Medycyna estetyczna – kiedy zacząć i od jakich zabiegów?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Medycyna estetyczna to gałąź medycyny, która oferuje zabiegi pozwalające na hamowanie procesów starzenia się skóry oraz rekonstrukcję i naprawę defektów kosmetycznych. Dzięki postępowi technologicznemu coraz więcej małoinwazyjnych zabiegów daje spektakularne efekty z niskim ryzykiem powikłań i skutków ubocznych. Sprawdzamy, kiedy można zacząć przygodę z medycyną estetyczną, jakie zabiegi warto przeprowadzić na początku oraz jak wygląda regeneracja po zabiegach.

Medycyna estetyczna - kiedy zacząć i od jakich zabiegów?

Kiedy rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną?

Medycyna estetyczna jest dla każdej osoby, która chciałaby poprawić swój wygląd, niezależnie od wieku. Oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które obejmują również leczenie powikłań po różnych chorobach lub wypadkach. Doskonałym przykładem jest leczenie blizn potrądzikowych za pomocą zabiegów laserowych czy peelingów medycznych, które można rozpocząć po zakończeniu leczenia przyczynowego, nawet u nastolatków. Jeśli chodzi o zabiegi prewencyjne, spowalniające procesy starzenia się skóry, powinniśmy je wprowadzić do naszej rutyny pielęgnacyjnej po 25. roku życia, kiedy w naszej skórze zachodzą istotne zmiany wpływające na spadek jej jakości.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Jakie zabiegi na początek?

Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej możemy skutecznie opóźniać starzenie się skóry, wpływać na jej ogólny wygląd. Jak w wielu innych dziedzinach życia tu również sprawdzi się zasada „mało, a często”. Jako pierwszy zabieg często proponowane są peelingi medyczne lub mezoterapia igłowa. Peeling świetnie sprawdzi się u osób z rozszerzonymi porami, przebarwieniami, skórą suchą i pozbawioną blasku. Ilość dostępnych preparatów i ich działanie pozwala na indywidualne dobranie zabiegu w zależności od problemu oraz dostępnego czasu, który możemy przeznaczyć na rekonwalescencję.

Mezoterapia igłowa polega na wielokrotnych, płytkich iniekcjach substancji stymulujących regenerację skóry. Bodziec fizyczny, jakim jest iniekcja, poprawia również mikrokrążenie i wywołuje miejscowy stan zapalny o niewielkim nasileniu. Dzięki temu zyskujemy poprawę metabolizmu komórek, a także stymulujemy fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Alternatywą do mezoterapii igłowej jest mezoterapia mikroigłowa, która wykonywana jest specjalnym urządzeniem.

Jak długo trwa regeneracja po zabiegach?

W zależności od wykonanego zabiegu rekonwalescencja może trwać od 1 do 14 dni. Najważniejsze zasady po wizycie w klinice medycyny estetycznej dotyczą ograniczenia potencjalnej infekcji miejsca poddanego zabiegowi. Unikamy dotykania go rękami i narażenia na czynniki fizyczne takie jak silny wiatr czy wysoka oraz niska temperatura. Pielęgnacja skóry wymaga stosowania kremów takich jak np. Bepanthen Derm Krem, który wspomaga regenerację. Reszta zaleceń może się różnić w zależności od wykonanego zabiegu.

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Jedna odpowiedź

  1. Niestety przez pandemię miałam o wiele mniej wizyt w salonie kosmetycznym niż zazwyczaj?. Próbuję to jakoś nadrobić w domu przy pomocy bardziej profesjonalnych kosmetyków, ale bądźmy szczerzy: pewnych rzeczy z salonu kosmetycznego nie da się zastąpić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *