Pytanie
Mam takie nietypowe pytanie. Znajoma powiedziała mi, że jeżeli dotknę pipetą do serum do twarzy to bakterie na tym zostaną i mogę mieć więcej trądziku na twarzy. Czy jest to prawda? Nie wiem co mam myśleć na ten temat. Czy używać dalej czy nie?
Zuzanna
Odpowiedź
Pani Zuzanno,
używając pipety do serum na twarz, warto pamiętać o utrzymaniu odpowiedniej higieny, aby uniknąć potencjalnych problemów skórnych. Bakterie mogą znajdować się na różnych powierzchniach, więc dbanie o czystość pipety byłoby bardzo wskazane. Jeśli obawia się Pani, że pipeta może przenosić bakterie na skórę twarzy, proszę regularnie ją czyścić. Można użyć łagodnego środka do dezynfekcji lub po prostu przemywać ciepłą wodą przed i po każdym użyciu. Dodatkowo, może Pani przemywać twarz przed zastosowaniem serum. Jednak należy pamiętać, że przesadne oczyszczanie skóry również może być szkodliwe, dlatego zawsze powinno się znaleźć odpowiednią równowagę.
Istnieje wiele czynników wpływających na powstawanie trądziku na twarzy. Są to m.in. genetyka, stres, dieta czy stosowane kosmetyki. Dotykanie twarzy brudnymi rękami lub używanie nieczystych narzędzi do pielęgnacji skóry może także przyczynić się do pogorszenia stanu skóry.
Jeśli ma Pani poważne problemy ze skórą lub wątpliwości co do odpowiednio dobranej pielęgnacji, najlepiej byłoby skonsultować się z dermatologiem. Po dokładnym przebadaniu, określeniu typu skóry i stopnia zaawansowania problemu, specjalista będzie mógł dobrać indywidualne leczenie do potrzeb Pani skóry.
Pomogłam? Będzie mi bardzo miło, jeśli odwdzięczysz się kawą za konsultację: buycoffee.to/kosmetologa. Dziękuję ?
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Joanna Radlak
Portal Kosmetologa
kosmetologa.pl
Tel. 513 776 935
Polecane produkty:
Olej z czarnego kminku
Olej z czarnego kminku tłoczony na zimno zachowuje wszystkie, cenne substancje m.in. witaminę E oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Jego działanie to dokładne nawilżanie, szybsza regeneracja, poprawa wyglądu skóry ... Zobacz więcej... | |
Czarnuszka siewna
Czarnuszka ma zastosowanie w różnego rodzaju problemach skórnych. Jest wykorzystywana w zwalczaniu trądziku, blizn, zakażeń wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych, alergii, a także suchej skóry, również głowy (np. łupież). Zobacz więcej... |