Wizyta u kosmetologa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wizyta u kosmetologa dla osób dbających o zdrowie i urodę jest nie tyle koniecznością, a przyjemnością połączoną z pożytecznością. Kosmetologiem jest specjalista zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry, włosów i paznokci. Zarówno u ludzi zdrowych, jak i dotkniętych różnymi schorzeniami. Celem zabiegów kosmetologicznych jest przede wszystkim poprawa estetyki wyglądu oraz kondycji wymienionych tkanek.

Wizyta u kosmetologa

Wizyta u kosmetologa – jak wygląda?

Wizyta u kosmetologa rozpoczyna się rozmową z klientem. Specjalista w pierwszej kolejności musi się dowiedzieć, w jakiej sprawie przyszła dana osoba i jaką częścią ciała chce się zająć. To niezwykle istotne, ponieważ oferta w gabinetach kosmetologicznych jest niezwykle szeroka i obejmuje taki zabiegi jak m.in. depilacja ciała, regulacja brwi, profesjonalne zabiegi na twarz i ciało, usuwanie przebarwień oraz wiele innych. Następnie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do wybranych zabiegów.

Kolejnym etapem jest indywidualny dobór zabiegów, ponieważ nawet w jednej dziedzinie jest ich wiele. Przykładem jest choćby depilacja ciała, którą można wykonać laserowo, woskiem kosmetycznym, kremem, pastą cukrową lub depilatorem elektrycznym. Także w gronie zabiegów rewitalizujących i nawilżających jest ich przynajmniej kilkanaście (np. mezoterapia igłowa i mezoterapia bezigłowa, infuzja tlenowa, mikrodermabrazja, specjalistyczne maseczki, jonoforeza i inne). Zabieg zawsze powinien zostać dobrany do wieku, stanu skóry i potrzeb klienta.

Następnie skóra jest przygotowywana do zabiegu, a urządzenia uruchamiane i ustawiane z parametrami dobranymi do potrzeb klienta. Teraz można przystąpić do wykonania zabiegu. Nierzadko pierwsza wizyta u kosmetologa obejmuje wyłącznie konsultację i dobór metod kosmetycznych, na które należy się osobno zapisać.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Wizyta u fizjoterapeuty.

Jak przygotować się do wizyty u kosmetologa?

Na wizytę do kosmetologa należy przygotować się zgodnie z zaleceniami, które można poznać na etapie zapisów. Przykładowo, do depilacji laserowej lub fotodepilacji nie należy wcześniej się opalać, należy również odstawić leki antybiotyczne i retinoidy. Przed samą wizytą u kosmetologa na tego typu zabieg usuwania owłosienia nie należy golić włosków, aby jak najintensywniej melanina mogła wchłonąć światło lasera. Jeżeli będą one za długie to kosmetolog zadba o ich odpowiednie przygotowanie. Z kolei do wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych na twarz najlepiej stawić się bez makijażu. Jeśli jednak jest on obecny, kosmetolog wykona demakijaż na miejscu (niekiedy dodatkowo płatny).

Przed pierwszą wizytą u kosmetologa warto spisać wszelkie przyjmowane leki i suplementy diety, a także zwrócić uwagę na rodzaj i jakość stosowanych na co dzień kosmetyków. Pytania o nie mogą paść na etapie konsultacji i wyboru stosownych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wizyta u kosmetologa – ile kosztuje?

Cena wizyty u kosmetologa wynosi 100-300 zł, w zależności od lokalizacji gabinetu i renomy specjalisty. W tej cenie nie zawierają się dodatkowo płatne zabiegi. Kwota dotyczy konsultacji, rozmowy, udzielenia porad i doboru zabiegów. Koszt wykonania zabiegów jest mocno zróżnicowany. Przykładowo:

Wizyta u kosmetologa – dla kogo?

Wizyta u kosmetologa wskazana jest każdej osobie, której zależy na świadomej i właściwej pielęgnacji swojego ciała. Podstawowe wskazania do konsultacji z kosmetologiem:

Do kosmetologa udajemy się zawsze wtedy, gdy chcemy poprawić kondycję skóry na całym ciele, zadbać o jej elastyczność, nawilżenie, odżywienie, regenerację, blask. Wizyta u kosmetologa nierzadko jest uzupełnieniem leczenia dermatologicznego lub endokrynologicznego. Z wiedzy i umiejętności takiego specjalisty można korzystać bez względu na wiek.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Molski M., Nowoczesna kosmetologia, Wydawnictwo PWN, Warszawa 2014.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
  3. Klonowska J., Kosmetologia, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2022.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *