Masaż twarzy

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Masaż twarzy to popularny i lubiany zabieg kosmetologiczny, który można wykonywać zarówno samodzielnie w domu, jak i uczęszczać na niego do profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Poprawia owal twarzy, wygładza skórę i odżywia ją, przez co staje się pełna blasku i nawilżona. Zwłaszcza jeśli w jego trakcie używa się cennych olejków roślinnych.

Masaż twarzy

Masaż twarzy – na czym polega?

Masaż twarzy polega na wykonywaniu określonych sekwencji ruchów, obejmujących przede wszystkim samą twarz, ale i głowę, kark, szyję czy nawet dekolt. Kombinacje ruchów zależą od rodzaju masażu twarzy. Największą popularnością cieszy się ostatnimi czasy masaż Kobido, na który składają się:

  • dokładny demakijaż skóry;
  • głęboki masaż relaksacyjny;
  • masaż tkanek głębokich;
  • drenaż limfatyczny;
  • niechirurgiczny lifting twarzy;
  • akupresura.

W praktyce masaż Kobido to kilka etapów, w których przebiegu stosuje się ponad 48 różnych technik i chwytów. Z kolei klasyczny masaż leczniczy twarzy posiada identyczne techniki, jak masaż klasyczny całego ciała:

  • głaskanie;
  • rozcieranie;
  • ugniatanie;
  • oklepywanie;
  • wstrząsanie.

Taki masaż rozpoczyna się i kończy głaskaniem, a technika ta przeplata ponadto każdą inną. Popularnością cieszy się też drenaż limfatyczny twarzy, którego celem jest przede wszystkim redukcja opuchlizny twarzy, zmniejszenie widoczności worków pod oczami oraz poprawa cyrkulacji krwi i limfy. Podczas niego wykonuje się okrężne ruchy, rozpoczynając od węzłów chłonnych i stopniowo przesuwając się ku górze. Ruchy są spokojne i powolne, uwzględniają również techniki akupresury.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Czas trwania masażu twarzy nie powinien być krótszy niż 30 minut, jednak optymalnie zabieg powinien trwać 45-50 minut. Warto powtarzać go regularnie, najlepiej raz w tygodniu przez 1-2 miesiące, a później raz na kilka tygodni celem podtrzymania efektów. Inaczej wygląda masaż twarzy w warunkach domowych, który można wykonywać nawet codziennie.

Masaż twarzy w domu

W warunkach domowych masaż twarzy można wykonywać samodzielnie przed lustrem, najlepiej wieczorem po demakijażu twarzy, przed pójściem spać. Można zastosować olejek do masażu twarzy, dzięki któremu czynność będzie przyjemniejsza, a jednocześnie skorzystamy z zalet aromaterapii. Po demakijażu twarzy należy nanieść na palce 3-4 krople wybranego olejku roślinnego, a następnie rozprowadzić go po twarzy. Masaż zaczyna się od czoła i kieruje w stronę brody i szyi. Początkowo wykonujemy ruchy okrężne, obejmując nimi cały obszar twarzy (rozcieranie). Następnie można wykonać obszerne głaskanie skóry opuszkami palców i przejść do ugniatania. Ta technika wymaga wzięcia fałdu skórnego między palce I-III i rozcierania go ruchem odciągającym. Ważny jest kierunek ugniatania, od środka twarzy w kierunku jej brzegów. Omijamy czoło i nos. Następnie wykonujemy oklepywanie twarzy.

Po domowym masażu twarzy można pozostawić olejek na skórze, aby się wchłonął (np. olejek arganowy jest idealny dla cery dojrzałej i cery zniszczonej, zaś olejek makadamia dla cery odwodnionej i cery suchej). Można jednak zmyć go i zaaplikować ulubiony krem nawilżający lub nakleić tejpy kosmetyczne, jeśli mamy odpowiednią wiedzę w zakresie metodyki.

Kamienie do masażu twarzy

Poza klasycznym masażem twarzy na bazie olejków wykonuje się nierzadko masaż przy użyciu specjalnych kamieni. Prym wśród nich wiedzie Gua Sha. Masaż kamieniem Gua Sha rozpoczyna się od szyi i okolic nadobojczykowych, przesuwając płytkę ku górze. Następnie przechodzi się do podbródka i szczęki, kończąc na policzkach. Ruchy są promieniste i pewne, zawsze przebiegające od środka na zewnątrz. Kamień dokładnie myjemy po każdym użyciu.

Wskazania do masażu twarzy

Masaż twarzy wskazany jest każdej osobie, która chce zatroszczyć się o promienny, młody i zdrowy wygląd swojej skóry. Najważniejsze wskazania:

Regularne masaże twarzy wpływają na jej ogólny wygląd, skóra staje się gładsza, nawilżona, lepiej ukrwiona i odżywiona. Udowodniono, że zabiegi wykonane w warunkach pełnej higieny mogą również załagodzić wiele objawów przewlekłych schorzeń dermatologicznych.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Cichocki G., Technik masażysta, Wykonywanie masażu kosmetycznego, Radom 2007.
  2. Kondracka P., Ciszek A., Gimnastyka mięśni twarzy jako metoda opóźniania procesu starzenia się skóry – przegląd literatury, Kosmetologia Estetyczna, 1/2017.
  3. Magiera L., Masaż w kosmetyce i odnowie biologicznej, Wydawnictwo BIO-STYL, Kraków 2018.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *