Pytanie
Witam,
ostatnio zaczęłam robić hennowanie włosów i po upływie kilku godzin od zmycia henny zaczyna mnie swędzieć tył głowy. Henna jest raczej dobrze spłukana choć jakieś resztki na skórze głowy zawsze zostają. Robiłam próbę uczuleniowa nic nie wykazała. Wydaje mi się ze to raczej z podrażnienia czy wysuszenia. Czy od samego swędzenia mogą zacząć mi wypadać włosy?
Ewelina
Odpowiedź
Pani Ewelino,
jeśli odczuwa Pani swędzenie skóry głowy po hennowaniu włosów to istnieje kilka możliwych przyczyn, które mogą powodować te objawy. Jedną z nich jest podrażnienie skóry spowodowane składnikami chemicznymi zawartymi w hennie lub innymi produktami, które mogą być dodawane do mieszanki henny. Choć przeprowadzała Pani próbę uczuleniową, która nie wykazała żadnej reakcji, nadal istnieje możliwość, że skóra głowy może reagować na pewne składniki.
Wysuszenie skóry głowy może być również czynnikiem przyczyniającym się do swędzenia. Henna, zwłaszcza jeśli jest stosowana często, może mieć działanie wysuszające. Jeśli Pani skóra jest wrażliwa lub ma Pani skłonność do suchej skóry, może to prowadzić do swędzenia i dyskomfortu.
W odniesieniu do wypadania włosów, samo swędzenie skóry głowy nie jest bezpośrednią przyczyną utraty włosów. Jednakże, podrażnienie skóry może prowadzić do nadmiernego drapania się lub tarcia skóry głowy, co z kolei może przyczynić się do wypadania włosów. Długotrwałe podrażnienie skóry może osłabić strukturę włosów i prowadzić do ich łamliwości, co może zwiększać ryzyko wypadania.
Jeśli swędzenie i dyskomfort utrzymują się, a dodatkowo zauważa Pani utratę włosów, zalecam skonsultowanie się z dermatologiem lub trychologiem. Specjalista będzie mógł dokładnie zbadać skórę głowy, ocenić przyczynę swędzenia i dzięki temu zaproponować odpowiednio dobrane leczenie jeśli będzie ono wymagane.
Pomogłam? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/kosmetologa. Dziękuję ?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935
Polecane produkty:
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... | |
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... |