Najlepsze kosmetyki na problemy skórne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zaskórniki, rozszerzone pory, zmiany zapalne i przebarwienia – to najczęściej występujące problemy urodowe, z którymi zmaga się zdecydowana większość posiadaczek cer mieszanych, tłustych i trądzikowych. Sprawdź, po jakie kosmetyki warto sięgać, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie!

Najlepsze kosmetyki na problemy skórne

Najczęstsze powody pojawiania się zmian skórnych

Codzienna pielęgnacja cery z problemami skórnymi nie należy do najłatwiejszych. Jedną z głównych przyczyn występowania trudnych do wyleczenia niedoskonałości są oczywiście zaburzenia hormonalne. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że ogromny wypływ na kondycję naszej skóry mają również czynniki zewnętrzne takie jak nadmierna produkcja sebum, bakterie, nieodpowiednia dieta, nietolerancje pokarmowe, stres, używki, przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych, zmiany klimatyczne, a także stosowanie źle dobranych kosmetyków. Chcąc pozbyć się niedoskonałości, warto sięgać po profesjonalne preparaty do pielęgnacji cery problematycznej o łagodnej, bezpiecznej formule oraz skutecznym działaniu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czym kierować się przy wyborze kosmetyków na niedoskonałości?

Wybierając kosmetyki na problemy skórne, szczególną uwagę należy zwrócić na ich skład. Niektóre z nich zawierają substancje komedogenne – inaczej zaskórnikotwórcze, do których zaliczamy między innymi olej kokosowy, lanolinę, masło kakaowe oraz olej z awokado. Substancje komedogenne znajdujące się w produktach do pielęgnacji powodują zapychanie skóry, co w efekcie przyczynia się do powstawania niedoskonałości.

Żel myjący, tonik oraz krem to podstawowe kosmetyki, których powinna używać każda posiadaczka cery problematycznej. Pielęgnacja takiej skóry w dużej mierze powinna opierać się na stosowaniu preparatów wykazujących działanie antybakteryjne oraz nawilżające. Wbrew powszechnie panującej opinii cery ze skłonnością do przetłuszczania nie należy nadmiernie wysuszać preparatami na bazie alkoholu etylowego. Dlaczego? Tego typu kosmetyki uszkadzają barierę ochronną naskórka, co w efekcie prowadzi do zwiększenia produkcji sebum, a tym samym nasilenia się zmian skórnych. Świetnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków bogatych w kwas laktobionowy, który nie tylko działa bakteriostatycznie, ale dodatkowo także łagodzi stany zapalne. Znajdziemy go między innymi w kremie do codziennej pielęgnacji cery z niedoskonałościami L-CREAM Nanili.

W przypadku uporczywych zmian skórnych warto sięgać również po skoncentrowane kosmetyki typu serum (np. A-SERUM Nanili), których głównym zadaniem jest wzmacnianie działania pozostałych kosmetyków aplikowanych na twarz. Serum, choć ma znacznie lżejszą konsystencję niż kremy, to działa o wiele mocniej, dlatego też stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *