Mezoterapia bezigłowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, polegająca na dostarczeniu w głąb skóry cennych, korzystnie działających substancji aktywnych. Jednocześnie nie wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie czy obrzęk. Jest świetną alternatywą dla mezoterapii igłowej. W mezoterapii bezigłowej wykorzystuje się terapię skojarzoną. Równocześnie oddziałujące bodźce termiczne, mechaniczne, elektryczne lub też chemiczne w znacznym stopniu poprawiają skuteczność penetracji wprowadzanych składników aktywnych.

Mezoterapia bezigłowa - czym jest i jak działa?

Na czym polega mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa bazuje na dwóch zjawiskach – elektroporacji oraz elektroforezy. Pierwsze polega na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, co skutkuje zwiększeniem przepuszczalności skóry dla składników aktywnych, np. zawartych w kosmetykach. Natomiast zjawisko elektroforezy wspiera przenoszenie tych składników w głąb skóry. Umożliwia im więc dotarcie do miejsca docelowego i wywoływanie tam szeregu korzyści. Elektroforeza wykorzystuje do tego prąd elektryczny. W zależności od potrzeb klienta, można wykorzystać preparaty zawierające np.:

 • kofeinę;
 • rutynę;
 • prokainę;
 • enzymy lipolityczne;
 • wyciąg z nostrzyka;
 • wyciąg z karczocha;
 • krzemionkę organiczną;
 • wyciąg z pępownicy azjatyckiej.

W mezoterapii bezigłowej stosuje się najczęściej jednak gotowe do użycia koktajle lub inne produkty, najlepiej przeznaczone typowo do mezoterapii nieinwazyjnej, które w swoim składzie zawierają wysokie stężenie odżywczych składników aktywnych zamkniętych w nanokapsułkach. Substancje te podczas zabiegu przenikają nawet do głębszych partii skóry, a następnie przez błonę komórkową do komórki, co gwarantuje wysoką efektywność terapii. Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezbolesnym i całkowicie bezpiecznym, o ile będą przestrzegane przeciwwskazania. To zabieg przyjemny, dlatego wiele osób coraz chętniej wybiera właśnie ten sposób poprawy wyglądu skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mezoterapia bezigłowa – wskazania

Mezoterapia bezigłowa wykorzystywana jest celem:

 • regeneracji, ujędrnienia, nawilżenia skóry;
 • zwiększenia biodostępności składników kosmetyków;
 • redukcji rozstępów;
 • uzyskania efektu liftingu skóry;
 • zmniejszenia widoczności zmarszczek i bruzd;
 • redukcji cellulitu.

Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom chcącym wizualnie odmłodzić swoją skórę, a więc osobom ze zmarszczkami mimicznymi, małą elastycznością i jędrnością skóry oraz rozstępami. W rzeczywistości na zabieg może zdecydować się każda osoba. Kosmetyki i preparaty ze składnikami aktywnymi zawsze dobierane są indywidualnie do potrzeb klienta oraz rodzaju jego skóry.

Zabiegiem można objąć niemal każdą część ciała. Najczęściej stosuje się go w odniesieniu do skóry twarzy, jednak świetnie się sprawdzi również na pośladkach, udach, brzuchu, szyi, piersiach czy dekolcie. W przypadku chęci skorzystania z zabiegu, kosmetolog z pewnością doradzi, której części ciała powinna dotyczyć mezoterapia, aby osiągnąć najlepsze efekty wizualne.

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej

Jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Są to głównie:

Decyzję o wykonaniu zabiegu podejmuje kosmetolog.Polecane produkty:

Bibliografia

 1. Drobnik A., Mezoterapia – przegląd metod, Kosmetologia Estetyczna, 1/2014.
 2. Rodzeń J., Fitrzyk K., Mezoterapia bezigłowa jako nieinwazyjna metoda poprawiająca jakość skóry osób starszych, Kosmetologia Estetyczna, 2/2016.
 3. Wróblewska I., Maj J., Chilicka-Jasionowska K., Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, Opole 2013.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 Responses

 1. Brzmi to wszystko bardzo ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o właściwości przeciwstarzeniowe. Igłowej bym się chyba trochę bała Ale na ten zabieg mam chęć i muszę kiedyś spróbować.

 2. Myślę, że kiedyś wybiorę się na mezoterapię bezigłową. Jestem ciekawa jakie efekty zauważę u siebie po tym zabiegu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *