Lekarz medycyny estetycznej

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lekarz medycyny estetycznej to lekarz zajmujący się przywracaniem pięknego wyglądu zewnętrznego. Jest specjalistą zainteresowanym urodą, symetrią ciała, opóźnianiem procesów starzenia się, a co się z tym wiąże – zwiększaniem pewności siebie pacjentów. Dziedzina ta ostatnimi czasy rośnie w popularność, jako że coraz więcej osób zwraca uwagę na własny wygląd i zdrowie.

Lekarz medycyny estetycznej

Lekarz medycyny estetycznej – kto to jest?

Aby zostać lekarzem medycyny estetycznej, należy ukończyć 6-letnie studia medyczne na kierunku lekarskim i posiadać czynne prawo wykonywania zawodu. W Polsce póki co nie istnieje specjalizacja w zakresie medycyny estetycznej, dlatego takim specjalistą może zostać każdy lekarz, który wykaże ku temu chęć. Aby kompleksowo podejść do obowiązków lekarza medycyny estetycznej, warto jednak odbyć podyplomowe studia na tym kierunku. Są one przeznaczone wyłącznie dla lekarzy.

Lekarz medycyny estetycznej – czym się zajmuje?

Lekarz medycyny estetycznej zajmuje się przede wszystkim poprawą komfortu życia i wyglądu zewnętrznego pacjentów, jednak są to pacjenci zdrowi. Do takiego specjalisty zgłosić się można z kompleksami natury estetycznej. Najczęściej wykonywanymi zabiegami medycyny estetycznej są:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Lekarz medycyny estetycznej może skutecznie dobrać zabiegi do potrzeb i oczekiwań swojego pacjenta, jak również może wykonać zabiegi wybrane już wcześniej przez pacjenta, oczywiście po wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych. Należy wiedzieć, że w Polsce wszelkie zabiegi przebiegające z przerwaniem ciągłości skóry prawnie mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarza medycyny estetycznej. Oznacza to, że wszelkie iniekcje (np. wypełnianie ust) nie powinny być wykonywane przez kosmetologa czy kosmetyczkę – aby mieć gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności, należy skierować się właśnie do lekarza medycyny estetycznej.

Konsultacja – medycyna estetyczna

O wizycie u lekarza medycyny estetycznej powinien pomyśleć każdy, kto zauważa u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne, a starzenie się skóry jest dla niego niepokojące i niepożądane. Jeśli zmiany skórne są mniej zaawansowane, można sięgnąć po łatwiejsze i mniej inwazyjne zabiegi niwelowania ich, dlatego tak poleca się wczesny kontakt ze specjalistą. Inne wskazania do wizyty to:

Lekarz medycyny estetycznej wykonuje zarówno zabiegi w obrębie ciała, jak i w obrębie samej twarzy.

Ile zarabia lekarz medycyny estetycznej?

Szacuje się, że zarobki początkującego lekarza medycyny estetycznej wynoszą około 5-6 tysięcy zł brutto. Wraz z praktyką i nabieraniem doświadczenia zarobki jednak szybko wzrastają, dochodząc nawet do 2-5 tysięcy złotych dziennie. Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju zabiegi są wykonywane w jego gabinecie i czy prowadzi on prywatną praktykę, czy może jest zatrudniony w klinice.

Lekarz medycyny estetycznej – czego nie robi?

Lekarz medycyny estetycznej nie wykonuje zabiegów takich jak makijaż permanentny, przedłużanie rzęs i ich zagęszczanie czy usuwanie niepokojących pieprzyków. Zabiegi te znajdują się w obszarze zainteresowań kolejno: lingeristy, kosmetyczki oraz dermatologa. Nie należy mylić również lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem – to 2 zupełnie różne profesje. Kosmetolog nie jest lekarzem, lecz specjalistą po ukończeniu studiów na kierunku kosmetologicznym trwających 3 lata. W efekcie nie ma on uprawnień do przerywania ciągłości skóry, lecz może wykonywać skomplikowane i zaawansowane zabiegi poprawiające urodę.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Przylipiak A., Medycyna estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
  2. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *