oczyszcza, odżywia skórę i może być wykonywany nawet w przypadku cery wrażliwej czy cery naczynkowej;
  • sonoterapia – wykorzystuje fale ultradźwiękowe, aby wtłaczać składniki zaaplikowanych kosmetyków bezpośrednio w skórę. Samo działanie fal również na nią oddziałuje, przyspieszając produkcję kolagenu, zwiększając ukrwienie i regenerując.

Dbać należy jednak nie tylko o skórę twarzy, ale i całego ciała. Dobrze sprawdzić mogą się zabiegi wykorzystujące fale radiowe, działające poprzez podniesienie temperatury w obszarze poddawanym zabiegowi w sposób jednolity. Efektem jest kurczenie włókien kolagenowych oraz stymulacja nowych, jak również tworzenie nowych fibroblastów, a tym samym ujędrnienie i napięcie skóry.

Masaże ciała

Masaż jest nie tylko przyjemnym zabiegiem, który przygotuje do nadchodzącej wiosny ciało i duszę. Jednocześnie poprawia krążenie, rozluźnia mięśnie, ujędrnia skórę. Ma wiele zalet, z których warto korzystać. Po zimie zaleca się w szczególności masaże olejami nawilżającymi, żelem aloesowym lub woskiem sojowym. Choć poleca się wykorzystanie pakietu masaży (przynajmniej 5 zabiegów w odstępach co 2-3 dni), już jeden zabieg będzie mocno odczuwalny.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Regeneracja skóry poprzez dietę

Dbając o skórę po zimie, warto skupić się również na diecie i suplementacji, ponieważ działania od środka zawsze stanowią podstawę pielęgnacji. Dieta ta powinna być jednak prowadzona dłuższy czas, najlepiej minimum 4-5 tygodni. Rekomenduje się wyeliminowanie z niej nadmiaru tłuszczów nasyconych i cukrów prostych, na rzecz zwiększenia ilości świeżych owoców i warzyw oraz źródeł NNKT (oleje roślinne, ryby, orzechy). Wśród suplementów diety na skórę najlepiej wpływają:

Oprócz suplementacji każdego dnia powinno się wypijać przynajmniej 1,5 l wody.

Kosmetyki na wiosnę

Warto również przygotować kosmetyczkę do nadchodzącej wiosny. Zimą preferuje się kremy tłuste, tworzące solidną ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wiosną natomiast na co dzień lepiej sprawdzają się kremy lekkie, wzbogacone o filtr przeciwsłoneczny, o dobrym stopniu wchłaniania i niepozostawiające tłustej warstwy na skórze. Na noc wciąż warto nakładać kremy gęstsze o działaniu regeneracyjnym. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w maseczki na twarz intensywnie nawilżające. Można także przyrządzać je samodzielnie w domu, np. z wykorzystaniem Spiruliny w proszku, którą jednocześnie warto suplementować. Maseczki powinny być aplikowane na skórę twarzy i całego ciała 1-2 razy w tygodniu, uprzednio stosując peeling.

Zobacz również: Maseczka ze Spiruliny.

Wiosna to czas, gdy bardzo dobrze sprawdzą się kąpiele z rozmaitymi dodatkami. Do wanny z ciepłą wodą wlać można ulubione olejki do ciała, mleko kozie, suszone zioła, sól kłodawską lub sól himalajską i wiele innych dodatków, które mogą dobrze sprawdzić się w kąpieli. To przygotuje skórę całego ciała do kolejnych zabiegów pielęgnacyjnych.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Styczeń P., Piękno przez cały rok, Pharmaceutical, 2-3/2015.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  3. Klonowska J., Kosmetologia, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2022.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *