Przedłużanie rzęs – rodzaje i metody aplikacji

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Przedłużanie rzęs to zabieg, który dziś wiedzie prym w wielu gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ sztuczne rzęsy to oszczędność czasu dla kobiet podczas porannej toalety dodatkowo zapewniają komfort dnia codziennego. Początkowo wiele mówiono o rzęsach, które można kupić w najbliższej drogerii i zaaplikować samemu w domu. Najbezpieczniej jednak na taki zabieg udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie wykwalifikowany kosmetolog dobierze metodę aplikacji rzęs, ich rodzaj, a także odpowiednią długość do kształtu i wielkości oczu.

Przedłużanie rzęs - rodzaje i metody aplikacji

Rodzaje przedłużania rzęs

1. Naturalne rzęsy z futra norek.

Są produktem naturalnym. Ich dużą zaletą jest fakt, że każda rzęsa ma bardzo zbliżoną grubość do siebie. Są różnej długości, dzięki czemu po ich aplikacji nadają oku naturalny wygląd. Oprócz tego są dość lekkie i co ważne, nie obciążają naturalnych rzęs.

Warto jednak pamiętać, aby przed aplikacją rzęs z futra norek upewnić się czy nie mamy uczulenia na ten produkt. Jeśli natomiast chcemy przedłużone rzęsy pomalować, warto używać do tego tylko tuszu na bazie wody, inne mogą wpłynąć negatywnie na ich jakość oraz stabilność kleju.

2. Rzęsy syntetyczne.

Charakteryzują się mniejszą elastycznością i delikatnością od tych naturalnych. Posiadają jednak bardziej regularny kształt od poprzednich. Ważną informacją jest fakt, że w odróżnieniu od rzęs naturalnych z futra norek rzęsy syntetyczne nie uczulają. Z tego też względu mogą być częściej wybieranym produktem. Warto wspomnieć jednak, że rzęsy syntetyczne mogą się plątać. Dlatego też należy obchodzić się nimi z większą uwagą, ponieważ podczas rozczesywania mogą ulec uszkodzeniu, a nawet odpaść.

3. Rzęsy jedwabne.

Rzęsy jedwabne wykonuje się z protein naturalnego jedwabiu. Dużym plusem jest ich delikatność i lekkość, co sprawia, że naturalne nie są obciążone. Ze względu na to, że są lekkie i delikatne, warto zaopatrzyć się w specjalnie dla nich przeznaczony grzebyczek. Przydaje się on najczęściej rano, gdy rzęsy mogą pognieść się podczas snu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rzęsy jedwabne dobrze znoszą kąpiele w basenie, wykonywanie makijażu oka, a także noszenie soczewek kontaktowych. Warto jednak zrezygnować z tuszu wodoodpornego, ponieważ zmywanie go może zaszkodzić rzęsom sztucznym, ale także naturalnym.

Przedłużanie rzęs – metody aplikacji

1. Przedłużanie metodą 1:1.

Metoda ta polega na doklejaniu 1 sztucznej rzęsy do 1 rzęsy naturalnej. Ważny jest fakt, że pomijamy tu bezpośredni kontakt ze skórą oka klientki. Zapewnia to bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii klientki na klej. Rzęsy wykonane tą metodą dają wrażenie naturalności. Efekty metody utrzymują się do około 4 tygodni.

2. Przedłużanie metodą 2:1.

To metoda mocno zbliżona do poprzedniej, jednak w tym przypadku używane są dwie rzęsy, które przyklejane są do jednej naturalnej. Zyskujemy tym efekt większego zagęszczenia. Ze względu na to, że w metodzie tej używanych jest więcej rzęs, wybiera się głównie te z futra norek, które są lekkie i delikatne. Nie będą więc one obciążać naturalnych. Specyfika aplikacji rzęs polega na tym, że jedną rzęsę sztuczną przyklejamy do jednej naturalnej, a drugą sztuczną rzęsę do podstawy powieki klientki. Taka technika daje wrażenie większego zagęszczenia i objętości rzęs. Efekt utrzymuje się do 4 tygodni.

3. Przedłużanie metodą 3:1.

Wybierając tę metodę zyskujemy efekt ekstremalnie wydłużonych i zagęszczonych rzęs. Powstaje on w wyniku przyklejenia, aż trzech rzęs z futra norek do jednej naturalnej. Ten rodzaj przedłużania polecany jest przede paniom o bardzo rzadkich rzęsach. Efekty utrzymują do około 4 tygodni.

4. Przedłużanie metodą Blink & Go.

Ten rodzaj aplikacji polega na doklejeniu rzęs jedwabnych do naturalnych. Nie dokleja się jednak rzęs pojedynczo do każdego włoska z osobna, tak jak w przypadku metody 1:1. Metoda ta jest bardzo szybka w porównaniu do poprzednich. Jednak efekt utrzymuje się znacznie krócej – 2 tygodnie.

Podsumowanie

Chcąc poprawić swój codzienny komfort warto skorzystać z zabiegu przedłużania rzęs. Cena jego waha się w granicach od 100 do 200 zł w zależności od użytej metody. Chcąc wykonać przedłużanie rzęs należy udać się do profesjonalistki, która wybierze odpowiednią metodę aplikacji i rodzaj rzęs.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

12 odpowiedzi

  1. Bardzo ciekawy wpis, który rozkłada temat na łopatki 🙂 Bardzo dobrze bo jeżeli biorę się za coś do czytania aby jak najwięcej dowiedzieć to lubię jak to jest napisane tak od początku do końca 🙂

  2. Właśnie zastanawiam się nad zagęszczeniem moich naturalnych rzęs, teraz wiem dokładnie co i jak 🙂 Dzięki!

  3. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez rzęs 1:1. Nigdy nie lubiłam ich malować a dzięki nim zawsze wyglada się dobrze nawet bez make-upu 🙂 dają naturalny efekt i wygoda – czyli to co kocham!

  4. Nadal zastanawiam się nad doklejanymi rzęsami. Problem w tym, że śpię na brzuchu i jak rano wstaję to naturalne rzęsy są zmirzwione, dlatego obawiam się, że niestety to może być przeciwskazanie. Jak myślisz?

  5. Nieraz widziałam efekt przedłużanych rzęs i faktycznie robi to wyrażenie i jest bardzo wygodne. Osobiście, póki co nie zafundowałabym sobie takiego zabiegu, bo jestem zadowolona ze swoich naturalnych rzęs, jednak za kilka lat kto wie..

  6. Ja tez się długo zastanawiałam, bo moje naturalne mi odpowiadały. Ale miałam w planach wyjazd do Hiszpanii na cały miesiąc pod namiot. No a raczej ciężko byłoby codziennie się malować. Zrobiłam sobie rzęsy 1:1 u Magdy Bąk na Mokotowie. Tak mi się spodobały, że teraz przedłużam regularnie. W wysokich temperaturach na wakacjach tez się sprawdziły. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez nich.

  7. bardzo fajny artykul, ktory pomoze wielu klientkom ktore nie wiedza na co sie zdecydowac. jestem stylistka i siedze w temacie od dwoch lat, wiem jak wazne jest pracowanie na dobrych produktach, przetestoalam wiele firm, teraz jestem wierna jednej 🙂 bylam takze na kursie doskonalacym, udzial z nim bardzo mi pomogl sie rozwinac, byl prowadzony merytorycznie i tak na czasie, tzn dopasowany do wymagan jakie teraz stawia rynek 🙂

  8. Ja robię od okazji do okazji, ale się zastanawiam czy to byłoby dla mnie na co dzień bo efekt jest obłędny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *