Infuzja tlenowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Infuzja tlenowa to zabieg polegający na podaniu za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem skoncentrowanych składników odżywczych. Są one efektywnie przekazywane w głąb skóry, gdzie mogą pełnić swoje zadania. Efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. Infuzja tlenowa jest bezpieczna i nie obciąża organizmu.

Infuzja tlenowa - forma odmładzania czystym tlenem

Infuzja tlenowa na czym polega?

Jak wspomniano, do wykonania infuzji tlenowej stosuje się sprężony tlen medyczny w czystej postaci. Na samym początku skóra zostaje przygotowana do całego procesu, najczęściej wykonuje się wcześniej delikatny peeling, dzięki czemu skóra będzie w stanie wchłonąć więcej składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Następnie można już przystąpić do właściwego etapu – strumień tlenu wydobywa się z dyszy o cienkiej końcówce, a jego wysokie ciśnienie sprawia, że preparat aktywny jest wtłaczany głęboko w skórę.

Zabieg można wykonać zarówno jednorazowo (np. przed ważną uroczystością), jak i w serii. Szacuje się, że po serii zabiegów efekty mogą utrzymywać się nawet do pół roku, co jest ogromną zaletą biorąc pod uwagę fakt, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i dobrze tolerowany przez skórę.

Działanie infuzji tlenowej

Zabieg infuzji tlenowej polega przede wszystkim na regeneracji skóry, jej uelastycznieniu oraz poprawie mikrokrążenia. W efekcie następuje przyspieszenie metabolizmu, a komórki są bardziej dotlenione i odżywione. Wpływa to na ogólny wygląd skóry, staje się ona elastyczna, świetlista i jędrna. Wiele osób wskazuje, że po zabiegu ich skóra nabrała witalności i młodości. Dużą zaletą infuzji tlenowej jest widoczność jej efektów już po pierwszym zabiegu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Infuzja tlenowa może być wykorzystywana nie tylko celem poprawy wyglądu, ale również w kontekście zdrowotnym. Ma bowiem działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a także powoduje zmniejszanie podrażnień. Można ją stosować zarówno na skórę twarzy, jak i w obrębie szyi czy dekoltu.

Infuzja tlenowa – wskazania

Zabiegi z zakresu infuzji tlenowej poleca się przede wszystkim:

  • posiadaczom skóry delikatnej, wrażliwej, odwodnionej oraz dojrzałej;
  • celem minimalizacji zmarszczek;
  • przy zmniejszaniu widoczności przebarwień, blizn potrądzikowych i zmian trądzikowych;
  • osobom ze skórą z cechami fotostarzenia;
  • celem poprawy owalu twarzy i ogólnego wyglądu ust;
  • przy zmniejszaniu cieni pod oczami;
  • przy trądziku różowatym i łojotoku skóry;

W rzeczywistości infuzja tlenowa będzie dobrym zabiegiem u każdego, u kogo nie występują przeciwwskazania do jego wykonania.

Przeciwwskazania

Infuzja tlenowa jest zabiegiem bezpiecznym i dobrze tolerowanym, dlatego praktycznie nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do jej wykonania. Głównymi względnymi przeciwwskazaniami do infuzji tlenowej są:

  • ciąża;
  • nowotwory;
  • gorączka, ostre stany zapalne;
  • problemy z oddychaniem;
  • opryszczka.

Względnym przeciwwskazaniem jest obecność opryszczki wargowej, ponieważ zabieg może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa po powierzchni twarzy. Ewentualnie można spotkać się z reakcją nadwrażliwości na niektóre składniki kosmetyków, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy spytać o wszelkie alergie. Decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje kosmetolog.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010.
  2. Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2010.
  3. Goisis M., Iniekcje w medycynie estetycznej. Atlas pełnych zabiegów w rejonie twarzy i ciała, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2018.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *