Jesienne zabiegi na twarz

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jesienne zabiegi na twarz pozwolą na ujednolicenie kolorytu skóry i zwiększenie jej nawilżenia po wcześniejszych, letnich, upalnych miesiącach. Jednocześnie przygotują ją na nadchodzącą zimę, podczas której wiatr i niskie temperatury nie są sprzymierzeńcami cery. Które zabiegi na jesień są szczególnie polecane?

Jesienne zabiegi na twarz

 

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów przez cały rok. Polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry odpowiednio dobranych preparatów kosmetycznych, zwykle tzw. bomb witaminowych, aby poprawić jej wygląd i kondycję. Wszystko odbywa się przy wykorzystaniu bardzo cienkich, niewielkich igiełek w znieczuleniu miejscowym. Wstrzykiwanymi składnikami mogą być również:

Każdorazowo preparat dobiera się do indywidualnych potrzeb klienta oraz do jego rodzaju skóry.

Zobacz również: Mezoterapia igłowa – składniki aktywne.

Karboksyterapia

Zabieg z zakresu medycyny estetycznej polegający na podaniu skórze drogą iniekcji dwutlenku węgla. W efekcie uzyskać można:

Udowodniono, że dwutlenek węgla udrażnia zwężone naczynia krwionośne i poprawia cyrkulację krwi, a także stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zobacz również: Karboksyterapia – antidotum na wszystko?

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny polega na złuszczeniu martwych komórek naskórka za pomocą ultradźwięków. Podczas wykonywania zabiegu wykorzystuje się efekt kawitacji, stąd jego nazwa. Kawitacją nazywa się szybką przemianę fazy ciekłej w fazę gazową pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Dzięki ultradźwiękom na zwilżonej skórze wytwarzają się gazowe pęcherzyki, które pękają, rozbijając połączenia między sąsiednimi komórkami i tym samym usuwając komórki naskórka.

Zobacz również: Kawitacja ultradźwiękowa a tkanka tłuszczowa.

Infuzja tlenowa

Infuzją tlenową nazywa się procedurę kosmetyczną polegającą na wtłoczeniu substancji aktywnych zawartych w odpowiednio przygotowanych preparatach w głąb skóry za pomocą tlenu. Zastosowany preparat aktywuje metabolizm komórek, poprawiając tym samym ich stan energetyczny. Procesy regeneracyjne wyraźnie przyspieszają, w rezultacie czego tworzą się nowe, zdrowe komórki skóry o wyższym potencjale energetycznym. Skóra staje się bardziej napięta i nabiera jędrności, a ewentualne zmarszczki mimiczne przestają być tak widoczne.

Masaż Kobido

Jesień jest idealną porą, aby rozpocząć swoją przygodę z masażem Kobido. Dla najlepszych efektów rekomenduje się serię masaży składającą się z 6-12 sesji wykonywanych w odstępach co około 1-2 tygodnie. Taki masaż składa się z kilku elementów. Najczęściej są nimi:

Przy zachowaniu zalecanej systematyczności zauważyć można nawilżenie i ujędrnienie skóry, która staje się przy tym bardziej napięta, miękka i odżywiona. Warto też zaznaczyć, że masaż Kobido jest wyjątkowo przyjemny i pozwala na głęboki relaks.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka. Technika ta pozwala na wzrokową kontrolę głębokości złuszczania podczas zabiegu. Stopień głębokości mikrodermabrazji zależy więc przede wszystkim od wartości stosowanego podciśnienia, czasu oddziaływania, wielkości ziaren materiału ściernego. Innymi słowy, metodę wykorzystuje się celem poprawy przezskórnej penetracji substancji aktywnych. Dlatego po mikrodermabrazji tak chętnie wykonuje się inne zabiegi, intensywnie pielęgnujące, przebiegające z dostarczeniem skórze witamin i składników odżywczych.

Zobacz również: Rola warstwy rogowej.

Terapia światłem LED

Terapia światłem LED łączy zalety zdrowotne i kosmetyczne. Polega na stosowaniu niskoenergetycznego światła o określonej długości fali w celu stymulacji komórek skóry oraz uzyskana efektu psychogennego. Czerwone światło jest często stosowane w terapii przeciwstarzeniowej, gdyż pobudza produkcję kolagenu i elastyny, zmniejsza zmarszczki i poprawia ogólną elastyczność skóry. Z kolei niebieskim światłem uzyskuje się wygładzenie skóry, złagodzenie ewentualnych zmian zapalnych i naczyniowych, zamknięcie rozszerzonych porów.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Young W., Koreański masaż twarzy i ciała, Wydawnictwo Kobiece, Białystok 2022.
  2. Yang J., Kamali N., Twarzą na wschód, Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2017.
  3. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *