Lifting

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lifting to częsty i popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polegający na poprawie wyglądu skóry i tkanek poprzez ich uniesienie i zwiększenie ich jędrności. Zabieg może dotyczyć każdej części ciała, przeważnie jednak praktykuje się go w odniesieniu do biustu, twarzy i szyi oraz brzucha.

Lifting

Co to jest lifting?

Pierwotnie liftingiem nazywamy inwazyjną korektę wyglądu skóry, a jego celem jest pozbycie się jej wiotkości i braku napięcia. Efektem zabiegu jest jędrna, uniesiona skóra, dzięki czemu można niwelować m.in. opadający biust, fałdy skórne na szyi czy zmarszczki i cienie pod oczami. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się jednak nieinwazyjne metody liftingu, do których zliczamy:

  • zabieg HIFU – z wykorzystaniem technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej energii dąży się do zwiększenia napięcia tkanek;
  • kinesiotaping estetyczny – jego regularne aplikowanie może efektywnie napiąć i ujędrnić skórę. Zabiegi są bezbolesne i polegają na odpowiednim naklejeniu na ciele tzw. tejpów;
  • zabieg CACI – niechirurgiczny lifting twarzy przy użyciu mikroprądów, co jest innowacyjnym zabiegiem przeciwstarzeniowym;
  • masaż Kobido – jedna z przyjemniejszych metod, polegająca na wykonywaniu synchronicznych ruchów o odpowiedniej intensywności. Łączy w sobie techniki masażu klasycznego, masażu relaksacyjnego, masażu tkanek głębokich, drenażu limfatycznego i akupresury.

Takich zabiegów jest jednak znacznie więcej. Każdorazowo należy dobrać je indywidualnie do potrzeb klienta lub pacjenta.

Zobacz również: Polidioksanowe nici liftingujące.

Lifting twarzy – na czym polega?

Celem liftingu twarzy jest najczęściej eliminacja zmarszczek i cieni pod oczami, przesunięcie brwi ku górze, przywrócenie pożądanego owalu twarzy oraz poprawienie jej rysów. Inwazyjny lifting twarzy może być odrębnym zabiegiem chirurgicznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym lub znieczuleniu ogólnym. Wówczas polega na nacięciu skóry na granicy linii owłosionej głowy, usunięciu jej wąskiego paska i podciągnięciu skóry. Rana po zagojeniu nie jest widoczna, ponieważ ginie we włosach.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Inną metodą jest rytidektomia odbywająca się w znieczuleniu ogólnym i trwająca do 2 godzin. Polega na bardziej zaawansowanym wycięciu poszczególnych partii nadmiaru skóry. Szacuje się, że przeprowadzona interwencja może dać efekty utrzymujące się nawet do 15 lat.

Zobacz również: Preparaty liftingujące w kosmetologii.

Lifting piersi – na czym polega?

Lifting piersi jest zabiegiem polecanym wszystkim kobietom, które zmagają się ze zbyt wiotkim, obniżonym biustem, czyli mówiąc w uproszczeniu – z opadaniem piersi. Zabieg nie wymaga powtarzania, a efekty utrzymują się przez długi czas. Podczas operacji chirurg plastyk dokonuje modelowania gruczołów, a także naciągnięcia i usunięcia zbędnej skóry. Uniesione zostają brodawki, a wielkość i kształt sutka mogą zostać nieco zmienione i poprawione w zależności od preferencji pacjentki. Lifting piersi trwa do 4 godzin i odbywa się w znieczuleniu ogólnym.

Lifting piersi ma za zadanie widocznie podnieść piersi. Sprawić, że skóra wokół nich będzie jędrna i napięta, a sam biust stanie się wizualnie bardziej atrakcyjny. Zmiany te widoczne są natychmiast, jednak wraz z upływem czasu i procesami gojenia się tkanek, zaznaczają się jeszcze wyraźniej. Przez pewien czas po liftingu może pojawić się ból okolicy operowanej, co jednak jest następstwem niemal każdej operacji chirurgicznej. Przeważnie ustępuje po zastosowaniu podstawowych środków przeciwbólowych i przemija po kilku lub kilkunastu dniach.

Kremy liftingujące

Wracając do kwestii nieinwazyjnych metod liftingujących, warto wspomnieć o kremach liftingujących. Są one przeznaczone głównie do pielęgnacji cery dojrzałej (30+), mało jędrnej i wiotkiej skóry. Mogą pielęgnować zarówno całą twarz i ciało, jak i wyłącznie określone partie, co ma miejsce np. przy kremach pod oczy. Kosmetyki tego typu wyraźnie napinają owal twarzy oraz wpływają na jej wygładzenie. Jednakże aby zaobserwować oczekiwane efekty należy stosować je codziennie przez dłuższy czas, jednocześnie unikając czynników ryzyka zmarszczek takich jak opalanie się, stres, palenie papierosów czy niezdrowa dieta.

Do grona składników liftingujących można zaliczyć m.in. koenzym Q10, witaminę A, witaminę E, kwas hialuronowy, kolagen oraz elastynę. Dobre kremy liftingujące mogą zawierać w składzie również kwas AHA, peptydy i czynniki wzrostu, choć wciąż nie są one aż tak popularne.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Olejnik A., Gościańska J., Nowak I., Znaczenie kwasu hialuronowego w przemyśle kosmetycznym i medycynie estetycznej, Chemik 2/2012.
  2. Przylipiak A., Podstawy medycyny estetycznej, Białystok 2014.
  3. Dover J., Alam M., Nieoperacyjny lifting, Wydawnictwo Urban&Partner, Wrocław 2010.
  4. Witmanowski H., Jundziłł A., Chirurgia plastyczna, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *