Różowe przebarwienia na twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pytanie


Witam serdecznie,
w dniu dzisiejszym mijają dwa tygodnie odkąd stwierdzono u mnie ospę wietrzną. Widoczne są różowe przebarwienia na twarzy (pozostały po odpadnięciu strupków). Niektóre strupki utrzymują się do dziś, natomiast na boku jednego z policzków po odpadnięciu strupka jest widoczne lekkie wgłębienie (z dnia na dzień się zmniejsza). Również na szyi widoczne jest wgłębienie, pomimo moich starań.

Chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób mogę pielęgnować swoją cerę (mieszaną/tłustą w strefie T) po odpadnięciu wszystkich strupków? Czy mogę zastosować peeling mechaniczny lub enzymatyczny, czy należy jeszcze odczekać jakiś czas z takimi zabiegami? Ewentualnie czy mogę zastosować jakieś serum, maseczki lub krem do twarzy? Co stosować na przyśpieszenie rozjaśnienia różowych plamek? Co mogę stosować na wgłębienia?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Klaudia

 

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Odpowiedź


Pani Klaudio,
różowe przebarwienia na twarzy po ospie wietrznej to blizny, które są wynikiem procesu gojenia się skóry po wypryskach i strupkach. Gojenie się zwykle trwa od kilku dni do kilku tygodni. Ważne jest, aby nie drapać zmian skórnych przy ospie wietrznej, w celu uniknięcia blizn. W celu rozjaśnienia różowych przebarwień, może Pani użyć kremu z witaminą C lub niacynamidem, które posiadają właściwości rozjaśniające i wygładzające skórę. Warto również zastosować krem z filtrem UV, aby uniknąć posłonecznych przebarwień skóry. Natomiast, aby zredukować wgłębienia na twarzy, warto jest użyć krem z kwasem hialuronowym lub kolagenem. Zaleca się również korzystanie z zabiegów z użyciem peelingu mechanicznego bądź peelingu enzymatycznego, natomiast nie wcześniej niż do czasu całkowitego wygojenia się skóry po ospie wietrznej, kiedy całkowicie się zregeneruje.

Jeżeli jednak w dalszym ciągu ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, zalecam wizytę u kosmetologa lub dermatologa, który po dokładnych oględzinach skóry na żywo i faktycznym stanie, będzie mógł dobrać odpowiednie preparaty, które pozwolą na szybki powrót do pełni zdrowia.

Pomogłam? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/kosmetologa. Dziękuję ?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935

Joanna JanurPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *