Wypełnienie doliny łez

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wypełnienie doliny łez to prosty i chętnie wykonywany zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na wstrzyknięciu usieciowanego kwasu hialuronowego bezpośrednio w głąb skóry w okolicy tzw. doliny łez, aby uzyskać efekt eliminacji worków pod oczami i napięcia skóry. Zapewnia to młodszy i bardziej promienny wygląd twarzy. Zabieg jest uznawany za bezpieczny, a powikłania zdarzają się rzadko.

Wypełnienie doliny łez

Wypełnienie doliny łez – wskazania

Wraz z upływem lat i związanym z tym starzeniem się dochodzi do zaniku tkanki podskórnej oraz pojawienia się wiotczenia skóry. Zanik tłuszczowej podściółki wywołuje konsekwentne zapadanie się niektórych rejonów twarzy, w szczególności w okolicy oczodołów i przyśrodkowej części policzków. Pojawiają się worki pod oczami oraz towarzyszące im zagłębienia w skórze, przez co cała twarz przybiera wyraz smutny, zmęczony i starczy. Jest to niepożądane zjawisko, które stanowi wskazanie do wypełnienia doliny łez. Na zabieg decydują się wszystkie osoby, które chcą opóźnić nieco starzenie się, przywracając okolicom oczu młodzieńczy i jędrny wygląd. Najczęściej są to osoby po 35.-40. roku życia.

Podsumowując, kluczowym wskazaniem do wykonania wypełniania doliny łez są zagłębienia skórne przebiegające skośnie od linii oczodołu na policzki, ale również zwiotczenie skóry okolicy oczu czy redukcja podściółki tłuszczowej następująca wraz z wiekiem.

Na czym polega wypełnienie doliny łez?

Zabieg trwa około 30-60 minut i odbywać się może w znieczuleniu miejscowym, aby poprawiać komfort pacjenta. Polega na wstrzyknięciu bezpośrednio we wskazane, wiotkie miejsca pod oczami specjalnego, medycznego preparatu na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta przeważnie wstrzykuje się około 0,2-0,5 ml takiego preparatu, po czym delikatnie rozmasowuje miejsce iniekcji. Zapobiega to przemieszczaniu się skupisk kwasu hialuronowego oraz umożliwia jego równomierne rozprowadzenie po całej okolicy podoczodołowej.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czy wypełnienie doliny łez jest bezpieczne?

Kwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w organizmie człowieka, dlatego użycie go w celach medycznych i kosmetycznych nie wywołuje działań niepożądanych. To związek bezpieczny, a wręcz pożądany w ludzkim ciele. Jego największe ilości obserwuje się u osób młodych i dzieci, co po części wyjaśnia ich promienistą, elastyczną skórę. Preparaty z kwasem hialuronowym wykorzystywane do wypełniania doliny łez przechodzą liczne dermatologiczne testy kliniczne, uznaje się je więc za w pełni bezpieczne.

Zobacz również: Medycyna estetyczna na okolice oczu.

Wypełnienie doliny łez – jak się przygotować?

Do wypełniania doliny łez należy odpowiednio się przygotować, a wszelkie zalecenia są udzielane przez lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. Przede wszystkim przez 7 dni poprzedzających wizytę należy unikać picia alkoholu i przyjmowania leków rozrzedzających krew. W innym razie ewentualne ryzyko powikłań i silniejszych krwawień znacznie wzrośnie. W dniu zabiegu należy stawić się do gabinetu bez makijażu i bez zastosowania żadnych kremów ochronnych. Skóra powinna być czysta i sucha. I tak będzie dezynfekowana przed iniekcjami, jednak takie działanie znacznie ułatwi i przyspieszy procedury.

Wypełnienie doliny łez – przeciwwskazania

Nie u każdego pacjenta wypełnienie doliny łez może zostać wykonane. Najważniejszymi przeciwwskazaniami są:

  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • gorączka;
  • zaostrzenie chorób przewlekłych;
  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • choroba nowotworowa, zwłaszcza aktywna;
  • nieustabilizowane choroby przewlekłe, w tym zwłaszcza cukrzyca i nadciśnienie tętnicze;
  • infekcje i zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze w obrębie twarzy;
  • opryszczka wargowa;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • skłonność do tworzenia się bliznowców;
  • rany i wszelkiego rodzaju przerwanie ciągłości naskórka w obrębie twarzy;
  • skłonność do tworzenia się obrzęków w okolicy oczu;
  • alergia na którykolwiek składnik preparatu.

Decyzję o wykonaniu wypełniania doliny łez zawsze podejmuje specjalista po zapoznaniu się ze stanem zdrowia pacjenta.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Przylipiak A., Podstawy Medycyny Estetycznej, Białystok 2014.
  2. Wilk-Jędrusik M., Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013.
  3. Kępa A., Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej na okolice oczu, Kosmetologia Estetyczna, 4/2015.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *