Peeling kawitacyjny

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda głębokiego oczyszczania skóry, niezwykle popularna w większości gabinetów kosmetycznych. Wykorzystuje ultradźwięki, które rozbijają i usuwają martwe komórki naskórka wraz z zanieczyszczeniami. Zabieg jest łagodny i świetnie przygotowuje skórę do wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach.

Peeling kawitacyjny

 

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Złuszczanie naskórka metodą peelingu kawitacyjnego polega na zastosowaniu ultradźwięków, które w środowisku wodnym powodują tak zwane zjawisko kawitacji. Kawitacja odnosi się do wytwarzania w cieczy pęcherzyków wypełnionych gazem, które następnie gwałtownie pękają. To zaś powoduje odrywanie się martwych komórek naskórka i oczyszczenie skóry.

Zabieg wykonuje się za pomocą aparatu wytwarzającego dźwięki o niskiej częstotliwości (18-100 kHz). Jest on wyposażony w specjalną głowicę, którą przesuwa się po powierzchni skóry. Wcześniej skórę należy jednak zwilżyć substancją sprzęgającą. Głowicę aparatu przesuwa się krótkimi ruchami po powierzchni skóry, pamiętając, aby czynność wykonywać delikatnie i bez zbędnego ucisku tkanek. Przed każdym pociągnięciem końcówką aparatu skórę zwilża się wspomnianą substancją, którą może być woda, sól fizjologiczna lub tonik bezalkoholowy. Płyn jest konieczny, aby mogła nastąpić kawitacja. Należy przy tym pamiętać, aby nie pozostawiać głowicy biernie przyłożonej do skóry, gdyż mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia tkanek.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Dla kogo peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny ma działanie bardzo powierzchowne. Złuszczeniu ulegają zewnętrzne pokłady warstwy rogowej naskórka, a także pokrywające je zanieczyszczenia, nadmiar sebum, resztki kosmetyków, grzyby, bakterie itd. Jest szczególnie polecany do oczyszczania skóry tłustej. Dzięki jego zastosowaniu odblokowaniu ulegają drobne ujścia gruczołów łojowych. Podsumowując, głównymi wskazaniami do omawianego zabiegu są:

  • trądzik bez wykwitów ropnych;
  • zaskórniki;
  • ziemisty koloryt skóry;
  • płytkie zmarszczki;
  • płaskie przebarwienia;
  • szorstkość skóry;
  • nadmierne wydzielanie sebum.

Stanowi doskonały wstęp do manualnego oczyszczania skóry, a także innych zabiegów pielęgnacyjnych, zastępując zastosowanie peelingów typu enzymatycznego czy mechanicznego. Poprawnie przeprowadzony zabieg nie powoduje powikłań i może być stosowany w przypadku każdego rodzaju cery (również cery wrażliwej i cery naczyniowej), z uwzględnieniem ogólnych przeciwwskazań do zastosowania ultradźwięków.

Zalecenia po zabiegu

Postępowanie po zabiegu nie wymaga szczególnych wytycznych. Można od razu powrócić do codziennego funkcjonowania, ponieważ peeling kawitacyjny jest nieinwazyjny. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę, to ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Skóra jest bowiem pozbawiona cienkiej warstwy ochronnej w postaci zrogowaciałego naskórka i może być tym samym bardziej wrażliwa na światło UV. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się delikatny rumień, szczególnie u osób z wrażliwą skórą, który jest zjawiskiem zupełnie naturalnym i szybko znika.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są:

  • niewydolność krążenia;
  • ciąża;
  • stany zapalne skóry;
  • nowotwory;
  • trądzik, w przebiegu którego pojawiają się ropne wykwity;
  • stany gorączkowe.

O wykonaniu peelingu kawitacyjnego zawsze decyduje specjalista przeprowadzający zabieg.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Wesołowska J., Iwan-Ziętek I., Mosiejczuk H., Kemicer-Chmielewska E., Marchlewicz M., Zastosowanie wybranych bodźców fizykalnych podczas profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych. Część II. Fale ultradźwiękowe, Pomeranian Journal of Life Sciences, 2/2017.
  2. Kaniewska M., Kosmetologia – podstawy, Wydawnictwo WSiP, Warszawa 2011.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 odpowiedzi

  1. Ciekawa sprawa. Czy pierwsze podejście do zabiegu wiąże się koniecznością cyklicznej kontynuacji? Pozdrawiam, dobrej niedzieli <3

    1. Nie ma konieczności powtarzania, ale na pewno jest to wskazane gdy chcemy poprawić kondycję naszej skóry. Zdecydowana większość zabiegów kosmetycznych wykonywana jest w seriach 🙂

  2. Uch, to na pewno nie zabieg dla mnie. Ja i mój trądzik nie jesteśmy odpowiednimi kandydatami do takiego zabiegu. Kiedyś dużo czytałam o takim peelingu i choć byłam zachwycona, to niestety nie jest on dla mnie.

  3. Nie znałam wcześniej takiej metody, można skutecznie poprawić jakość naszej cery :). A ile taka przyjemność kosztuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *