Wypadanie włosów – zabiegi kosmetyczne

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wypadanie włosów, które w dalszym etapie może prowadzić do łysienia, to jedna z trudniejszych sytuacji w życiu kobiety. Może bowiem negatywnie wpłynąć to na zdrowie psychiczne, a także wygląd fizyczny. Warto podkreślić, że nadmierna utarta włosów może wpływać nie tylko na zmysłowość, ale również wywołać negatywne postrzeganie własnej osoby. 

Wypadanie włosów - zabiegi kosmetyczne

Wypadanie włosów

Utrata włosów może wykazywać charakter genetyczny, jednak bardzo często może być efektem stanu chorobowego, a także zaburzonego podłoża psychicznego. Obecnie coraz częściej jesteśmy narażeni na permanentny stres, który oddziałuje w sposób niekorzystny na stan skóry czy włosów w obszarze głowy.

Mimo to dzisiejsze farmaceutyczne oraz kosmetyczne rozwiązania dają możliwość redukcji lub pozbycia się tego problemu. Z dużą pomocą nadchodzą innowacyjne zabiegi z zakresu kosmetologii, do których zalicza się:

1. Mezoterapia.

Zarówno mezoterapia igłowa jak i mikroigłowa skóry głowy świetnie sprawdza się u osób, których dotyka problem nadmiernego ich wypadania. Terapia polega na wprowadzeniu w miejsce chorobowe substancji, które jednocześnie będą pobudzać wzrost włosów, z drugiej zaś strony hamować ich wypadanie. Dzięki dostarczeniu takich związków, które powinny być odpowiednio dostosowane do problemu klienta, można uzyskać pożądane efekty terapii. Cennymi związkami są peptydy biomimetyczne – syntetyczne związki chemiczne, których działanie polega na naśladowaniu naturalnie występujących w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi, które bezpośrednio oddziałują na komórki docelowe. W przeprowadzaniu mezoterapii istotne znaczenie wykazuje również sposób nakłuwania skóry. Wywołuje on stan zapalny, a co za tym idzie aktywuje całą kaskadę reakcji obronnych, które działają na korzyść ukrwienia cebulki włosa. Liczba zabiegów jest bardzo indywidualna i wynosi około 8 wykonywanych co 8 dni.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

2. Karboksyterapia.

Zabieg polega na punktowej, wzmożonej cyrkulacji dwutlenku węgla, który zostaje wprowadzony za pomocą śródskórnych iniekcji. W wyniku działania gazu CO2 następuje poprawa mikrokrążenia, rozszerzenie oraz udrożnienie naczyń krwionośnych, co przekłada się na lepsze dotlenienie i odżywienie miejsc objętych łysieniem. W początkowym etapie zaleca się wykonywanie zabiegów co 3-4 dni przez okres 4 tygodni.

3. Osocze bogatopłytkowe.

Zabiegi wykorzystujące działanie osocza bogatopłytkowego są jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Przewaga ich nad innymi rodzajami, jest taka, że jest ono płynnym materiałem autologicznym pozyskiwanym bezpośrednio od klienta, który jest całkowicie neutralny immunologicznie. Oznacza to, że nie przyczynia się do niepożądanych reakcji alergicznych.

Zobacz również: Tkanki autologiczne w kosmetologii.

Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest w procesie separacji krwi żylnej pobranej od pacjenta. Następnie krew umieszcza się w sterylnych i certyfikowanych zestawach przeznaczonych do zabiegów estetycznych i poddaje się procesowi wirowania.

Osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia się oraz regeneracji. Aktywuje fibroblasty do mnożenia się oraz nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra regeneruje się szybciej, a także jej poziom nawilżenia zwiększa się. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zaleca się wykonywać w serii w 4-5 odstępach, co 14-21 dni.

Podsumowanie

Wyżej wymienione terapie dają szereg możliwości poprawy wyglądu fizycznego, w tym również zapobiegania wypadania włosów. Warto jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnej recepty, którą może stosować każda osoba. W związku z tym warto uzupełniać wiedzę na bieżąco, aby być świadomym możliwości jakie daje współczesna kosmetologia.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Komasińska M., Kosmetologia Estetyczna, Wypadanie włosów i łysienie u kobiet, 6/2016.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

3 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *