
Choroba (łac. aegritudo) to określenie każdego odstępstwa organizmu od zdrowia. Jest zaburzeniem funkcji lub uszkodzeniem części organizmu, który nie może prawidłowo funkcjonować. Występuje w momencie gdy działanie czynnika chorobotwórczego daje niekorzystne objawy, które znacznie różnią się od prawidłowego działania organizmu i są odstępstwem od zachowania homeostazy. Choroba to zwykle stan charakteryzujący się złym samopoczuciem oraz długotrwałym niedomaganiem organizmu lub jego danej części.
Kosmetologia (łac. cosmetologia) – słowo wywodzi się z języka greckiego i pochodzi od słów kosmetes – sługa toaletowy, kosmetikos – upiększający. Kosmetologia to dział nauki zajmujący się badaniem, leczeniem oraz pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci objętych chorobą lub defektem. Jest to wiedza związana z higieną życia jak i higieną odżywiania. Celem jej jest zwiększenie atrakcyjności ciała kobiet i mężczyzn przy pomocy różnego rodzaju zabiegów oraz kosmetyków, co niesie za sobą poprawę samopoczucia i przede wszystkim zwiększa pewność siebie oraz wpływa na własną samoocenę. Jej zadaniem jest przywrócenie lub poprawa wizerunku zewnętrznego człowieka.
Masaż to forma oddziaływania na ludzki organizm, podczas której wykorzystuje się bodźce mechaniczne. Należy do nich m.in. głaskanie, ucisk, czy wibracja tkanek, których zadaniem jest wywołanie fizjologicznych odczynów w organizmie. Oznacza to, że masaż wykazuje działanie lecznicze, zapobiegawcze, relaksacyjne oraz kosmetyczne.
Medycyna estetyczna to dział medycyny, który zajmuje się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych ukierunkowanych na profilaktykę starzenia się skóry. Zakres medycyny, do której wlicza się kierunek medycyny estetycznej obejmuje wykonywanie zabiegów o nieinwazyjnym lub małoinwazyjnym stopniu swojego działania. Głównym, a zarazem nadrzędnym celem jej jest zwiększenie atrakcyjności pacjenta pod względem fizycznym.
Naturalne kosmetyki to produkty stworzone na bazie składników naturalnych czyli związków pochodzenia roślinnego, mineralnego lub zwierzęcego. Oprócz tego, w kwestii produkcji kosmetyków naturalnych istotne jest pozyskiwanie ich komponentów. Proces ten powinien odbywać za sprawą metod fizycznych takich jak ekstrakcja, filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja, mielenie czy przesiewanie.
Oficjalnie mówi się, że kosmetyki naturalne nie powinny zawierać żadnych syntetycznych składników.
Uroda (łac. pulchritudo) – związana jest przede wszystkim z wyglądem ciała. Stanowi jeden z najważniejszych czynników, który kieruje i decyduje o zachowaniach ludzi wobec innych. Uroda również wpływa na własną samoocenę oraz pewność siebie. Jest mocną determinantą sympatii, a także szczerości, warunkuje kontakty międzyludzkie. Jest znacząca w przypadku zawierania nowych znajomości i w początkowych etapach tworzenia się związków.
Zdrowie to moment, w którym organizm odczuwa fizyczny i psychiczny dobrostan. Określane jest również jako brak w organizmie choroby lub pewnego stopnia niepełnosprawności. Zdrowie to sposób życia, ponieważ zdrowie określa również realizowanie swoich marzeń, zaspokajanie swych potrzeb, zmienianie środowiska oraz radzenie sobie z nim.
Zaskórniki, rozszerzone pory, zmiany zapalne i przebarwienia – to najczęściej występujące problemy urodowe, z którymi zmaga się zdecydowana większość posiadaczek cer mieszanych, tłustych i trądzikowych. Sprawdź, po jakie kosmetyki warto sięgać, aby cera wyglądała zdrowo i promiennie!
Codzienna pielęgnacja cery z problemami skórnymi nie należy do najłatwiejszych. Jedną z głównych przyczyn występowania trudnych do wyleczenia niedoskonałości są oczywiście zaburzenia hormonalne. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że ogromny wypływ na kondycję naszej skóry mają również czynniki zewnętrzne takie jak nadmierna produkcja sebum, bakterie, nieodpowiednia dieta, nietolerancje pokarmowe, stres, używki, przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych, zmiany klimatyczne, a także stosowanie źle dobranych kosmetyków. Chcąc pozbyć się niedoskonałości, warto sięgać po profesjonalne preparaty do pielęgnacji cery problematycznej o łagodnej, bezpiecznej formule oraz skutecznym działaniu.
Wybierając kosmetyki na problemy skórne, szczególną uwagę należy zwrócić na ich skład. Niektóre z nich zawierają substancje komedogenne – inaczej zaskórnikotwórcze, do których zaliczamy między innymi olej kokosowy, lanolinę, masło kakaowe oraz olej z awokado. Substancje komedogenne znajdujące się w produktach do pielęgnacji powodują zapychanie skóry, co w efekcie przyczynia się do powstawania niedoskonałości.
Żel myjący, tonik oraz krem to podstawowe kosmetyki, których powinna używać każda posiadaczka cery problematycznej. Pielęgnacja takiej skóry w dużej mierze powinna opierać się na stosowaniu preparatów wykazujących działanie antybakteryjne oraz nawilżające. Wbrew powszechnie panującej opinii cery ze skłonnością do przetłuszczania nie należy nadmiernie wysuszać preparatami na bazie alkoholu etylowego. Dlaczego? Tego typu kosmetyki uszkadzają barierę ochronną naskórka, co w efekcie prowadzi do zwiększenia produkcji sebum, a tym samym nasilenia się zmian skórnych. Świetnym rozwiązaniem jest wybór kosmetyków bogatych w kwas laktobionowy, który nie tylko działa bakteriostatycznie, ale dodatkowo także łagodzi stany zapalne. Znajdziemy go między innymi w kremie do codziennej pielęgnacji cery z niedoskonałościami L-CREAM Nanili.
W przypadku uporczywych zmian skórnych warto sięgać również po skoncentrowane kosmetyki typu serum (np. A-SERUM Nanili), których głównym zadaniem jest wzmacnianie działania pozostałych kosmetyków aplikowanych na twarz. Serum, choć ma znacznie lżejszą konsystencję niż kremy, to działa o wiele mocniej, dlatego też stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji.
Artykuł sponsorowany
Aktualności
Nanobrazja – frakcyjny peeling mechaniczny
Czy pasta bez fluoru to dobre rozwiązanie?
Choroba Parkinsona – zmiany skórne
Jak zapobiegać utracie wody w pielęgnacji skóry?
Zostań z nami
Polecane artykuły