Mezoterapia igłowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na dostarczeniu skórze związków aktywnych o działaniu regenerującym i odżywczym przy pomocy iniekcji śródskórnych. Pozwala skutecznie odmłodzić skórę, zredukować tkankę tłuszczową, cellulit, a także zapobiegać łysieniu czy wypadaniu włosów.

Mezoterapia igłowa - na czym polega?

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest rewitalizacja i głęboka regeneracja skóry. Polega na podawaniu skórze związków aktywnych za pomocą mikronakłuć. Do najczęściej stosowanych preparatów zabiegowych należy kwas hialuronowy (gwarantuje skórze nawilżenie oraz napięcie i elastyczność), witamina B6 (zapobiega procesowi wypadania włosów), biotyna (chroni skórę przed łojotokiem). Warto zaznaczyć, że zabieg mezoterapii może być wykonywany przy każdym rodzaju cery.

Zobacz również: Łojotok skóry – przyczyny i leczenie.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg z reguły przeprowadza lekarz medycyny estetycznej przy użyciu odpowiednio dostosowanej strzykawki oraz cienkiej igły, którą nakłuwa odpowiednie miejsca na twarzy. W wyniku takich działań wykorzystuje się powstały uraz do pobudzania komórek naskórka jak i skóry właściwiej. Dawki związków aktywnych wstrzykiwane są w małych ilościach.

Zabieg mezoterapii igłowej nie należy do typowo inwazyjnych, w związku z tym nie wymaga podawania znieczulenia. W sytuacji kiedy jednak pacjent posiada niski próg bólu, gabinety medycyny estetycznej zapewniają możliwość jego wykonania.

Czas całego zabiegu nie przekracza 45 minut (w przypadku podania znieczulenia wydłuża się do około 1,5 godziny). Po zabiegu na skórze mogą być widoczne krwiaki lub siniaki, które ustępują po upływie 2 dni od wizyty.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Bezpośrednio po zabiegu jak i w ciągu 48 po wizycie należy unikać ekspozycji skóry na działanie promieni UV. Należy również tymczasowo zrezygnować z basenu, sauny oraz stosowania szorstkich ręczników do twarzy.

Warto zaznaczyć, że mezoterapia igłowa często łączona jest z innymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej takimi jak peelingi medyczne czy mikrodermabrazja diamentowa.

Częstotliwość oraz ilość zabiegów zależna jest od zaleceń lekarza. Zwykle jednak seria obejmuje 4-6 spotkań wykonywanych co 7-21 dni. Wskazany jest również tzw. zabieg przypominający wykonywany średnio co 3-4 miesiące.

Zobacz również: Mezoterapia igłowa – składniki aktywne.

Wskazania

Przeciwwskazania

Mezoterapia igłowa – efekty

Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie i należą do stosunkowo trwałych. Najlepsze rezultaty można zaobserwować wykonując zabiegi w serii, w regularnych dostępach czasu.

Po wykonaniu zabiegu mezoterapii igłowej gołym okiem widoczne jest:

  • ujędrnienie skóry;
  • nawilżenie;
  • zmniejszenie widoczności blizn;
  • spłycenie zmarszczek i rozstępów;
  • zwiększenie grubości naskórka;
  • redukcja przebarwień;
  • poprawa kolorytu skóry.

Jaka jest cena mezoterapii igłowej?

Koszt pojedynczego zabiegu uzależniona jest od wielu czynników. Wpływ na nią ma przede wszystkim miejsce wykonywania (twarz, pośladki), lokalizacja gabinetu i jak sam gabinet kosmetyczny, a także rodzaj oraz ilość substancji użytych do wykonania terapii. Średnia cena pojedynczego zabiegu na twarzy i szyi wynosi 400 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *