Nawilżacz powietrza, do czego służy?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Powszechne przekonanie o tym, że nawilżacze powietrza niezbędne są jedynie w czasie sezonu grzewczego, jest pewnym niedomówieniem. Ciepłe, suche powietrze w pomieszczeniu występuje przez cały rok, bez względu na temperaturę na zewnątrz. Wiedzą coś o tym mieszkańcy nowoczesnych bloków mieszkalnych, oraz pracownicy biurowców. Zanieczyszczenie powietrza raczej nie sprzyja wietrzeniu, a w przypadku stosowania wentylacji jest nawet niewskazane, o ile w ogóle możliwe. Czy jesteśmy zatem skazani na przesuszenie? Niekoniecznie.

Nawilżacz powietrza, do czego służy?

Do czego służy nawilżacz powietrza?

Czy tak postawione pytanie to truizm, banał? Absolutnie! Jak mało wiemy o potrzebie zapewnienia organizmowi właściwych parametrów powietrza, świadczą zaczerwienione oczy, suchy kaszel, nieznośne drapanie w gardle. W biurze da się zauważyć rozdrażnienie i kłopoty z koncentracją. Któż nie zna tych nieprzespanych nocy, kiedy to z pozoru wszystko jest w najlepszym porządku, a jednak sen nie przychodzi. Rankiem człowiek się czuje, jak po suto zakrapianej imprezie. Powód? Właśnie, zbyt suche powietrze. Dodajmy do tego wszechobecne cząsteczki o ładunku elektrycznym dodatnim i mamy swoistą zupę, w której pływamy na własne życzenie. Dla miłośników fauny i flory jest dobra informacja, bakterie, grzyby i roztocza wprost uwielbiają takie klimaty, hodowla wprost kwitnie w przesuszonym pomieszczeniu, o czym najszybciej przekonają się osoby o skłonnościach alergicznych, chociaż nie tylko. Czyżby nikt nie zauważył u siebie dziwnych objawów kataru w środku lata? Dziwnych, ponieważ pojawiają się tylko po powrocie do domu.

Nawilżacz powietrza, ratunek dla organizmu

A wystarczy tylko niewielkie urządzenie, ulokowane gdzieś w dyskretnym miejscu. O tym, co potrafi nawilżacz powietrza, napisano już całe tomy, pozostaje jedynie przypomnieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego sprzętu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Właściwości nawilżacza:

  • Nawilżanie;
  • Jonizacja;
  • Naświetlanie UV;
  • Zastosowanie elementów zapachowych.

 

Już za kilkadziesiąt złotych możemy stać się posiadaczami zdrowego powietrza, którego mogliby nam pozazdrościć mieszkańcy gór i mazurskich lasów. O wspaniałym samopoczuciu i przypływie energii nawet nie ma co wspominać, to trzeba poczuć. Potem przyjdzie pora na zdziwienie, jak można było obyć się bez nawilżacza? No jak?

 

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *