Makijaż permanentny – technika trwałego makijażu

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Makijaż permanentny to nowy trend wśród kobiet i coraz częściej występujący zabieg w gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego, ponieważ maskuje on niedoskonałości, podkreśla urodę i nie rozmazuje się w nieoczekiwanych sytuacjach. Zapewnia również duży komfort podczas codziennej toalety, oszczędzając czas. Dla wielu kobiet makijaż permanentny stanowi znaczącą zmianę w wyglądzie, wpływa na wzrost samooceny, a co za tym idzie – poprawia jakość życia. 

Makijaż permanentny – technika trwałego makijażu

Aby pozbyć się codziennego spędzania kilkunastu minut przed lustrem każdego poranka warto zastanowić się nad jego trwałą techniką, czyli makijażem permanentnym. Wykonany w profesjonalnej klinice urody będzie odpowiednio dobrany do typu urody, rysów twarzy i jej kolorystki.

Makijaż permanentny – technika działania

Wykonanie makijażu permanentnego polega na aplikacji w skórę pigmentu przy użyciu cienkiej igły. Aparatura do makijażu posiada naturalne barwniki, dobrane tak, aby w jak najmniejszym stopniu różniły się one od naturalnego koloru skóry danej klientki. Igły, które wykorzystuje się do zabiegu są jednorazowego użytku.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg nie jest bolesny, choć w niektórych przypadkach przed rozpoczęciem makijażu nakładany jest krem znieczulający. Po jego zakończeniu umieszczane są w miejsce zabiegowe kompresy uspokajające i relaksujące. Na 4-7 po makijaż blednie nawet o połowę swojego koloru wyjściowego. Dlatego też często zdarza się, że klientka zapraszana jest po około 2 tygodniach na drugą wizytę do gabinetu w celu utrwalenia i poprawy niedoskonałości podczas pierwszej aplikacji pigmentu.

Przez pierwsze kilka dni po zakończeniu zabiegu skóra jest zaczerwieniona i wrażliwa, następnie łuszczy się. Efekt końcowy uzyskujemy po kilku lub kilkunastu dniach od korekty czyli drugiej wizyty. W momencie gojenia się skóry zalecane jest jej smarowanie środkiem natłuszczającym oraz przyspieszającym gojenie. Najczęstsze miejsca poddawane zabiegowi to: brwi, usta oraz okolice oka, czyli powieka górna i dolna.

Makijaż permanentny – efekty

Trwałość makijażu permanentnego obejmuje od 3 do 6 lat. Jednak po pewnym upływie czasu może stopniowo ulegać rozjaśnieniu. W momencie, gdy zauważalne jest blednięcie barwnika można udać się na wizytę przypominającą i utrwalającą efekty.

Makijaż permanentny – rodzaje

  • metoda cieniowania – polega na lekkim cieniowaniu lub całkowitym wypełnieniu barwnikiem np. łuku brwiowego czy czerwieni wargowej. Metoda ta zapewnia całościowe pokrycie skóry danym kolorem. Makijaż permanentny wykonywany tą techniką polecany jest kobietom np. z częściowym lub całkowitym brakiem owłosienia.
  • metoda piórkowa (włoskowania) – celem metody jest wykonanie imitacji włosków zgodnie z ich kierunkiem wzrostu. Metoda piórkowa ma za zadanie zagęszczenie brwi poprzez dorysowanie kilku pojedynczych włosków oraz zapewnienie im właściwego kształtu i koloru. Ten rodzaj makijażu polecany jest w szczególności osobom o gęstych i nieregularnych brwiach.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i staje się wrażliwa. Może również pojawić się delikatny obrzęk, którego wystąpienie zależne jest od miejsca gdzie wykonywany był zabieg. Około 2-3 dni po zabiegu naskórek zaczyna łuszczyć się. Dlatego należy smarować go preparatami nawilżającymi, natłuszczającymi oraz przyspieszającymi gojenie się. Przez pierwsze dni należy również unikać basenu oraz sauny, a przez pierwsze 2 miesiące kontaktu z intensywnym słońcem i solarium.

Gdzie wykonać makijaż permanentny?

Najlepiej wybrać renomowany gabinet specjalizujący się w tego rodzaju zabiegach. Posiadamy wówczas bezpieczeństwo oraz gwarancję zadowolenia z wykonanych usług.



Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *