Nici liftingujące

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Nici liftingujące to charakterystyczne rusztowanie dla starzejących się tkanek skóry, umieszczane przez kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej w ciele pacjenta. Wykonane są z bezpiecznych biomateriałów, często takich, które występują również naturalnie w ciele człowieka, np. pochodnych kwasu mlekowego czy kwasu hialuronowego. Ich celem jest przywrócenie młodzieńczego wyglądu twarzy.

Nici liftingujące

Nici liftingujące – charakterystyka

Nici liftingujące wykorzystywane są powszechnie w kosmetologii i medycynie estetycznej do odmładzania skóry, a więc do poprawy jej elastyczności i jędrności, unoszenia jej przy nadmiernej wiotkości oraz niwelowania widoczności zmarszczek mimicznych. Mogą być wykonane z rozmaitych tworzyw, najczęściej jest to jednak polidioksanon. Wykazuje wysoki poziom bezpieczeństwa, nie uczula, a co istotne – stymuluje endogenną produkcję włókien kolagenowych w ciele człowieka. Dzięki temu nadaje się do wykorzystania w zabiegach liftingu twarzy, szyi, dekoltu oraz w procedurach ujędrniania i napinania skóry w okolicach ramion, dekoltu, brzucha, pośladków czy ud. Inne materiały, z których stworzyć można bezpieczne i skuteczne nici liftingujące, to: kwas mlekowy, polipropylen, kwas hialuronowy.

Zobacz również: Polidioksanowe nici liftingujące.

Nici liftingujące – działanie

Idea zabiegu opiera się na połączeniu 2 podstawowych mechanizmów działania. Pierwszy polega na mechanicznym napięciu i uniesieniu skóry, dzięki czemu zostaje przywrócony owal twarzy, a wiotka, opadająca skóra estetycznie napina się tak, jak ma to miejsce u osób młodszych. Uzyskuje się to drogą wprowadzenia nici liftingujących w głębokie warstwy skóry (skóra właściwa lub tkanka podskórna). Drugi mechanizm wykorzystuje biomedyczne właściwości nici. Jeśli więc są wykonane z polidioksanonu, poprzez stymulację fibroblastów pobudzają naturalny proces syntezy kolagenu.

Nici liftingujące – wskazania

Najważniejszymi wskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących są:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg może być wykonany zawsze wtedy, gdy widoczne są pierwsze lub późniejsze oznaki starzenia się skóry, ale także wtedy, gdy pacjent chce szybko i widocznie skorygować asymetrie twarzy lub elementy, które zaburzają jej estetykę (np. wspomniana opadająca powieka czy drugi podbródek). Nici liftingujące mogą być wstrzyknięte w skórę nie tylko w obrębie twarzy. Pacjenci chętnie decydują się na tego typu lifting piersi, pośladków, ramion, brzucha, dekoltu, szyi i innych okolic ciała.

Zobacz również: Inwazyjny lifting twarzy.

Nici liftingujące – przeciwwskazania

Aplikacja nici liftingujących jest zabiegiem inwazyjnym, co oznacza, że w jej przebiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry. Dlatego wymienia się kilka przeciwwskazań, takich jak:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • padaczka;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • gorączka;
  • infekcje wirusowe, infekcje bakteryjne, infekcje grzybicze;
  • zaostrzenie chorób przewlekłych;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • stany zapalne skóry i tkanki podskórnej;
  • zrosty skóry, tendencja do tworzenia się zwłóknień;
  • choroby psychiczne;
  • przyjmowanie antykoagulantów.

Decyzję o wykonaniu zabiegu zawsze podejmuje się indywidualnie na podstawie ankiety zdrowotnej.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Zabieg rozpoczyna się znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu jest dla pacjenta bezbolesny i komfortowy. Następnie lekarz wprowadza pod skórę bardzo cienkie igły, wewnątrz których znajdują się nici liftingujące dobrane indywidualnie do potrzeb pacjenta. Po wprowadzeniu nić pozostaje pod skórą, zaś igła jest sprawnie usuwana. Nici tworzą pod skórą swego rodzaju rusztowanie, dlatego efekty widoczne są natychmiast. Zabieg trwa około 25-60 minut w zależności od opracowywanej okolicy ciała.

Po zabiegu kluczowe staje się unikanie wahań termicznych otoczenia, zwłaszcza przez pierwsze 48 godziny. Zabronione jest więc m.in. opalanie się, korzystanie z sauny czy solarium. Przez kolejne 2-3 tygodni po zabiegu rekomenduje się ponadto unikanie intensywnych skurczów mięśni mimicznych twarzy oraz masaży. W dniu zabiegu należy unikać alkoholu oraz wysiłku fizycznego.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Styczeń P., Po nitce do piękna, Medycyna Estetyczna.
  2. Michalczewski G., Michalczewska A., Zwolak A., Nici polidioksanowe jako alternatywa dla operacyjnego liftingu twarzy, Kosmetologia Estetyczna, 3 / 2016 / vol. 5.
  3. Kępa A., Mercik G., Polidioksanowe nici liftingujące – nowość w medycynie estetycznej, Kosmetologia Estetyczna / 3 / 2013 / vol. 2.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *