Bańki chińskie na twarz

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Bańki chińskie na twarz wykorzystywane są równie powszechnie, co w przypadku baniek chińskich na resztę ciała. Muszą być jednak odpowiednio mniejsze, zaś sam zabieg przeprowadzany jest nieco inaczej, aby nie podrażnić i nie uszkodzić delikatnej struktury tej okolicy. Efektem jest intensywne nawilżenie poprzez poprawę ukrwienia oraz zmniejszenie widoczności zmarszczek poprzez ujędrnienie tkanki.

Bańki chińskie na twarz

Bańki chińskie na twarz – jak wyglądają?

Bańki chińskie silikonowe dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu można dobrać je do wielkości i potrzeb opracowywanej okolicy ciała. W przypadku pośladków, ud i pleców należy sięgnąć po największe rozmiary, aby efektywnie opracować masywną powierzchnię ciała, jednak w przypadku kończyn górnych i dekoltu bańki te są odpowiednio mniejsze. Najmniejsze rozmiary stosowane są w przypadku twarzy, zarówno ze względu na niewielki rozmiar policzków, brody, czoła i innych części, jak i ze względu na delikatność tych tkanek.

Uniwersalne, klasyczne bańki chińskie do masażu twarzy mają z reguły około 8 cm wysokości, 2 cm średnicy wewnętrznej oraz 4 cm średnicy zewnętrznej. Zawsze należy pilnować, aby wybierać wyłącznie produkty najwyższej jakości, a więc:

  • wykonane z medycznego silikonu dopuszczonego do obrotu na terenie Unii Europejskiej oraz takiego, który przeszedł wszystkie ważne testy bezpieczeństwa;
  • lekkie i jednocześnie wytrzymałe, aby posłużyły dobrze przez dłuższy czas.

W obrębie twarzy nie aplikuje się baniek szklanych, czyli tradycyjnych baniek ogniowych. Ze względów bezpieczeństwa zawsze należy sięgać wyłącznie po te silikonowe.

Zobacz również: Masaż bańką chińską – na czym polega?

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Masaż twarzy bańkami chińskimi – metodyka

Masaż twarzy bańką chińską powinien przebiegać zgodnie z metodyką, aby był zarówno skuteczny, jak i bezpieczny. W pierwszej kolejności oczyszcza się skórę z makijażu, zanieczyszczeń i sebum. Najpierw zmywa się makijaż płynem micelarnym, później zaś usuwa jego resztki żelem lub pianką myjącą. Dalszym etapem jest aplikacja na skórę twarzy olejku dobranego do indywidualnych potrzeb (np. olejku makadamia przy cerze suchej, olejku z czarnuszki siewnej do cery tłustej itd.). Dzięki niemu możliwe będzie płynne przesuwanie bańki po skórze.

Na tak przygotowaną skórę położyć można bańkę, którą następnie delikatnie dociska się od góry, aby usunąć z niej część powietrza. Nastąpi zassanie bańki, dzięki czemu nie odpadnie od ciała nawet przy braku trzymania jej w dłoni. Masaż właściwy polega na przesuwaniu bańki pewnymi ruchami w taki sposób, aby nie pozostała ona w jednym miejscu dłużej niż 2-3 sekundy. Wykonuje się go zawsze od górnej części twarzy, powoli schodząc ku dołowi. Z zasady czoło i skronie masuje się ruchami okrężnymi, natomiast szyję w kierunku żuchwy – ruchami pionowymi, posuwistymi.
Cały zabieg powinien trwać około 15 minut, a dla maksymalnych efektów rekomenduje się wykonywanie go 1-3 razy w tygodniu. Częstsze zabiegi mogłyby doprowadzić do podrażnienia skóry, ponieważ siły ssące są dość mocne, natomiast rzadsze zabiegi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Masaż twarzy bańką chińską można wykonywać samodzielnie w domu, choć jest to też częsty zabieg w ofercie salonów kosmetycznych i salonów masaży.

Masaż twarzy bańkami chińskimi – przeciwwskazania

Nie zawsze masaż bańką chińską może zostać wykonany. Przeciwwskazaniami są:

Do masażu tego typu zawsze kwalifikuje pacjenta specjalista, który będzie go wykonywał.

Bańki chińskie na twarz – efekty

Systematycznie wykonywany masaż twarzy bańkami chińskimi silnie pobudza cyrkulację krwi w tej okolicy, w efekcie czego skóra staje się lepiej ukrwiona i dotleniona. Otrzymuje wszystkie niezbędne składniki odżywcze, co przekłada się na jej ogólną kondycję. Zaobserwować można m.in.:

  • poprawę blasku;
  • ujędrnienie skóry;
  • zwiększenie elastyczności skóry.

Jeśli dana osoba zmaga się z obrzękami limfatycznymi tej okolicy, również są one odprowadzane do najbliższych węzłów chłonnych. Spada widoczność tzw. worków pod oczami. Jeszcze jednym efektem, który można zaobserwować, jest wyrównanie kolorytu skóry i zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Kaniewska M., Kosmetologia – podstawy, Wydawnictwo WSiP, Warszawa 2011.
  2. Górska A., Graboś A., Kozar D., Prejsnar-Wiśniewska R., Sadlik E., Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, Wydawnictwo EDICON, Poznań.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *