Pytanie
Witam,
dlaczego nie mogę kichnąć po powiększaniu ust? Kilka dni temu miałam powiększone usta i po tym zabiegu zablokował mi się odruch kichania. Czuję, że zbiera mi się na kichanie, a nie mogę. Jest to bardzo dziwne? Czy jest znany taki przypadek? Dlaczego tak się stało? Czy powinnam to usunąć z moich ust?
Dziękuję i pozdrawiam
Anna
Odpowiedź
Pani Anno,
w normalnych okoliczności powiększenie ust za pomocą wypełniacza nie powinno mieć wpływu na odruch kichania, za który odpowiadają m.in. gałązki nerwu trójdzielnego zaopatrujące śluzówkę nosa. Odruch kichania jest więc kontrolowany przez nerwy znajdujące się w obszarze nosa, a nie ust.
Jednak, każdy organizm może reagować inaczej na różne zabiegi i substancje wprowadzane pod skórę, szczególnie jeśli nie zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy. Z tego względu zawsze istnieje możliwość wystąpienia nietypowych reakcji organizmu. Chociaż nie ma szeroko znanych przypadków zniesienia odruchu kichania po powiększeniu ust, w teorii możliwe jest, że istnieje związek przyczynowo skutkowy u niektórych osób.
Jeśli nadal ma Pani problemy z odruchem kichania (szczególnie, gdy próbuje Pani wywołać reakcję podczas patrzenia na słońce) i jest to uciążliwe, zalecam konsultację z lekarzem laryngologiem lub otolaryngologiem. Przeprowadzą oni dokładne badania, dzięki czemu będą mogli udzielić bardziej konkretnych informacji na temat Pani przypadku.
Pomogłam? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/kosmetologa. Dziękuję ?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935
Polecane produkty:
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... | |
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... |