Masaż bańką chińską – na czym polega?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Masaż bańką chińską stosuje się na różnego rodzaju dolegliwości m.in. w redukcji bólów kręgosłupa czy mięśni. Oprócz tych typowo medycznych lub fizjoterapeutycznych zastosowań masaż bańką chińską wykorzystywany jest również w kosmetologii jako jedna z metod redukcji cellulitu. Jak więc wykonać taki masaż i na czym polega? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Masaż bańką chińska - na czym polega?

Bańka chińska – czym jest?

Bańska chińska zaliczana jest do baniek próżniowych, które wysysają powietrze pod ciśnieniem. Najbardziej popularne są bańki wykonane z gumy, choć można spotkać również szklane lub bambusowe. Bańka chińska charakteryzuje się okrągłym kształtem z zaokrąglonymi brzegami przez co w łatwy sposób może być zaaplikowana na skórze pacjenta.

Główne zastosowania bański chińskiej

Masaż bańką chińską – na czym polega?

Zanim rozpocznie się masaż, skóra pacjenta musi wcześniej zostać zdezynfekowana i oczyszczona. Następnie na ciele osoby poddającej się takiemu zabiegowi aplikuje się niewielka ilość oliwki, której zadaniem jest nadanie poślizgu podczas masażu. W każdym zestawie baniek chińskich mamy do czynienia z czterema jej różnymi wielkościami. Ich użycie zależne jest przede wszystkim od tego z jakim problemem mamy do czynienia i w jakim miejscu na ciele on występuje.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Bańka chińska aplikowana jest na ciało pacjenta poprzez wyraźne „wciśnięcie” jej w powierzchnię skóry. Dzięki temu usuwa się z niej powietrze i zasysany jest fałd skórny. Kolejnym krokiem jest wykonywanie przez masażystę odpowiednich ruchów. Początkowo są to ruchy długie i krótkie (podłużne i poprzeczne), a następnie ruchy okrężne kierowane w stronę węzłów chłonnych. Głównym celem masażu bańką chińską jest pobudzenie przepływu krążenia krwi, przez co szybciej usuwane  są toksyny z organizmu. Ponadto powoduje on rozluźnienie mięśni oraz zwiększa elastyczność skóry.

Masaż bańką chińską może trwać 15 minut, 30 minut, a nawet godzinę. Czas jego wykonania zależy głównie od problemu z jakim mamy do czynienia oraz od miejsca na ciele gdzie występuje dolegliwość. W przypadku masażu bańką chińską zawsze zalecana jest cała seria zabiegowa (10-12 wizyt) z częstotliwością wykonywania co około 3 dni. Masaż bańką chińską może być wykonywany również profilaktycznie jeden raz w tygodniu.

Przeciwwskazania:

Masaż bańką chińską – cena

Cena tego rodzaju masażu zależna jest przede wszystkim od gabinetu oraz miasta, w którym taki zabieg wykonujemy. Waha się między 50 a 200 zł.

Czy masaż bańką chińską boli?

Warto zaznaczyć, że masaż bańką chińską na początku nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Towarzyszą mu często odczucia bólowe, skóra mocno się czerwieni, a na kilka dni po masażu mogą pojawić się na niej nawet delikatne krwiaki. Szczególnie bolesny jest masaż wewnętrznych okolic ud. A to dlatego, że w miejscu tym skóra jest bardzo cienka.

Do odczuć podczas masażu bańką chińską można się jednak przyzwyczaić. Nasza skóra również się adaptuje, przez co z każdym zabiegiem odczuwalne są coraz mniejsze bodźce bólowe. Dzięki temu masaż staje się coraz bardziej przyjemny i można cieszyć się z dużych korzyści jakie oferuje w postaci efektów.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

5 Responses

  1. Opisany przez Ciebie masaż bańką chińską brzmi zachęcająco, jednakże mam dość małą tolerancję bólu, więc nie wiem, czy bym podołał. Może kiedyś! 😉

  2. Dla mnie wszystko co z bańkami związane jest przerażające, ale przydałoby się spróbować takiego masażu na własnej skórze i może zweryfikować swoje przekonania. Ehhh źle mi się kojarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *