Wolumetria twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wolumetria twarzy (nazywana również odbudową twarzy) jest zabiegiem medycyny estetycznej polegającym na powiększeniu lub uzupełnieniu objętości określonych obszarów twarzy, w których wraz z wiekiem pojawiają się widoczne ubytki. Metoda kierowana jest więc głównie do osób dojrzałych. Zabieg uznaje się za bezpieczny i skuteczny, jeśli wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę.

Wolumetria twarzy

Na czym polega wolumetria twarzy?

Wolumetria jest pojęciem umownym i stosunkowo nieprecyzyjnym, ponieważ każde podanie wypełniacza estetycznego do tkanek miękkich zwiększa w pewien sposób ich objętość, jednak mimo tego nie każdy tego typu zabieg nazywany jest wolumetrycznym. Wolumetrią twarzy nazywamy głównie zabiegi polegające na podawaniu substancji wypełniających do skóry, aby poprawić wygląd większych partii twarzy, zaś zabiegami powiększającymi, niebędącymi jednocześnie wolumetrią, są np. powiększanie ust kwasem hialuronowym czy wypełnianie drobnych zmarszczek.

Wypełnienie wolumetryczne najczęściej wykonuje się w obrębie policzków, skroni i brody. Do zabiegów wolumetrycznych twarzy zazwyczaj wykorzystuje się preparaty zawierające w składzie wysoko usieciowany kwas hialuronowy lub tzw. stymulatory kolagenu. W chirurgii estetycznej i rekonstrukcyjnej można wykorzystać także autologiczną tkankę tłuszczową oraz różnego rodzaju implanty twarzy, znacznie częściej zabieg wykonuje się jednak z użyciem ogólnodostępnych, wymienionych wcześniej preparatów.

Wolumetria twarzy – efekty

Zabieg kierowany jest przede wszystkim do osób z:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • mało jędrną, nieelastyczną skórą w obrębie twarzy;
  • nadmiarem skóry i jej wiotkością;
  • niezadowalającym estetycznie kształtem twarzy wskutek procesów starzenia się;
  • wyraźnie zaznaczonymi bruzdami nosowo-wargowymi lub tzw. liniami marionetki.

Efektem jest poprawa owalu twarzy i linii żuchwy, a także pozbycie się tzw. „chomiczków”. W zależności od potrzeby wolumetria twarzy pozwala na podkreślenie kości policzkowych, łuków jarzmowych, korektę grzbietu nosa, uzupełnienie objętości na skroniach, brodzie, czole czy też w okolicy tzw. doliny łez. Poprawnie zaplanowany i wykonany zabieg może przynieść niekiedy efekty zbliżone do liftingu twarzy.

Jak przygotować się do wolumetrii twarzy?

Nie są wymagane specjalne przygotowania do zabiegu. Wcześniej warto skonsultować się ze specjalistą, który będzie go wykonywać, aby wykluczył ewentualne przeciwwskazania. 2-3 dni przed zabiegiem to także moment na rezygnację z leków rozrzedzających krew i z suplementów diety zawierających witaminę E. Dzień przed zabiegiem nie wolno spożywać napojów alkoholowych. Kobiety powinny pamiętać, że miesiączka zwiększa odczucia bólowe, dlatego lepiej jest zapisać zabieg na dzień, na który nie przypada menstruacja.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do wolumetrii twarzy są:

Przed wykonaniem zabiegu specjalista przeprowadza z klientem wywiad zdrowotny i na tej podstawie kwalifikuje go do zabiegu.

Wolumetria twarzy – cena?

Ostateczna cena wolumetrii twarzy zależy od rodzaju zastosowanego preparatu, jego ilości, a także długości zabiegu i ewentualnej konieczności jego powtarzania. Koszt szacuje się w zakresie 1600-4800 zł. Średnia cena w większości placówek oscyluje jednak wokół 2500 zł.

Zalecenia po zabiegu wolumetrii

Tuż po zabiegu mogą pojawić się: niewielki obrzęk, zaczerwienienie i drobne siniaki. To naturalna reakcja organizmu. Objawy te bardzo szybko przemijają, a w razie potrzeby można je z łatwością zamaskować delikatnym makijażem. Wspomagająco można stosować maść z dodatkiem arniki. Jeśli pojawią się niepokojące objawy lub powyższe dolegliwości będą utrzymywać się dłużej niż 3 dni, najlepiej skontaktować się z lekarzem.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Grządziel P., Goździalska A., Etiologia oraz możliwości spowalniania procesów starzenia się skóry, Aesthetic Cosmetology and Medicine, 1/2022.
  2. Gnach-Olejniczak I., Kilka lat mniej w pół godziny, czyli wszystko o wolumetrii, 2016.
  3. Styczeń P., Wolumetria twarzy, Uroda Medycyna.
  4. Padlewska K., Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *