Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest obecnie jedną z najbardziej popularnych metod poprawy ich wyglądu. Należy zaznaczyć, że kwas hialuronowy wykazuje szerokie zastosowanie zarówno w kosmetologii jak i medycynie estetycznej. W związku z tym wykorzystuje się go w celu poprawy nawilżenia skóry, poprawy jej napięcia oraz redukcji asymetrii i powiększania ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Usta znajdują się w centralnej części naszej twarzy, dlatego też stanowią jej ważny element estetyczny. Pełne oraz jędrne usta są marzeniem każdej kobiety, stąd też tak duża chęć posiadania ich wręcz idealnych kształtów. Należy zaznaczyć, że z wiekiem jednak wygląd ust u każdego z nas zmienia się. Tracą swą objętość, pojawiają się na nich zmarszczki, a kąciki ust opadają powodując smutny wręcz przygnębiony wyraz twarzy.

Mimo to obecnie istnieje korygowanie tego rodzaju niedoskonałości, dzięki nowoczesnym metodom wykorzystywanym w medycynie estetycznej. Mowa o zastosowaniu kwasu hialuronowego jako tzw. wypełniacza tkankowego.

Powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Obecnie istnieje wiele metod korekcji wyglądu ust. Mimo to, jedną z najczęściej wykorzystywanych jest kwas hialuronowy. Dzięki jego zastosowaniu można poprawić kontur ust, ale również zwiększyć ich objętość, wyrównać asymetrię, poprawić nawilżenie czy zmniejszyć widoczność ich zmarszczek.

Należy podkreślić, że zabieg z zastosowaniem wypełniacza jakim jest kwas hialuronowy nie przyniesie trwałego efektu. Z biegiem czasu związek ten ulega powolnemu wchłonięciu w tkanki organizmu, w związku z tym, aby ciągle utrzymywać efekt dobrze wymodelowanych ust należy zabiegi powtarzać w regularnych odstępach czasu.

Efektywność zabiegów jest kwestią bardzo indywidualną i uwarunkowana jest wieloma czynnikami. Zaleca się wykonywać zabiegi co 6-24 miesiące. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 12 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem konsultację w trakcie, której wybiera odpowiedni preparat oraz technikę jego podania.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg wykonywany jest przy użyciu kaniuli, której końcówka jest tempo zakończona. Dzięki temu zmniejszone zostaje ryzyko zwłóknienia ust, z tego względu, że tkanki nie są uszkadzane. Dodatkowo do minimum zostaje zmniejszone ryzyko powstawania krwiaków i siniaków, ponieważ kaniula nie narusza ciągłości naczyń krwionośnych.

W przypadku modelowania małych ust zwykle zabieg dzielony jest na kilka etapów. Wówczas podawane są mniejsze ilości kwasu w trakcie jednej wizyty, dzięki czemu czerwień wargowa jest w stanie się zaadaptować. Taka forma zabiegu zapobiega również nadmiernemu rozciągnięciu się tkanek.

Wskazówka

W celu zwiększenia komfortu pacjenta podczas zabiegu, przed jego rozpoczęciem lekarz wykonuje znieczulenie ust, które zwykle występuje w formie maści.

Po zakończeniu zabiegu lekarz przeprowadza delikatny masaż ust w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu i nadania ustom właściwego kształtu.

Zabieg nie wiąże się z okresem rekonwalescencji. Zwykle zaraz po zabiegu można wrócić do obowiązków dnia codziennego. Bezpośrednio po wypełnieniu skóra ust może być zaczerwieniona, może wystąpić lekki obrzęk lub miejscowe zasinienie.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu powiększania ust warto:

  • ograniczyć ruchomość mimiki twarzy;
  • unikać rozciągania ust;
  • przez pierwsze 3 dni zrezygnować z siłowni oraz ekspozycji skóry na działanie słońca.

Przeciwwskazania

Skutki uboczne powiększania ust

Jeśli zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy stosuje się zbyt często może dojść do nadmiaru błon śluzowych, co z kolei prowadzi do zwłóknień i stworzenia efektu obwisłych ust. Innym negatywnym efektem korzystania z tego rodzaju zabiegów jest nienaturalny wręcz przerysowany kształt oraz rozmiar ust.

Bibliografia

1. Przylipiak A., Niczyporuk M., Galicka E., Donejko M., Głażewska E., Kakareko K., Przylipiak J., Podstawy Medycyny Estetycznej, Kresowa Agencja Wydawnicza KAW, Białystok 2014.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 odpowiedzi

  1. Nie wiem czy zdecydowałabym się kiedykolwiek na powiększenie ust, jestem zwolenniczką naturalnego piękna. 🙂

  2. Pisałam ostatnio tekst o tym jak stracilam dziewictwo z medycyna estetyczną. Wszystko jest dla ludzi ale z rozsądkiem i u sprawdzonych specjalistów, bo osobiście nie zdecydowala bym się na zabieg bo gdziej jest taniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *