Sauna – jak wpływa na naszą urodę?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Sauna stanowi doskonałe rozwiązanie, szczególnie wtedy kiedy brakuje nam ciepła i upragnionego słońca. Ponadto natłok codziennych obowiązków sprawia, że stajemy się zmęczeni, tracimy odporność i jesteśmy bardziej podatni na infekcje. Na szczęście z pomocą przychodzi nam sauna, która nie tylko korzystnie wpłynie na zdrowie, ale również wykazuje pozytywne działanie na nasz wygląd zewnętrzny. Jak więc sauna wpływa na urodę?

Sauna - jak wpływa na naszą urodę?

Sauna została wynaleziona w Finlandii. Jednak szybko znalazła popularność na całym świecie. Zdaniem jej wynalazców, a więc Finów, sauna oczyszcza zarówno umysł jak i ciało. Coś w tym faktycznie jest, bowiem naukowcy twierdzą, że wykazuje ona pozytywny wpływ zarówno na nasze zdrowie jak i urodę.

Sauna – jak wpływa na naszą urodę?

1. Pocenie się i oczyszczanie organizmu.

Jak powszechnie wiadomo, ciało człowieka pełni funkcję podwójnego filtra. Z jednej strony produkuje i wydziela szkodliwe produkty przemiany materii, z drugiej zaś może pochłaniać z zewnątrz jak gąbka różnego rodzaju związki. W wyniku panującej w saunie wysokiej temperatury nasze ciało wydziela pot, który jest naturalną reakcją obronną organizmu przed przegrzaniem się. W wyniku tego procesu organizm pozbywa się toksyn i innych zanieczyszczeń, które w nim zalegają. Odblokowaniu ulegają gruczoły łojowe, dzięki którym organizm pozbywa się nadmiaru sebum (łoju skórnego).

Ponadto usuwana jest z organizmu sól, której w codziennym życiu często stosujemy za dużo. Prowadzi to do odkładania się jej w tkankach, co z kolei może przyczyniać się do wielu chorób w tym m.in. nadciśnienia tętniczego oraz skłonności do obrzęków kończyn. Dlatego też dzięki poceniu się w znacznym stopniu odciążamy organizm od szkodliwie działających na nas związków. Wysoka temperatura z jaką mamy do czynienia w saunie w dużym stopniu oddziałuje także na nasz układ krwionośny. Ciepło rozszerza światło naczyń, co prowadzi do usprawnienia krążenia krwi i jednocześnie lepszego odżywienia organizmu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Wspomaganie utraty masy ciała.

Ciepło panujące w saunie pobudza nasze krążenie i rozszerza naczynia krwionośne znajdujące się w głębokich warstwach skórnych. Jej dopływ do organizmu wpływa na pobudzenie przemiany materii, czego efektem może być przyspieszenie redukcji tkanki tłuszczowej. W związku z tym sauna może być traktowana jako ćwiczenia pasywne. Oznacza to, że podczas przebywania w saunie przez około 30 minut, bez żadnego wysiłku fizycznego możemy spalić nawet 900-2400 kcal co równoznaczne jest z przebyciem biegu o dystansie około 9-12 kilometrów.

3. Niwelacja cellulitu.

Cellulit to defekt skórny, który dotyka bardzo wiele kobiet. Korzystanie z sauny w celu jego redukcji jest niezmiernie pomocne, bowiem pozwala usunąć niechciane toksyny oraz zanieczyszczenia z organizmu. Dodatkowo wizyty w saunie wzmagają efekt wielu programów antycellulitowych wykonywanych w gabinetach urody.

4. Odmładzanie.

Regularnie korzystanie z sauny ujędrnia skórę, nawilża ją, a także spowalnia procesy starzenia. Skóra zyskuje ładniejszy koloryt, staje się jaśniejsza i bardziej pogodna.

5. Dotlenianie.

Przebywanie w saunie wpływa na lepsze ukrwienie naszych tkanek, a co za tym idzie, ich dotlenienie. Wysoka temperatura obecna w saunie rozszerza pory skórne, a sama skóra ulega rozpulchnieniu. Po odbyciu wizyty w saunie skóra zostaje oczyszczona, wygładzona i lepiej ukrwiona. Cały nasz organizm znacznie łatwiej przyswaja tlen, dzięki temu zwiększa się ukrwienie i poprawia koloryt skóry.

Dzięki wizycie w saunie skóra oczyszcza się z tłuszczu, martwych komórek naskórka oraz łojotoku przez co znacznie lepiej oddycha. Działanie to pozwala na dużo lepsze wchłanianie w głąb skóry związków odżywczych i nawilżających.

Sauna – działanie

 • spowalnia procesy starzenia się organizmu
 • skóra staje się lepiej dotleniona, a jej tkanki lepiej ukrwione
 • gruczołowy łojowe skóry odblokowują się przez co organizm pozbywa się nadmiaru sebum
 • usuwane są z organizmu zanieczyszczenia i toksyny
 • sauna zwiększa możliwości absorpcyjne skóry, przez co aplikowane kosmetyki znacznie szybciej przenikają w jej głębokie warstwy
 • sauna zwiększa wydzielanie endorfin, dzięki niej stajemy się zrelaksowani


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

10 odpowiedzi

 1. Pól godziny sauny i 900 kalorii w dół? A jaka to temperatura musi być zachowana by mialo to skutek?

 2. Uwielbiam saunę, a najbardziej w lecie! A najbardziej stare łaźnie w Tbilisi… Pozdrawiam serdecznie

 3. Dla mnie sauna jest nie do końca przyjemna, ale jej wiele pozytywnych właściwości zachęca mnie do skorzystania.

 4. Fajny relaks w saunie ale niestety nie kazdy moze korzystac… a po saunie wiadro zimnej wody na glowe niesamowite i mrozne przezycie ?

 5. Dla Pani która pytała o temp.prawidłowa to 90 stopni sauna jest zdrowa i utrzymuje orgsnizm i ciało w doskonałej formie.. mam 52 lata stosuję od lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *