Gra w nigdy – książka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Gra w nigdy - książkaAutor: Jeffery Deaver

Wydawnictwo: Prószyński Media Sp. z o.o.

Data wydania: 2021

Wydanie: Warszawa 2020

Liczba stron: 427

Język: polski

ISBN: 978-83-8169-298-4

Gra w nigdy – recenzja

„Gra w nigdy” to pierwszy tom cyklu przygód Coltera Shaw’a, z gatunku thrillerów, kryminałów i sensacji. Autor płynnie przeskakuje między wydarzeniami z przeszłości, wyjaśniając motywy i cele głównego bohatera, a teraźniejszością oraz bieżącymi wydarzeniami. Colter Shaw utrzymuje się ze zdobywania nagród wyznaczanych za odnalezienie zaginionych lub porwanych osób. Jego pierwszym zleceniem, generującym szybki bieg dalszych wydarzeń, jest odnalezienie zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach nastolatki. Okazuje się, że jest to jedynie wstęp do kolejnych porwań wzorowanych na popularnej grze komputerowej.

Czy bohater zdoła uratować nastolatkę oraz pozostałych porwanych? Jaką rolę odegra w tym wszystkim piękna fanka gier komputerowych spotkana przypadkowo w kawiarni? Co napędza porywacza do działania? Szybkie zwroty akcji oraz niespodziewane wybory bohaterów sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Autor realnie przedstawił pragnienia poszczególnych bohaterów, ich obawy oraz życie codzienne. Dzięki temu możemy się z nimi utożsamiać.

Główny bohater

Głównym bohaterem jest Colter Shaw – łowca nagród, który od najmłodszych lat zdobywał doświadczenie w strzelectwie i surwiwalu od swoich rodziców. Charakteryzuje go wyjątkowy zmysł obserwacji, co możemy podziwiać na łamach książki. Jest osobą spokojną, zamkniętą w sobie i konserwatywną, a jego obecnym celem w życiu jest odnalezienie informacji na temat tego, w jaki sposób przed laty zginął jego ojciec. Wątek poszukiwań wydarzeń z przeszłości płynnie przeplata się z jego obecną pracą.

Gra w nigdy - książka

Akcja powieści

Główny bohater udaje się do Doliny Krzemowej, aby odnaleźć zaginioną dziewczynę. Z pozoru sprawa wydaje się łatwa, więc z chęci zarobku Colter z zapałem podejmuje się wyzwania. Wszystko komplikuje się w momencie, gdy zaczynają ginąć kolejne osoby, a rozgrywka coraz bardziej przypomina makabryczną grę komputerową. Akcja rozpoczyna się już na pierwszych stronach książki i trwa aż do samego końca. Miłośnicy kryminałów i powieści sensacyjnych z pewnością nie odczują rozczarowania po przeczytaniu „Gry w nigdy”.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *