Mikrodermabrazja

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetologiczny polegający na mechanicznym ścieraniu naskórka. W efekcie usuwa się jego zewnętrzne części, głównie martwy naskórek wraz z zanieczyszczeniami. Zabieg przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny, umożliwia wnikanie składników aktywnych kosmetyków w głąb skóry oraz dogłębnie ją oczyszcza.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja – co to?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem kontrolowanego złuszczania naskórka. Zachodzi wskutek mechanicznego ścierania go i usuwania obumarłych komórek warstwy rogowej przy użyciu specjalnego urządzenia. Wyróżniamy trzy rodzaje mikrodermabrazji (w zależności od rodzaju elementów ściernych):

  • mikrodermabrazję korundową – z głowicy aparatu uwalniany jest strumień kryształków tlenku glinu (tzw. korund), który z dużą siłą uderza w powierzchnie skóry. Konsekwencją tego jest odrywanie się komórek warstwy rogowej naskórka. Złuszczony naskórek wraz z kryształkami ściernymi jest następnie zasysany i trafia do specjalnego pojemnika zamontowanego w urządzeniu. Specjalista ma możliwość regulacji głębokości złuszczania;
  • mikrodermabrazję diamentową – efekt złuszczenia otrzymuje się dzięki pracy głowicą pokrytą warstwą diamentu;
  • oksydermabrazję – naskórek jest złuszczany za pomocą wyrzucanego pod ciśnieniem strumienia powietrza zawierającego rozproszone krople soli fizjologicznej. To najdelikatniejsza forma mikrodermabrazji, przeznaczona głównie dla posiadaczy cery wrażliwej.

Rodzaj zabiegu powinien dobierać kosmetolog, po zapoznaniu się ze stanem zdrowia i rodzajem skóry klienta.

Zobacz również: Oxybrazja.

Mikrodermabrazja – wskazania

Zabieg szczególnie poleca się w następujących przypadkach:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Z mikrodermabrazji może skorzystać każda osoba, która chce bardzo dokładnie oczyścić swoją skórę i tym samym zwiększyć biodostępność składników aktywnych zawartych w kosmetykach. Martwe komórki naskórka tworzą bowiem barierę nieprzepuszczalną dla sporej części kosmetyków. Jeśli więc regularnie stosujemy kremy nawilżające i maski regenerujące, a nasza skóra wciąż jest sucha i szara, być może przyczyną nie jest brak działania kosmetyków, lecz obecność martwego naskórka, który należy usunąć. Mikrodermabrazja stanowi profesjonalną, dokładniejszą alternatywę dla tradycyjnych, domowych peelingów. Można ją wykonać przez zabiegiem jonoforezy lub sonoforezy.

Zobacz również: Przesuszona skóra twarzy.

Jak przygotować się do zabiegu mikrodermabrazji?

Przed mikrodermabrazją należy unikać stosowania kosmetyków złuszczających i w jakikolwiek sposób naruszających ciągłość naskórka. Nie należy więc stosować peelingów, a nawet golić ciała. Do gabinetu kosmetologicznego należy przyjść bez makijażu, a jeśli zabieg wykonuje się na ciało, wcześniej nie powinniśmy stosować balsamów.

Zalecenia po mikrodermabrazji

Po zabiegu mikrodermabrazji należy chronić skórę przed słońcem i w tym celu stosować preparaty z filtrem UV. Przez najbliższe dni najlepiej unikać opalania się i przebywania na dużym słońcu bez żadnej ochrony, jak również unikać przebywania w wodzie chlorowanej. Wskazane jest intensywne nawilżanie skóry za pomocą balsamów, kremów i scrubów.

Podczas mikrodermabrazji może pojawić się rumień, jednak znika od w ciągu 2 dni. Aby efekty były trwałe i jak największe, należy zdecydować się na mikrodermabrazję w pakiecie 10-20 zabiegów wykonywanych co 7-10 dni. Ilość zabiegów powinien dobrać kosmetolog na podstawie oceny potrzeb skóry.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:

Ze względów bezpieczeństwa lepiej unikać mikrodermabrazji w miesiącach letnich. Lepszą opcją będzie zabieg wykonywany jesienią lub zimą.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kaniewska M., Kosmetologia, podstawy, Wydawnictwo WSiP, Warszawa 2011.
  2. Kamm A., Załęska I., Starosta A., Porównanie skuteczności serii zabiegów mikrodermabrazji
    diamentowej i kwasu glikolowego w terapii rozstępów w fazie zanikowej, Kosmetologia Estetyczna, 2/2018.
  3. Kordus K., Potempa B., Śpiewak R., Badania motywów wyboru rodzajów mikrodermabrazji oraz opinii o ich skuteczności w praktyce kosmetologicznej, Estetologia Medyczna i Kosmetologia, 1/2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *