Infuzja tlenowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10

Infuzja tlenowa to zabieg polegający na podaniu za pomocą czystego tlenu aplikowanego pod ciśnieniem skoncentrowanych składników odżywczych. Są one efektywnie przekazywane w głąb skóry, gdzie mogą pełnić swoje zadania. Efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast. Infuzja tlenowa jest bezpieczna i nie obciąża organizmu.

Infuzja tlenowa - forma odmładzania czystym tlenem

Infuzja tlenowa na czym polega?

Jak wspomniano, do wykonania infuzji tlenowej stosuje się sprężony tlen medyczny w czystej postaci. Na samym początku skóra zostaje przygotowana do całego procesu, najczęściej wykonuje się wcześniej delikatny peeling, dzięki czemu skóra będzie w stanie wchłonąć więcej składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Następnie można już przystąpić do właściwego etapu – strumień tlenu wydobywa się z dyszy o cienkiej końcówce, a jego wysokie ciśnienie sprawia, że preparat aktywny jest wtłaczany głęboko w skórę.

Zabieg można wykonać zarówno jednorazowo (np. przed ważną uroczystością), jak i w serii. Szacuje się, że po serii zabiegów efekty mogą utrzymywać się nawet do pół roku, co jest ogromną zaletą biorąc pod uwagę fakt, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i dobrze tolerowany przez skórę.

Działanie infuzji tlenowej

Zabieg infuzji tlenowej polega przede wszystkim na regeneracji skóry, jej uelastycznieniu oraz poprawie mikrokrążenia. W efekcie następuje przyspieszenie metabolizmu, a komórki są bardziej dotlenione i odżywione. Wpływa to na ogólny wygląd skóry, staje się ona elastyczna, świetlista i jędrna. Wiele osób wskazuje, że po zabiegu ich skóra nabrała witalności i młodości. Dużą zaletą infuzji tlenowej jest widoczność jej efektów już po pierwszym zabiegu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Infuzja tlenowa może być wykorzystywana nie tylko celem poprawy wyglądu, ale również w kontekście zdrowotnym. Ma bowiem działanie antybakteryjne i przeciwzapalne, a także powoduje zmniejszanie podrażnień. Można ją stosować zarówno na skórę twarzy, jak i w obrębie szyi czy dekoltu.

Infuzja tlenowa – wskazania

Zabiegi z zakresu infuzji tlenowej poleca się przede wszystkim:

 • posiadaczom skóry delikatnej, wrażliwej, odwodnionej oraz dojrzałej;
 • celem minimalizacji zmarszczek;
 • przy zmniejszaniu widoczności przebarwień, blizn potrądzikowych i zmian trądzikowych;
 • osobom ze skórą z cechami fotostarzenia;
 • celem poprawy owalu twarzy i ogólnego wyglądu ust;
 • przy zmniejszaniu cieni pod oczami;
 • przy trądziku różowatym i łojotoku skóry;

W rzeczywistości infuzja tlenowa będzie dobrym zabiegiem u każdego, u kogo nie występują przeciwwskazania do jego wykonania.

Przeciwwskazania

Infuzja tlenowa jest zabiegiem bezpiecznym i dobrze tolerowanym, dlatego praktycznie nie ma bezwzględnych przeciwwskazań do jej wykonania. Głównymi względnymi przeciwwskazaniami do infuzji tlenowej są:

 • ciąża;
 • nowotwory;
 • gorączka, ostre stany zapalne;
 • problemy z oddychaniem;
 • opryszczka.

Względnym przeciwwskazaniem jest obecność opryszczki wargowej, ponieważ zabieg może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa po powierzchni twarzy. Ewentualnie można spotkać się z reakcją nadwrażliwości na niektóre składniki kosmetyków, dlatego przed wykonaniem zabiegu należy spytać o wszelkie alergie. Decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje kosmetolog.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2010.
 2. Adamski Z., Kaszuba A., Dermatologia dla kosmetologów, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2010.
 3. Goisis M., Iniekcje w medycynie estetycznej. Atlas pełnych zabiegów w rejonie twarzy i ciała, Wydawnictwo Medipage, Warszawa 2018.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.