Hydrabrazja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Hydrabrazja to jeden z najpopularniejszych współcześnie zabiegów kosmetycznych, mający na celu złuszczenie martwych komórek naskórka za pomocą strumienia wody, często z dodatkiem składników aktywnych. Zabieg jest bezpieczny i cieszy się wysoką skutecznością, dlatego jest chętnie wybierany także w przypadku cery suchej, cery wrażliwej czy cery problematycznej. Wykonuje go kosmetolog, zawsze po wcześniejszym wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Hydrabrazja

Na czym polega hydrabrazja?

Pierwszym etapem (oczywiście po kwalifikacji klienta do zabiegu) jest dokładne oczyszczenie skóry twarzy z zanieczyszczeń, resztek makijażu, sebum i kurzu. Odbywa się to przy użyciu płynów micelarnych, żelów myjących i innych preparatów kosmetycznych. Gdy skóra jest już przygotowana do dalszych działań, można przystąpić do części właściwej hydrabrazji. Kosmetolog posługuje się specjalnym urządzeniem emitującym strumień wody pod odpowiednim ciśnieniem, przy czym woda ta często bywa wzbogacona substancjami aktywnymi, np. witaminami, kwasem hialuronowym czy antyoksydantami.

Sam zabieg jest bezbolesny i przyjemny, w związku z czym klient odbiera go subiektywnie jak delikatny masaż skóry. Wszystkie parametry zabiegu dostosowywane są do rodzaju skóry i głębokości złuszczania, jaka jest potrzebna u danej osoby. Jednocześnie w wodzie często zawarta jest sól fizjologiczna, która od razu łagodzi ewentualne stany zapalne i podrażnienia skóry, dezynfekując skórę. Całość trwa maksymalnie godzinę, po czym klient może wrócić do codziennych zajęć bez konieczności szczególnego uważania na skórę.

Hydrabrazja – zalecenia po zabiegu

Hydrabrazja jest bezpieczna i u zdecydowanej większości osób nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków. Ze względu na złuszczenie warstwy naskórka zaleca się jednak (jak w przypadku wszystkich form peelingów) unikanie ekspozycji skóry na nadmierne promieniowanie słoneczne przez 2-3 dni oraz używanie kremów z wysokim filtrem SPF, nawet przy zachmurzonej pogodzie. W tym czasie poleca się również unikać korzystania z sauny, ponieważ bardzo wysokie temperatury mogą podrażniać skórę.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dla najlepszych efektów dobę po zabiegu powinno się zrezygnować z nakładania makijażu (zwłaszcza fluidów, bronzerów, różów, podkładów), przy czym w tym czasie intensywnie nawilża się skórę naturalnymi kremami lub serum bogatym w witaminy i substancje nawilżające. Przez kilka dni nie używa się produktów z kwasami AHA/BHA, retinolem, alkoholem ani peelingów mechanicznych. Są one zupełnie zbędne, ponieważ na powierzchni skóry nie ma już martwego naskórka wymagającego usunięcia.

Hydrabrazja – wskazania

Całkowita bezinwazyjność hydrabrazji pozwala na jej wykonywanie w przypadku każdego rodzaju cery, bez względu na jej typ. Dzięki temu z uroków tego zabiegu mogą korzystać osoby zmagające się z trądzikiem, widocznymi naczynkami czy wyjątkowo delikatną bądź suchą skórą. W razie wątpliwości warto udać się do kosmetologa, który dobierze pakiet zabiegów i powie, czy hydrabrazja w danym przypadku będzie wskazana i optymalna.

Hydrabrazja- przeciwwskazania

Choć hydrabrazja jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, jak w przypadku wszystkich procedur kosmetycznych pojawiają się pewne przeciwwskazania do niej. Podstawowymi są:

W przypadku powyższych zabiegów zaleca się odczekanie co najmniej 7-14 dni, zanim zostanie wykonana hydrabrazja.

Hydrabrazja – efekty

Złuszczenie naskórka i dostarczenie skórze składników aktywnych sprawi, że stanie się ona promienna, nawilżona, odżywiona, pełna blasku. Obecność martwych komórek naskórka na powierzchni skóry sprawia, że składniki kosmetyków (minerały, witaminy i inne) znacznie słabiej przechodzą do warstw skóry właściwej, zatem codzienna pielęgnacja może być nieskuteczna. Pozbycie się ich sprawia, że kosmetyki mogą maksymalnie spełniać swoją rolę – ich składniki w pełni docierają w swoje docelowe miejsce. Hydrabrazja zmniejsza szarość i zmęczenie skóry, może minimalizować cienie pod oczami oraz zmarszczki mimiczne.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  2. Molski M., Kosmetyki, zabiegi, suplementy. Nowoczesna kosmetologia, Wydawnictwo PWN, Warszawa 2020.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *