PRX T33

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

PRX T33 to innowacyjna metoda peelingująca, której celem jest nie tylko oczyszczenie skóry z martwego naskórka, ale i jej intensywna rewitalizacja. Została stworzona i opatentowana przez dr Rosannę Castellanę we Włoszech, od 2007 roku ciesząc się niemalejącą popularnością w gabinetach kosmetologicznych na całym świecie.

PRX T33

PRX T33 – co to jest?

PRX T33 to produkt wyjątkowym w swoim składzie – jako jedyny na rynku łączy składniki oczyszczające, wybielające, liftingujące, przeciwstarzeniowe i rewitalizujące, dając kompleksowe i widoczne efekty już po pierwszym użyciu. Takimi składnikami są:

  • kwas trichlorooctowy o stężeniu 33% – pochodna kwasu octowego, będąca środkiem antyseptycznym i ściągającym. Wykorzystywana jako peeling chemiczny do niwelowania widoczności zmarszczek, oczyszczania skóry, a nawet usuwania mniejszych blizn. W omawianym kosmetyku znajduje się w bardzo wysokim stężeniu, dlatego bezwzględnie należy stosować się do zasad metodyki;
  • kwas kojowy – o silnym działaniu antyoksydacyjnym, opóźniającym starzenie się skóry i hamującym negatywne konsekwencje wolnych rodników tlenowych. Efektem jego użycia jest także rozjaśnienie skóry, nawet w odniesieniu do przebarwień wieloletnich;
  • nadtlenek wodoru H2O2 – znany pod nazwą wody utlenionej. Oczyszcza skórę oraz zmniejsza ryzyko podrażnień skóry po użyciu kwasu trichlorooctowego w wysokim stężeniu. Dzięki nadtlenkowi wodoru nie pojawia się łuszczenie skóry czy stan zapalny po zabiegu.

Od wielu lat mówi się, że peeling PRX T33 jest najnowszym osiągnięciem w dziedzinie peelingów medycznych, zapewniających jednocześnie biorewitalizację skóry.

PRX T33 – na czym polega?

Zabieg wymaga wcześniejszego przygotowania skóry poprzez jej dokładne oczyszczenie z kurzu, potu czy resztek makijażu. W tym celu wykonuje się staranny demakijaż – skóra powinna być całkowicie czysta. Następnie w docelowy obszar skóry wmasowuje się produkt, czyli właśnie PRX T33. Liczba warstw uzależniona jest od kilku czynników indywidualnych dla klienta, zazwyczaj jednak jest ich 2-3. Produkt trzyma się na skórze kilka minut, po czym dokładnie zmywa ciepłą wodą. Na koniec należy zaaplikować na czystą już skórę krem, który jest uzupełnieniem pielęgnacji skóry.

Krem do PRX T33 powinien wykazywać działanie nawilżające, dlatego w jego składzie najlepiej szukać kwasu hialuronowego, gliceryny, moczniku, kolagenu, żelu aloesowego, mleczka pszczelego, d-pantenolu czy innych, na które skóra klienta dobrze reaguje.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Zabieg może być wykonywany u każdej osoby bez względu na wiek i o każdej porze roku, także latem. Dla uzyskania optymalnych efektów rekomenduje się wykonanie go w serii 3-5 razy, każdy zabieg w odstępie tygodnia. Ogromną zaletą PRX T33 jest bezbolesność, brak konieczności długiej rekonwalescencji oraz brak efektu fotouczulenia. Dodatkowo to jeden z niewielu zabiegów, gwarantujących tak intensywną biorewitalizację bez użycia igieł.

Wskazania do PRX T33

Podstawowe wskazania do wykonania omawianego peelingu to:

PRX T33 nadaje się zarówno do pielęgnacji skóry twarzy, jak i całego ciała. Nawet w przypadku okolic tak delikatnych jak szyja czy biust.

PRX T33 – przeciwwskazania

Podstawowymi przeciwwskazaniami do zabiegów z użyciem PRX T33 są:

Skóra skłonna do podrażnień również nie jest chętnie obejmowana zabiegiem. Może dojść do jej intensywniejszego podrażnienia wskutek działania składników o wysokim stężeniu. Ostrożność powinny zachować osoby ze cerą naczynkową.

PRX T33 – cena

Jeden zabieg PRX T33 wykonywany w gabinecie kosmetologicznym kosztuje średnio około 300-400 zł (cena zależy w dużej mierze od pielęgnowanej okolicy ciała). Cena ta obejmuje również aplikację kremu nawilżającego. Z kolei opakowanie PRX T33 kosztuje od 145 zł w górę.Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Pakla-Misiur A., Grochowiec M., Lesiak A., Bednarski I., Double-blind, randomized controlled trial comparing the use of microneedling alone versus chemical peeling alone versus a combination of microneedling and chemical peeling in the treatment of atrophic post-acne scars. An assessment of clinical effectiveness and patients’ quality-of-life, Adv Dermatol Allergol, 4/2021.
  2. PRX T33 No-Needles Biorevitalisation, WiQo med., 2017.

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *