Maseczka domowa na twarz

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Maseczka domowa na twarz może stać się naturalnym, efektywnym i bezpiecznym sposobem na poprawę kondycji każdego rodzaju cery. Ważne, aby wszystkie zastosowane składniki miały jak najwyższą jakość i zostały dobrane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Domowe maski można stosować systematycznie przez długi okres czasu.

Maseczka domowa na twarz

Maseczka domowa na twarz oczyszczająca

Oczyszczająca maska sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku cery tłustej, cery problematycznej i cery trądzikowej. Nie tylko reguluje nadmierną produkcję sebum, co zmniejsza objaw przetłuszczania się skóry, ale również niweluje zaskórniki, łagodzi podrażnienia i zmniejsza widoczność objawów schorzeń dermatologicznych, na co wpływa m.in. jej działanie przeciwbakteryjne. Najprostsza domowa maska na twarz przygotowywana jest z następujących składników:

  • 1/3 łyżeczki mielonego cynamonu;
  • 1 rozkruszona na proszek tabletka Chlorelli;
  • 3 łyżeczki naturalnego miodu;
  • 3 krople soku z cytryny;
  • 3 krople olejku z czarnuszki siewnej.

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą zmieszać, aż do uzyskania gęstej masy. Następnie nakłada się ją na skórę twarzy z pominięciem oczu i pozostawia na 15-20 minut. Po upływie tego czasu maskę należy dokładnie spłukać, wykonując przy tym delikatny masaż. Drobinki cynamonu zadziałają wówczas dodatkowo jako peeling.

Domowa maseczka regenerująca na twarz

Maski regenerujące przeznaczone są dla każdego typu cery, jednak w szczególności dla cery suchej, cery odwodnionej, cery dojrzałej i zniszczonej cery. Warto zastosować ją zawsze wtedy, gdy zauważane są cienie pod oczami, wiotkość skóry, jej nadmierna suchość i złuszczanie naskórka. Wystarczy połączyć ze sobą następujące składniki:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Uzyskana gęsta masa nakładana jest na skórę twarzy i pozostawiana na 20-30 minut. To podstawowy przepis na maseczkę ze Spiruliny, który jednak można dowolnie wzbogacać o inne składniki silnie odżywcze i regenerujące. Z powodzeniem można dodać do niej kilka kropel olejku roślinnego dopasowanego do własnych potrzeb, pół łyżeczki miodu naturalnego, kawałek dojrzałego, rozgniecionego widelcem awokado czy soku z aloesu.

Domowa maseczka na twarz nawilżająca

Osoby, których skóra systematycznie potrzebuje nawilżenia, powinny zakupić w drogerii kwas hialuronowy w kroplach o stężeniu 3%. Będzie on stałym składnikiem ich domowych kosmetyków. Należy wiedzieć, że kwas hialuronowy to jedna z najbardziej nawilżających substancji – już jedna jego cząsteczka wiąże ze sobą aż do 250 cząsteczek wody, dodatkowo chroniąc przed jej wyparowywaniem ze skóry. Nawilżająca maseczka może prezentować się następująco:

  • 5 kropli kwasu hialuronowego;
  • płaska łyżeczka Spiruliny w proszku;
  • płaska łyżka błota z Morza Martwego.

Wszystkie te składniki są silnymi humektantami. Należy dokładnie je ze sobą zmieszać i nałożyć na twarz na około 15-20 minut. Warto pamiętać, że zawsze po zmyciu maseczki (bez względu na typ cery czy rodzaj kosmetyku) konieczna jest aplikacja na skórę kremu lub serum, aby jeszcze urozmaicić domową pielęgnację. Po zmyciu maski skórę przeciera się więc tonikiem, aby przywrócić jej właściwe pH, a następnie nakłada dowolny kosmetyk, którego nie trzeba już zmywać.

Zobacz również: Czym jest pH skóry?

Maseczka odmładzająca twarz

Ostatnią lubianą propozycją jest maseczka o działaniu odmładzającym. Jej składniki wnikają do skóry, oczyszczając ją, dodając jej blasku i przede wszystkim – poprzez likwidację wolnych rodników tlenowych i poprawę ukrwienia spowalniając procesy starzenia się skóry. Dodatkowo przy systematycznym stosowaniu zauważa się wzrost jędrności i napięcia skóry, przez co spada widoczność zmarszczek mimicznych. Proponowane składniki maseczki odmładzającej:

  • łyżka naturalnego mleka (najlepiej kupić go na bazarku od hodowcy krów);
  • łyżka fusów po kawie;
  • 5 kropli olejku różanego.

Po zmieszaniu składników maskę nakłada się bezpośrednio na oczyszczoną wcześniej skórę twarzy. Przed każdą maską warto umyć twarz żelem, a nawet wykonać peeling, dzięki czemu składniki aktywne będą lepiej przenikać warstwę naskórka. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt przeciwstarzeniowy, po zmyciu maski warto wykonać masaż twarzy, ręcznie lub za pomocą kamienia gua sha.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Gumkowska A., Damskie laboratorium. Przepisy na domowe kosmetyki, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2016.
  2. Jabłońska-Trypuć A., Czerpak R., Surowce kosmetyczne i ich składniki, Wydawnictwo MedPharm, Wrocław 2008.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *