Inwazyjny lifting twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Inwazyjny lifting twarzy to zabieg chirurgiczny wykonywany w znieczuleniu ogólnym, polegający na redukcji i uniesieniu tkanek zlokalizowanych głównie w środkowej i dolnej partii twarzy. Mówiąc w uproszczeniu, lekarz naciąga tkanki, ingerując przy tym w ich najgłębsze warstwy oraz w powięź otaczającą mięśnie. Choć coraz większą popularność zdobywają metody nieinwazyjnego liftingu twarzy, taki zabieg wciąż jest chętnie wybierany zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn.

Inwazyjny lifting twarzy

Inwazyjny lifting twarzy – na czym polega?

Inwazyjny lifting twarzy jest operacją wykonywaną w znieczuleniu ogólnym i trwającą nawet do 4 godzin. Stanowi poważną ingerencję w tkanki, dlatego też nie w przypadku każdego może zostać wykonany. Wcześniej odbywa się wizyta kwalifikacyjna, na której sprawdza się stan zdrowia kandydata, zleca badania dodatkowe oraz rozmawia o oczekiwaniach. Nierzadko odbywa się też wizualizacja efektów. Dopiero po zakwalifikowaniu i akceptacji poszczególnych etapów operacji, pacjent może umówić się na zabieg.

Inwazyjny lifting twarzy wbrew pozorom nie polega wyłącznie na naciągnięciu skóry. Taka praktyka wykonywana była dawniej i niestety dawała bardzo sztuczny efekt. Współcześnie operacja obejmuje:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • wykonanie głębokich nacięć w obrębie skóry;
  • preparowanie tkanek, czyli oddzielenie ich od siebie (zwłaszcza skóry od powięzi);
  • podciągnięcie głębiej leżących tkanek i umiejscowienie ich na właściwej, napiętej pozycji dzięki specjalnym niciom (nierzadko zaczepia się je o okostną);
  • usunięcie nadmiaru skóry bez konieczności jej naciągania;
  • zszycie nacięć.

Aby rany po nacięciach nie były aż tak widoczne, nacięcia przeważnie wykonuje się w takich miejscach jak linia włosów, za uszami czy pod żuchwą. Chcąc uzyskać najlepszą precyzję cięć oraz ich najmniejsza widoczność, należy decydować się wyłącznie na inwazyjny lifting twarzy wykonywany przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Inwazyjny lifting twarzy – efekty

Efekty inwazyjnego liftingu twarzy nie są widoczne od razu. Przez kilka dni po zabiegu utrzymywać się będzie opuchlizna, zaczerwienienie skóry, a później zasinienie. Jest to naturalna reakcja organizmu, niestanowiąca powodu do zmartwień. Nie sugeruje również błędów podczas zabiegu. Objawy te znikają samoistnie w ciągu kilku czy kilkunastu dni, odsłaniając oczekiwane rezultaty. Skóra staje się napięta, ujędrniona, podniesiona. Znikają worki pod oczami, opadające kąciki ust czy wiotkość skóry w obrębie szyi i policzków. Uwidacznia się owal twarzy, a pacjent wygląda po prostu młodziej i promienniej. Efekty inwazyjnego liftingu twarzy mogą utrzymywać się nawet przez kilkanaście lat, co nie jest możliwe przy zastosowaniu jakiegokolwiek nieinwazyjnego sposobu liftingu.

Przeciwwskazania do inwazyjnego liftingu twarzy

Podstawowymi przeciwwskazaniami do inwazyjnego liftingu twarzy są:

Lekarz może odmówić wykonania zabiegu, jeśli wstępne, kwalifikujące badania wyjdą nieprawidłowo. Zalicza się do nich m.in.: morfologię krwi, wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR), kreatyninę, poziom glukozy, elektrolity (sód, potas), ogólne badanie moczu, EKG. Jednocześnie pacjent musi wykonać szczepienie przeciwko WZW B oraz oznaczyć swoją grupę krwi.

Inwazyjny lifting twarzy – cena

Koszt operacji jest bardzo wysoki, na co wpływa długi czas trwania liftingu, głęboka ingerencja w tkanki oraz konieczność zaangażowania zespołu medycznego (chirurg, anestezjolog, pielęgniarka). Średnio wynosi 8-12 tysięcy złotych, choć kwota ta może być znacznie większa w dużych, wojewódzkich miastach. Niektóre ośrodki dają możliwość podzielenia spłaty operacji na kilka części, jednak nie jest to częsta praktyka.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2024.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *