Zabiegi na jesień

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Zabiegi na jesień pozwalają nawilżyć i zregenerować skórę, która w miesiącach letnich narażona była na przesuszenia w związku z silnym słońcem. To idealny czas, aby zadbać o jej napięcie i blask, przygotowując ją do zimy, gdy mrozy i silny wiatr także nie są sprzymierzeńcami dla ciała. Które zabiegi sprawdzą się najlepiej? Oto polecane przez kosmetologów propozycje.

Zabiegi na jesień

Mikrodermabrazja

Wyróżnia się kilka rodzajów mikrodermabrazji, lecz do najchętniej wybieranych należą:

Wszystkie te zabiegi zalicza się do grona peelingów mechanicznych, polegających na kontrolowanym złuszczaniu naskórka oraz powierzchownych warstw skóry właściwej. Mikrodermabrazja poprzez złuszczanie stymuluje odbudowę skóry, czego efektem jest jej wygładzenie i rozjaśnienie. Dodatkowo likwiduje powierzchowne przebarwienia posłoneczne oraz spłyca niektóre zmarszczki mimiczne. Idealnie przygotowuje skórę przed dalszymi zabiegami, choć równie dobrze może być jedyną procedurą wykonywaną danego dnia przez kosmetologa. Zazwyczaj mikrodermabrazję wykonuje się w serii 3 zabiegów przeprowadzanych 2 razy w roku. Należy dodatkowo pamiętać, że kurację najlepiej odbyć w okresie jesienno-zimowym bądź wczesną wiosną, kiedy nie ma intensywnego słońca.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa polega na wykorzystaniu tlenu, który pod odpowiednim ciśnieniem efektywnie przenika w głąb skóry. Dochodzi wiec do intensywnego dotlenienia tkanek, co stymuluje proliferację fibroblastów, pobudza podziały komórkowe, zmniejsza liczbę bakterii beztlenowych (a więc łagodzi choćby zmiany trądzikowe), niweluje zastoje limfatyczne, pobudza krążenie oraz przyśpiesza procesy regeneracyjne. Dodatkowo tlen ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i rewitalizujące. W połączeniu z innymi związkami (kwas hialuronowy, witamina C, peptydy, czynniki wzrostu, składniki mineralne) może służyć jako nośnik substancji aktywnych. To zabieg idealny na jesień, ponieważ rozjaśnia skórę, regeneruje ją, wygładza zmarszczki (zwłaszcza w okolicy oczu, które pogłębiają się latem wskutek częstego mrużenia oczu przed słońcem). Do osiągnięcia trwałego efektu rekomenduje się wykonanie 3-4 zabiegów infuzji tlenowej w odstępach 1-2 tygodniowych. Rezultaty widać jednak już po pierwszym zabiegu.

Endermologia

Endermologia (inaczej: masaż endermiczny) to mechaniczny masaż skóry i tkanki podskórnej przeprowadzany z wykorzystaniem podciśnienia. W trakcie zabiegu kosmetolog używa specjalnej głowicy połączonej z urządzeniem bazowym, opracowując nią wybrane części ciała. Najczęściej są to okolice ud, pośladków, brzucha, ale także ramion czy piersi u kobiet. Podczas takiego masażu aktywowane zostają te rejony tkanki tłuszczowej, które wykazują oporność na ćwiczenia i diety – endermologia poprawia metabolizm w tych obszarach, a także pobudza do naturalnej, wewnątrzustrojowej syntezy kolagenu, co dodatkowo ujędrnia i uelastycznia skórę. Wskazaniami do endermologii są przede wszystkim:

Zabieg rekomendowany jest także jesienią, ponieważ intensywnie pobudza miejscowe krążenie w tkankach. Skupiając się na pielęgnacji ciała, nie należy myśleć wyłącznie o twarzy, ponieważ zabiegów potrzebuje całe ciało.

Zobacz również: Jak dbać o skórę na ciele?

Sauna parowa na włosy

Na koniec warto zadbać o włosy, które miały codzienny kontakt z silnym promieniowaniem słonecznym i w związku z tym po lecie są przesuszone. Objawy wysokiej porowatości dodatkowo się nasilają, a końcówki ulegają rozdwojeniu. O ile rozdwojenie końcówki wymagają podcięcia, o tyle pozostałe części włosów potrzebują po prostu nawilżenia i regeneracji. Bardzo dobrze sprawdzi się sauna na włosy lub regeneracja Olaplex. W domu warto skupić się na unikaniu prostowania, kręcenia i suszenia włosów z wykorzystaniem wysokich temperatur, a także na systematycznym stosowaniu odżywek i masek (np. domowej maski ze Spiruliny).



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Niewęgłowska-Wilk M., Wilk T., Kalicińska J., Śpiewak R., Zapobieganie i sposoby usuwania plam barwnikowych, Kosmetologia Estetyczna, 2/2016.
  2. Kononowicz W., Infuzja tlenowa, Beauty 2020.
  3. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *