Dlaczego nie mogę kichnąć po powiększaniu ust?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Pytanie


Witam,
dlaczego nie mogę kichnąć po powiększaniu ust? Kilka dni temu miałam powiększone usta i po tym zabiegu zablokował mi się odruch kichania. Czuję, że zbiera mi się na kichanie, a nie mogę. Jest to bardzo dziwne? Czy jest znany taki przypadek? Dlaczego tak się stało? Czy powinnam to usunąć z moich ust?

Dziękuję i pozdrawiam
Anna

 

Odpowiedź


Pani Anno,
w normalnych okoliczności powiększenie ust za pomocą wypełniacza nie powinno mieć wpływu na odruch kichania, za który odpowiadają m.in. gałązki nerwu trójdzielnego zaopatrujące śluzówkę nosa. Odruch kichania jest więc kontrolowany przez nerwy znajdujące się w obszarze nosa, a nie ust.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jednak, każdy organizm może reagować inaczej na różne zabiegi i substancje wprowadzane pod skórę, szczególnie jeśli nie zostały przeprowadzone w sposób prawidłowy. Z tego względu zawsze istnieje możliwość wystąpienia nietypowych reakcji organizmu. Chociaż nie ma szeroko znanych przypadków zniesienia odruchu kichania po powiększeniu ust, w teorii możliwe jest, że istnieje związek przyczynowo skutkowy u niektórych osób.

Jeśli nadal ma Pani problemy z odruchem kichania (szczególnie, gdy próbuje Pani wywołać reakcję podczas patrzenia na słońce) i jest to uciążliwe, zalecam konsultację z lekarzem laryngologiem lub otolaryngologiem. Przeprowadzą oni dokładne badania, dzięki czemu będą mogli udzielić bardziej konkretnych informacji na temat Pani przypadku.

Pomogłam? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/kosmetologa. Dziękuję ?

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935

Joanna JanurPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *