Rewitalizacja skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Rewitalizacja skóry polega na aktywacji funkcji biologicznych skóry celem poprawy jej wyglądu, w tym odmłodzenia jej i dodania blasku. Pozwala zregenerować skórę i przywrócić jej dawno utraconą kondycję, dlatego zabiegi z tego zakresu polecane są zwłaszcza osobom dojrzałym. Jest ich wiele, dlatego powinny być dobierane indywidualnie do każdego.

Rewitalizacja skóry

Zabiegi rewitalizacji skóry

Popularnymi zabiegami rewitalizacji skóry są między innymi:

  • mezoterapia igłowa – iniekcje kwasu hialuronowego lub innych związków aktywnych i substancji odżywczych bezpośrednio do skóry właściwej za pomocą niewielkich igieł. Efekty zabiegu zależą głównie od zastosowanych składników;
  • frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa – polega na wykorzystaniu fali bipolarnej tworzonej przez mikroigły, które są wprowadzane pod powierzchnię skóry. Wywołuje denaturację tkanek w określonym obszarze, czego efektem jest ich kontrolowane uszkodzenie. Stanowi ono początek procesów regeneracji;
  • polidioksanowe nici liftingujące – ich umieszczenie w skórze tworzy swoiste rusztowanie dla niej, dzięki czemu jest uniesiona, ujędrniona i napięta. Zabieg stosuje się szczególnie w tych partiach ciała, gdzie niemożliwe bądź utrudnione jest użycie wypełniaczy lub botoksu;
  • osocze bogatopłytkowe – nazywane także wampirzym liftingiem, polega na wstrzykiwaniu w skórę osocza (nierzadko pobranego od klienta), które wykazuje silne działanie regenerujące i odmładzające;
  • lipoliza iniekcyjna – usuwa komórki tłuszczowe (adipocyty) poprzez ich rozpuszczanie drogą wstrzyknięć odpowiednich związków, np. krzemionki organicznej, L-karnityny czy fosfatydylocholiny;
  • wypełnienie kwasem hialuronowym – kwas hialuronowy to najczęściej wybierany wypełniacz, całkowicie bezpieczny dla tkanek i zapewniający długotrwałe efekty. Z jego użyciem wypełniać można zmarszczki, bruzdy, nieestetyczne zagłębienia w ciele.

Takich zabiegów jest znacznie więcej, a ich najważniejszym celem jest przywrócenie jej młodzieńczego wyglądu i zdrowia. Poprawiają jej jędrność, elastyczność, napięcie, niwelują zmarszczki i bruzdy, a nawet mogą widocznie odmłodzić skórę o kilka czy kilkanaście lat. Należy jednak pamiętać, że takie zabiegi nie dają efektu na zawsze. Może utrzymywać się kilka miesięcy lub nawet kilka lat, jednak w pewnym momencie upływ czasu zwycięży. Wówczas można ponownie zdecydować się na rewitalizację skóry.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Rewitalizacja skóry – czy jest bezpieczna?

Zabiegi rewitalizujące uznawane są za bezpieczne, jeśli nie ma przeciwwskazań do ich wykonania. Takimi przeciwwskazaniami są:

Dodatkowo nie powinno się obejmować zabiegami skóry, na której widnieją uszkodzenia (oparzenia, odleżyny, rany, opryszczka, zmiany grzybicze, zaawansowany i ciężki trądzik). Do niektórych zabiegów przeciwwskazaniami są niewyrównane choroby przewlekłe bądź zaburzenia krzepnięcia krwi.

Najlepiej skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej lub kosmetologiem, który oceni skórę klienta i jej potrzeby, a także wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegów rewitalizacji. W efekcie doradzi, które zabiegi sprawdziłyby się najlepiej i wykona te, które będą zgodne z preferencjami klienta.

Rewitalizacja skóry – ile trwa?

Jeden zabieg z zakresu rewitalizacji skóry trwa przeciętnie od 30 do 60 minut, w zależności od partii ciała oraz jego rodzaju. Aby efekty były trwałe i intensywne, jeden zabieg przeważnie nie wystarczy. Na przykładzie radiofrekwencji mikroigłowej wykonać należy serię 3-4 zabiegów w odstępie 1 miesiąca każdy. Istnieją jednak zabiegi, które powtarza się dopiero po dłuższym czasie. Takim jest choćby aplikacja nici liftingujących – konieczność ponowienia zabiegu pojawia się dopiero po upływie 1-1,5 roku.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Osika G., Wesołowska A., Niechirurgiczne metody opóźniające procesy starzenia się skóry, Farmakologia Polska, 76/2020.
  2. Kołodziejczak A., Kosmetologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2019.
  3. Klonowska J., Kosmetologia, Wydawnictwo Urban & Partner, Wrocław 2022.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *