Manicurzystka

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Manicurzystka to inaczej stylistka paznokci. Nazwa tego zawodu pochodzi od słowa „manicure”, co odnosi się właśnie do stylizacji płytek paznokciowych. Najczęściej taką specjalistką jest kosmetyczka, choć tak naprawdę wystarczy ukończyć odpowiednie szkolenia w tym temacie oraz wykazywać się zamiłowaniem do tego, aby być dobrą, polecaną manicurzystką.

Manicurzystka

Kto to manicurzystka?

Manicurzystka to specjalistka zajmująca się stylizacją paznokci oraz pielęgnacją zarówno paznokci, jak i pielęgnacją dłoni. Nie bez powodu mówi się, że to właśnie dłonie są wizytówką człowieka – na nie bardzo często zwracamy uwagę w pierwszej kolejności podczas poznania kogoś nowego oraz u osób zajmujących wyższe stanowiska. Paznokcie powinny być czyste, zadbane, równe, odpowiednio wypielęgnowane. Manicurzystka nie tylko zadba o wygląd dłoni i paznokci, ale również doradzi w zakresie np. optymalnego kształtu i długości paznokci, dbania o nie we własnym domu czy doboru kosmetyków stylizacyjnych i pielęgnacyjnych.

Jak zostać manicurzystką?

Aby zostać manicurzystką, tak naprawdę należy przejść przez 4 proste punkty:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina
  • ukończenie szkolenia z zakresu stylizacji paznokci;
  • wykonanie badań sanitarno-epidemiologicznych ze względu na pracę z drugim człowiekiem;
  • ukończenie szkolenia BHP;
  • otwarcie działalności gospodarczej i rozpoczęcie świadczenia omawianych usług.

Kursy stylizacji paznokci są w dzisiejszych czasach niezwykle popularne. Decydują się na nie zarówno osoby pragnące zawodowo zajmować się wykonywaniem manicure, jak i te chcące starannie wykonywać stylizacje sobie i swoim bliskim we własnym domu. Dobre kursy powinny obejmować zarówno teorię, jak i ćwiczenia praktyczne. Po jednym kursie nie powinno się jednak od razu otwierać działalności i przyjmować klientki – wcześniej należy odpowiednio przepracować zdobyte umiejętności, wykonując manicure swoim bliskim lub osobom chętnym, oczywiście informując je o swoich początkach w zawodzie. Jak każda praca manualna, manicure wymaga precyzji i doświadczenia, a to zdobywa się z czasem.

Kursy stylizacji paznokci mogą być różne – wymienia się te jednodniowe, weekendowe, tygodniowe. Spotkać można nawet szkoły stylizacji paznokci, które trwają dwa semestry bądź kursy online, których największą wadą jest fakt, że zdobytej wiedzy nie można przełożyć na praktykę pod okiem doświadczonej stylistki. Aby zostać manicurzystką, nie trzeba natomiast spełniać wymogów odnośnie wykształcenia i ukończonych studiów.

Ile zarabia manicurzystka?

Zarobki manicurzystki są różne, w zależności od tego, czy jest ona zatrudniona u pracodawcy, czy może otwiera własną działalność gospodarczą. Wpływ na zarobki ma też długość etatu, doświadczenie, jakość używanych kosmetyków. Manicurzystki pracujące na etacie zarabiają z reguły najniższą krajową, jednak te pracujące na własną rękę mogą uzyskać przychód znacznie większy, biorąc pod uwagę fakt, że dobrze wykonany manicure w dzisiejszych czasach potrafi kosztować nawet 150-200 zł. Dobrym rozwiązaniem jest współpraca ze stylistką rzęs, ponieważ większość kobiet decyduje się zarówno na manicure, jak i przedłużanie lub zagęszczanie rzęs czy laminacji brwi. Jeśli specjalistki będą w jednym miejscu, klientka uzna to za dużą zaletę salonu, ponieważ nie będzie musiała tracić czasu na szukanie osobnych specjalistów od stylizacji paznokci i stylizacji rzęs.

Czym zajmuje się manicurzystka?

Podsumowując, manicurzystka zajmuje się przede wszystkim:

  • malowaniem i zdobieniem paznokci, dobierając stylizację do indywidualnych preferencji klientki (np. manicure hybrydowy, manicure żelowy, french, manicure klasyczny);
  • piłowanie płytek paznokciowych i nadawanie im odpowiedniego kształtu;
  • nawilżaniem i regenerowaniem zarówno paznokci, jak i skóry całych dłoni;
  • przedłużaniem paznokci, jeśli są one naturalnie krótkie, a klientką preferuje jednak dłuższe;
  • oczyszczaniem paznokci, usuwaniem skórek i zadziorów.

Manicurzystka powinna dodatkowo znać medyczne przeciwwskazania do wykonania stylizacji paznokci, aby móc bezpiecznie zakwalifikować klientkę do zabiegu. Jeśli więc na jej płytce paznokciowej zauważy zielony nalot, może to świadczyć o infekcji bakteryjnej, co powinno zostać natychmiast zidentyfikowane i jest wykluczeniem ze stylizacji. Taką klientkę należy odesłać do lekarza dermatologa.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Informacja o zawodzie manicurzystki, GOV. [https://psz.praca.gov.pl/rynek-pracy/bazy-danych/infodoradca/?p_p_id=occupationPlusportlet_WAR_nnkportlet&p_p_lifecycle=2&p_p_state=exclusive&p_p_mode=view&p_p_resource_id=downloadPdf&p_p_cacheability=cacheLevelPage&_occupationPlusportlet_WAR_nnkportlet_targetExtension=pdf&_occupationPlusportlet_WAR_nnkportlet_characteristic=&_occupationPlusportlet_WAR_nnkportlet_id=249].
  2. https://sjp.pwn.pl/.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *