Oczyszczanie wodorowe – na czym polega?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Oczyszczanie wodorowe lub terapia wodorowa to innowacyjny zabieg w dziedzinie kosmetologii, wykorzystywany w zakresie pielęgnacji skóry twarzy. Zabieg wykonywany jest przy pomocy nowoczesnej aparatury, która posiada zdolność wprowadzania aktywnych cząstek wodoru w głąb skóry na poziomie komórkowym.

Oczyszczanie wodorowe - na czym polega?

Wodór

Wodór stanowi najlżejszy, a zarazem najmniejszy związek chemiczny, który występuje w naturze. Jego cząsteczki są tak małe, że pozostają niewidoczne dla oczu, a także nie występują w atmosferze znajdującej się przy powierzchni ziemi.

Należy zaznaczyć, że wodór szybko ulega procesowi dyfuzji (proces rozprzestrzeniania się i mieszania drobinek różnych substancji w wyniku ruchu ich cząsteczek) i aktywuje, stosunkowo niedawno odkryty, mechanizm usuwania wolnych rodników tlenowych.

Moc wolnych rodników, która pozwala na uszkodzenie komórek organizmu ludzkiego daje możliwość łączenia się z dużą łatwością z innymi cząsteczkami. Zjawisko działania aktywnego wodoru, polega na wprowadzaniu jego cząsteczki do komórek, która łączy się z najbardziej reaktywnymi (niestabilnymi) formami wolnych rodników. Przedstawiając tę reakcję w sposób najprostszy, wolne rodniki przekształcają się w cząsteczki wody. W związku z tym ich szkodliwe działanie jest całkowicie eliminowane. Należy zaznaczyć, że wodór w odróżnieniu od innych antyoksydantów nie zaburza stabilnych form tlenu, które wykazują korzystną aktywność biologiczną.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

 Na czym polega oczyszczanie wodorowe skóry?

Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek wodoru, które oczyszczają komórki skóry przy pomocy strumienia wody, będącej pod zwiększonym ciśnieniem. Jest to możliwe dzięki niewielkim rozmiarom pierwiastka oraz jego małej masie. Po dotarciu do głębokich warstw skóry usuwa obecne tam wolne rodniki, które przyczyniają się do jej starzenia. W trakcie zabiegu wodorowego oczyszczania skóry zachodzi zjawisko elektroporacji, tak jak podczas mezoterapii, jednak bez użycia igieł. W związku z tym zabieg jest w pełni bezpieczny i nie daje żadnych odczuć bólowych.

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry składa się z czterech kroków:

  • mikrodermabrazji lub peelingu kawitacyjnego, którego zadaniem jest oczyszczenie skóry z martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń, pochodzących ze środowiska zewnętrznego;
  • oczyszczania wodorowego;
  • zjawiska elektroporacji wykorzystujące czysty kwas hialuronowy;
  • masażu skóry.

Jakie efekty daje oczyszczanie wodorowe?

Efekty terapii wodorowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się nawilżona, odświeżona, gładka i napięta. Wolne rodniki obecne w skórze zostały wyeliminowane, w związku z tym proces starzenia się skóry został na pewien czas zahamowany. Ważną informacją jest fakt, że zabieg nie niesie za sobą żadnych podrażnień i obrzęków, przez co nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Komu poleca się zabieg wodorowego oczyszczania skóry?

Oczyszczanie wodorowe zaleca się osobom w każdym wieku zarówno paniom jak i panom. Ze względu na efekt nawilżenia, odświeżenia i wygładzenia cery na terapię wodorową powinien zdecydować się każdy kto często poddaje skórę ekspozycji na słońce oraz zanieczyszczenia środowiska. Wyraźne efekty widoczne są w przypadku cery zmęczonej, suchej i odwodnionej. Cera trądzikowa oraz naczyniowa nie stanowi przeciwwskazań do wykonania terapii wodorowej. Ze względu na właściwości łagodzące i kojące przyspiesza regenerację ran, reguluje produkcję sebum oraz łagodzi stany zapalne.

Wskazania

Przeciwwskazania

Ile trwa oraz ile kosztuje oczyszczanie wodorowe ?

Czas zabiegu zależny jest od indywidualnego przebiegu zabiegu, który ustala kosmetolog oraz od wykorzystanych podczas terapii preparatów. Średni koszt terapii wodorowej wynosi 300 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *