Lipoliza iniekcyjna

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Lipoliza iniekcyjna to jeden ze sposobów redukcji tkanki tłuszczowej. Stanowi nowoczesną, nieinwazyjną i co ważne nieoperacyjną metodę usuwania nadmiaru kilogramów z określonych części ciała. Na czym polega oraz jakie przynosi efekty?

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna pozwala pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Jest stosowana zarówno na okolicę twarzy jak i na większe obszary ciała.

Najczęściej zabiegowi lipolizy iniekcyjnej poddawane są miejsca takie jak:

  • twarz;
  • biodra (podbródek);
  • pośladki;
  • uda;
  • brzuch.

Lipoliza iniekcyjna – jak działa?

Lipoliza iniekcyjna polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej wewnątrz ciała. Stanowić może także alternatywę dla zabiegu liposukcji (operacyjnego odsysania tłuszczu), a także może być jej dopełnieniem, ponieważ może usuwać nierówności, które pozostały po jej przeprowadzeniu.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu przez lekarza ściśle określonej dawki preparatu (mieszanki wyciągu soi i soli żółciowej) rozpuszczającego tkankę tłuszczową. Substancja ta transportowana jest przez błony komórkowe, która dociera do wnętrza komórek tłuszczowych. Jeśli zostanie podana w większych ilościach może doprowadzić nawet do rozerwania ich struktur.

Po wniknięciu do komórek związek ten powoduje rozpad trójglicerydów. W dalszym etapie razem z lipoproteidami transportowany jest do wątroby, gdzie dochodzi do rozkładu tłuszczów, a następnie całkowitego wydalenia z organizmu.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Trudno określić ile zabiegów dana osoba będzie potrzebować. Uwarunkowane jest to przede wszystkim grubością tkanki tłuszczowej, którą chcemy poddać redukcji.

Zabieg należy do grupy średnio bolesnych. Bezpośrednio po jego wykonaniu widoczne jest zaczerwienienie skóry, jej tkliwość oraz obrzęk. Następstwa te utrzymują się przez kilka dni, ustępują jednak bez pozostawienia śladu. W kolejny dzień po zabiegu pacjentka może wrócić do obowiązków dnia codziennego.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Pierwsze efekty zauważalne są już po upływie 3 tygodni. Zwykle po pierwszej terapii widoczna jest redukcja około  2-4 cm w obwodzie. Ponadto wyczuwalne jest wygładzenie powierzchni skóry, która staje się wolna od cellulitu. Aby wzmocnić oraz utrwalić efekt lipolizy należy prowadzić zdrową i lekkostrawną dietę oraz postawić na aktywność fizyczną.

Ile zabiegów należy wykonać?

Ilość zabiegów zależy od grubości tkanki tłuszczowej danej pacjentki. Przewiduje się jednak serię 3-4 zabiegów wykonywanych z częstotliwością co 4 tygodnie.

Czy istnieją skutki uboczne lipolizy iniekcyjnej?

Skutki uboczne tego rodzaju zabiegów należą do rzadkości, jednak mogą mieć miejsce. Należą do nich m.in. zaburzenia układu krążenia, zwiększenie procesów pocenia się, biegunka oraz krwawienia. Aby im zapobiegać, a także przyspieszać rezultaty zabiegu lekarze zalecają wykonywanie drenażu limfatycznego.

Cena lipolizy – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu uzależniona jest od miejsca gdzie wykonywany jest zabieg oraz od rodzaju użytej substancji. Zwykle waha się w granicach np. uda – około 400 zł, brzuch – około 200 zł.

U kogo można wykonać lipolizę?

Najlepszymi pacjentami do wykonania lipolizy są zwykle osoby szczupłe z niedużą ilością tkanki tłuszczowej, której trudno się pozbyć stosując dietę i aktywność fizyczną.

Przeciwwskazania



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *