Maseczka ze Spiruliny

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Maseczka ze Spiruliny, niebiesko-zielonej algi często nazywanej superfood, może pomóc odmłodzić i naprawić uszkodzoną skórę, dodać jej elastyczności, blasku, a także dostarczyć niezbędne substancje do utrzymania jej w dobrej i zdrowej kondycji. Kosmetyk taki można szybko i łatwo przygotować w domowym zaciszu.

Maseczka ze Spiruliny

Maseczka ze Spiruliny – korzyści

Spirulina to wszechstronnie i kompleksowo działająca mikroalga, jednak na co dzień nie trzeba się ograniczać tylko do jej suplementacji. Ze względu na obecność licznych substancji odżywczych, można wykorzystać ją to przyrządzenia maseczki. Taki kosmetyk będzie z pewnością ekologiczny, naturalny i bezpieczny. Warto wypróbować naturalną maseczkę algową ponieważ Spirulina:

 • jest jednym z najbogatszych źródeł przeciwutleniaczy;
 • zawiera chlorofil, który pomaga oczyścić skórę i wzmocnić tkanki;
 • pomaga utrzymać nawilżoną skórę, co wpływa na zwiększenie elastyczności i redukcję drobnych zmarszczek;
 • działa uspokajająco i kojąco, co jest bardzo pomocne przy cerze wrażliwej oraz trądziku różowatym;
 • zawiera mikroelementy o wystarczająco małych rozmiarach cząsteczek aby mogły przenikać w głąb skóry;
 • polepsza ukrwienie skóry, dzięki czemu wyrównuje i poprawia jej koloryt;
 • zawiera aktywne formy cynku wpływające na stan skóry;
 • zwiększa odporność skóry na nadkażenia, zwłaszcza zaskórników;
 • pomaga wyeliminować bakterie powodujące trądzik.

Maseczka ze Spiruliny wykazuje intensywne działanie odżywcze, łagodzi podrażnienia skóry i nawilża ją. Aby działanie było trwałe, kosmetyk powinien być nakładany regularnie.

Maseczka ze Spiruliny – składniki:

Domowe maseczki na twarz są tanie, niezwykle skuteczne i proste w przygotowaniu. Do sporządzenia maseczki ze Spiruliny potrzeba jedynie:

 • ½ łyżeczki Spiruliny w proszku (można użyć także Spiruliny w tabletkach, uprzednio ją rozdrabniając);
 • odrobinę wody mineralnej.

Maseczka ze Spiruliny – jak ją przygotować?

Maseczka ze Spiruliny jest bardzo łatwa w wykonaniu i nie powinna sprawiać żadnych trudności nawet osobom, które nie miały wcześniej z nią żadnego kontaktu. Etapy przygotowania wyglądają następująco:

 • Spirulina w proszku powinna zostać wymieszana z wodą do otrzymania konsystencji pasty;
 • maseczkę nakłada się na czystą skórę twarzy i dekoltu za pomocą pędzelka, gąbki lub dłoni;
 • maseczka algowa powinna być nałożona na 20 minut, a następnie usunięta z twarzy za pomocą ciepłej wody i miękkiego ręcznika;
 • po wykonaniu powyższych czynności można nałożyć na twarz krem.

Na poniższym materiale wideo pokazujemy, jak prosto i łatwo wykonuje się maseczkę ze Spiruliny:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Aby otrzymać jak najlepsze efekty ze stosowania maseczki ze Spiruliny, należy ją nakładać regularnie, 2-3 razy w tygodniu.

Maseczka ze Spiruliny może być w dowolny sposób ulepszana, modyfikowana pod własne upodobania czy indywidualne potrzeby. Można do niej dodać urozmaicenia w postaci składników jak np.:

Oraz wiele innych. Ponieważ tak zrobiony kosmetyk nie zawiera podejrzanych konserwantów, barwników, substancji zapachowych i innych niekoniecznie zdrowych dodatków, to jest on proekologiczny i ekonomiczny.

Maseczka ze Spiruliny – działanie

Spirulina użyta do sporządzenia maseczki ma bardzo szerokie spektrum działania na kondycję skóry:

 • posiada właściwości antybakteryjne;
 • pomaga odblokować pory skóry;
 • pomaga utrzymać skórę napiętą, jędrną oraz nawilżoną.

Spirulina ma w sobie duże ilości przeciwutleniaczy, są ona skuteczne w walce z wolnymi rodnikami. Oznacza to, że może być ona skuteczna w zmniejszaniu skutków po szkodliwym działaniu słońca oraz pomagać w spowalnianiu procesów starzenia. Dodatkowo zmniejsza drobne linie i zmarszczki. Maseczka ze Spiruliny kompleksowo pielęgnuje skórę, ujędrnia ją i rozświetla. Stanowi naturalną i bezpieczną pielęgnację dla skóry.

Jaka Spirulina do maseczki?

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty pielęgnacyjne Spirulina do przygotowania maseczki powinna być czysta. Jest to główne kryterium, którym powinniśmy się kierować przy jej zakupie. Brak wypełniaczy, przeciwzbrylaczy, konserwantów i innych zbędnych wypełniaczy, właściwe przechowywanie oraz pochodzenie z czystych hodowli zapewnią lepsze wykorzystanie właściwości odżywczych algi. Zanieczyszczona Spirulina może powodować uczulenia i alergie oraz znacząco osłabiać efekty jej korzystnego oddziaływania. Z tego to względu należy wybierać preparaty od sprawdzonego producenta.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Jękot B., Rzewińska A., Hałaszuk P., Rojowski J., Muszyńska B., Preparaty zawierające algi źródłem substancji prozdrowotnych, MIR, 1/2016.
 2. Gumiela E., Szulińska M., Bogdański P., Wpływ suplementacji Spiruliny na wybrane parametry antropometryczne i biochemiczne, Forum Zaburzeń Metabolicznych, 4/2013.
 3. Jankowiak W., Kosmetologia Estetyczna, Surowce roślinne w kosmetyce – fitokosmetyki, 4/2013.
 4. Panseri S., Manzo A., Chiesa L., Giorgi A., Melissopalynological and Volatile Compounds Analysis of Buckwheat Honey from Different Geographical Origins and Their Role in Botanical Determination, Journal of Chemistry, 7/2014.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *