Endermologia (masaż endermiczny) znalazła zastosowanie w kosmetologii nie tylko jako masaż ujędrniający, ale również jako metoda na łagodzenie niektórych dolegliwości chorobowych takich jak redukcja tkanki tłuszczowej czy niwelacja cellulitu. W dobie dzisiejszych czasów, kiedy na co dzień towarzyszy nam ciągły pośpiech i stres, aktywność fizyczna lub ściśle określona dieta nie zawsze dają nam zamierzony efekt. Na szczęście dzięki nowym technologiom kosmetycznym – endermologii, można z tym skutecznie walczyć.
Endermologia – historia
Twórcą endermologii jest francuz Louis-Paul Guitay. W wypadku samochodowym, w którym uczestniczył doznał obrażeń ciała, których konsekwencją były blizny. Louis chciał pozbyć się szpecących śladów, dlatego zaczął je masować. Polegało to na ręcznym odkształcaniu fałdu skóry, co miało stymulować tkankę łączną. Masaż ten wykonywany był przez kilku masażystów.
Następnie Louis skonstruował urządzenie wykonujące podobne czynności do odkurzacza. Aparat wykonywał masaż znacznie szybciej. Dodatkowo zastosował podciśnienie pomagające podnieść fałdy skórne. Początkowo masaż wykorzystywany był do wspomagania leczenia blizn operacyjnych i powypadkowych. Po pewnym czasie jego stosowania, zauważono pozytywny wpływ zabiegu na cellulit i tkankę tłuszczową. W 1986 roku opatentowano tę technikę. Obecnie jest ona wykorzystywana przez kosmetologów, fizjoterapeutów i lekarzy dermatologów do zwalczania cellulitu, czyli tzw. „pomarańczowej skórki” oraz modelowania sylwetki ciała.
Działanie masażu tkanki łącznej
- wygładza powierzchnię skóry;
- wspomaga leczenie blizn, oparzeń, rozstępów;
- likwiduje obrzęki;
- ujędrnia skórę;
- modeluje i kształtuje sylwetkę;
- wzmacnia tkankę łączną;
- redukuje toksyny w organizmie;
- wspomaga wymianę komórkową;
- zmniejsza retencję wody.
Endermologia – czym jest?
Endermologia to rodzaj masażu łączący w sobie technikę drenażu limfatycznego i masażu próżniowego. Zastosowanie obu tych metod świetnie sprawdza się w redukcji cellulitu, modelowaniu sylwetki ciała czy niwelacji blizn. Oprócz doskonałego działania kosmetycznego ma również wpływ na kondycję całego organizmu, poprawiając jego metabolizm, usuwając z niego toksyny czy poprawiając pracę układu krążenia.
Procedura zabiegowa
Masaż endermiczny wykonywany jest specjalną głowicą, która generuje podciśnienie. Składa się z dwóch obracających się wokół własnej osi rolek. Głowica wykonuje ruchy obrotowe, z kolei rolki przemieszczają się względem siebie. Klientka przed rozpoczęciem masażu ubiera specjalny kostium na całe ciało, w celu zapewnienia komfortu podczas zabiegu. Pozwala on również właściwą moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych ruchów podczas masażu. Zabieg wykonywany jest na całe ciało, omija się jedynie okolicę piersi.
W czasie trwania kuracji należy przestrzegać zasad zdrowego odżywiania, wykonywać ćwiczenia gimnastyczne, a także pić 2,5 l wody dziennie. Aby uzyskać całkowity efekt, zabieg należy wykonywać w serii, która obejmuje 10-20 zabiegów, z częstotliwością 2 razy w tygodniu. Czas zabiegu zależny jest od kondycji zdrowia lub skóry. Waha się w granicach od 35 do 55 minut.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Endermologia, mimo że jest zabiegiem bezpiecznym, tak jak większość zabiegów kosmetycznych, ma jednak wyjątki, w których powinno powstrzymać się od jego wykonania. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań można poddać się masażowi. Nie jest to zabieg bolesny, wręcz przeciwnie. Podczas masażu klient czuje się komfortowo, odprężony i zrelaksowany. Endermologia przeznaczona jest zarówno dla pań jaki i panów.
Przeciwwskazania
- zapalenie żył;
- żylaki;
- ciąża;
- karmienie piersią;
- nowotwory;
- infekcja organizmu;
- choroby krwi;
- otwarte rany;
- opryszczka;
- przepuklina;
- peeling chemiczny, dermabrazja;
- naczyniaki;
- botox (w ostatnich 4 miesiącach);
- stany zapalne występujące w miejscu zabiegu.
Polecane produkty:
Kwas hialuronowy tabletki
Kwas hialuronowy znajduje się w skórze, dzięki czemu czyni ją gładką, elastyczną i bez zmarszczek. Z wiekiem jego ilość jednak maleje i należy dostarczać go do organizmu, aby uzupełnić powstające braki … Zobacz więcej... | |
Kolagen naturalny - skóra i stawy
Kolagen od bioalgi to naturalny, najwyższej jakości hydrolizat kolagenu. Jest to najważniejsze białko, które wpływa na jakość skóry. Jego odpowiednia ilość zapobiega powstawaniu zmarszczek, cellulitu, rozstępów, ... Zobacz więcej... |
5 Responses
Ciekawy ten masaż ale przy kruchych naczynkach krwionośnych to pewnie nie jest polecany…
Wiemy, znamy, stosujemy. W efekcie – ujędrniona skóra, lepsza jej kondycja, zmniejszony cellulit i większa pewność siebie 🙂
Osobiście zdecydowanie wolę domowe sposoby walki z cellulitem 🙂 domowej roboty peelingi z kawy, cukry i miodu, przy regularnym stosowaniu, również potrafią zdziałać cuda przy ujędrnianiu skóry 🙂
ja mam skłonności do żylaków, wiec nie jest to raczej zabieg dla mnie:(
może by pomogło na cellulit wodny …