Mikrodermabrazja korundowa – charakterystyka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikrodermabrazja korundowa to metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Ze względu na mocniejszy charakter działania powoduje dogłębne oczyszczenie skóry, a także regenerację komórek naskórka. Mikrodermabrazja korundowa jest jedną z częściej wykonywanych zabiegów złuszczania naskórka. Dzięki technice jej wykonywania jesteśmy w stanie wzrokowo określić głębokość złuszczania podczas zabiegu.

Mikrodermabrazja korundowa - charakterystyka

Mikrodermabrazja korundowa

Mikrodermabrazja korundowa, podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, polega na mechanicznym złuszczaniu warstw rogowych naskórka. Przy użyciu specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu dochodzi do jednoczesnego zasysania złuszczonego naskórka. Kryształki korundu uderzają z dużą prędkością w powierzchnię skóry powodując oddzielenie się martwego naskórka od żywych warstw, po czym zasysany jest on do osobnego pojemnika. O ilości złuszczonego naskórka decyduje kosmetolog dostosowując zabieg idealnie do potrzeb klienta.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Wskazania

Przeciwwskazania

Efekty mikrodermabrazji korundowej

Rezultaty przeprowadzonego zabiegu widoczne są natychmiastowo. Skóra natychmiast staje się rozjaśniona, odświeżona i bardziej elastyczna. Zdecydowanie szybciej przyswaja również składniki aktywne kosmetyków. W celu uzyskania trwałych efektów w postaci redukcji zmarszczek, blizn, przebarwień czy rozstępów zaleca się całą serię obejmującą 5-10 zabiegów wykonywanych w odstępach 3 tygodniowych.

Cele mikrodermabrazji korundowej:

  • oczyszczenie porów skóry;
  • pobudzenie krążenia skóry, czego efektem jest synteza nowego kolagenu i elastyny;
  • usuwanie zalegającej warstwy martwych komórek naskórka;
  • odświeżenie, wygładzenie i rozjaśnienie cery.

Dla kogo jest mikrodermabrazja korundowa?

Mikrodermabrazja korundowa przeznaczona jest dla każdego typu skóry, za wyjątkiem cery naczynkowej. Ze względu na mocniejsze działanie, zalecana jest w szczególności osobom z cerą tłustą i mieszaną (z rozszerzonymi porami, bliznami potrądzikowymi), u których złuszczanie może przebiegać w sposób bardziej radykalny.

Wskazówki

  • Na skórze, po wykonaniu zabiegu może być widoczne zaczerwienienie oraz lekkie podrażnienie, które ustępuje po upływie kilku godzin.
  • Po zabiegu konieczna jest ochrona skóry przed działaniem promieni UV (krem z filtrem 50 SPF).
  • Warto wypijać dużą ilość wody, która wpływanie na nawilżenie skóry, a przez to zwiększy efekty pozabiegowe.

Podsumowanie

Mikrodermabrazja korundowa to bezpieczny, choć nieco bardziej inwazyjny od innych zabieg mechanicznego złuszczania skóry. Dzięki temu jej stosowanie polecane jest w szczególności, tym którzy posiadają skłonność do powstawania przebarwień czy blizn. Zalecana jest również posiadaczom cery tłustej i mieszanej, które są stosunkowo bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. W celu wyraźnej poprawy jakości skóry należy pamiętać o wykonaniu całej serii zabiegowej. Tylko taka metodyka może przynieść oczekiwane rezultaty.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

6 odpowiedzi

  1. Słyszałam o mikrodermabrazji, ale ostatnio pomimo braku problemu z nsczynkami Pani kosmetolog odradzila mi taki zabieg…

  2. Słyszałam wiele dobrego o tym zabiegu, myślę że jak się ma możliwość finansową, to trzeba sobie zrobić mikrodermabrazję☺️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *