Wampirzy lifting – terapia osoczem bogatopłytkowym

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Wampirzy lifting to innowacyjna metoda naturalnej stymulacji komórek skóry dająca efekt jej regeneracji i odmłodzenia. Zapoczątkowany przez celebrytki, dziś wykonywany powszechnie jako jedna z naturalnych metod niwelacji objawów starzenia. Na czym polega i jakie przynosi efekty? Przyjrzyjmy się bliżej zabiegowi vampire face lifting.

Wampirzy lifting - terapia osoczem bogatopłytkowym

Wampirzy lifting to rozwiązanie polecane szczególnie kobietom, które boją się postawić na inwazyjny botox czy operację plastyczną. Metodę tę rozpowszechniły celebrytki w Stanach Zjednoczonych, dziś stosują ją kobiety również w Polsce.

Wampirzy lifting – na czym polega?

Wampirzy lifting jest niechirurgiczną metodą, która polega na ostrzykiwaniu pacjentki jej własną krwią, a dokładnie zawartym w niej osoczem bogatopłytkowym. Osocze bogatopłytkowe można podawać pacjentkom na różne sposoby m.in. przy wykorzystaniu techniki zabiegu mezoterapii lub w sposób liniowy (wzdłuż zmarszczek występujących na skórze).

Istotną cechą wampirzego liftingu jest fakt, że jest to zabieg w 100% naturalny, a więc nie istnieje ryzyko pojawienia się u pacjenta nietolerancji czy alergii na podawaną substancję.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która pozyskiwana jest z krwi pacjenta. Zawiera czynniki wzrostu m.in. peptydy, które stymulują skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona świeżość, witalność i młodzieńczy wygląd. Podawanie osocza bogatopłytkowego za pomocą iniekcji pobudza fibroblasty skóry do produkcji nowego kolagenu, co przekłada się na zwiększenie poziomu jej nawilżenia, regeneracji i odżywienia.

Wampirzy lifting – jak przebiega zabieg?

Cała terapia przebiega w sposób dwuetapowy. Na początku pobierana jest przez lekarza krew pacjentki, zwykle jest to około 8 ml. Następnie jest ona specjalnie opracowywana, czyli oddzielane są krwinki czerwone krwi od jej osocza. Tak przygotowany preparat podawany jest pacjentce podczas zabiegu, który można wykonać metodą mezoterapii lub wzdłuż zmarszczek na skórze.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Okolice poddawane zabiegowi to przede wszystkim:

 • czoło;
 • okolica oczu;
 • policzki;
 • nos i jego okolice;
 • podbródek;
 • szyja.

 

Podczas wykonywania zabiegu dochodzi do pojawienia się procesu bardzo zbliżonego do regeneracji ran, a więc do:

 • syntezy nowych naczyń krwionośnych;
 • stymulacji komórek macierzystych w celu zwiększenia swej ilości;
 • pobudzenia fibroblastów do produkcji nowego kolagenu w skórze.

Efekty wampirzego liftingu

Zabieg jest prawie bezbolesny i nieinwazyjny. Podczas trwania terapii odczuwane są ukłucia igły tak samo jak przy wykonywaniu mezoterapii igłowej czy podawaniu wypełniaczy. Obrzęk miejsca zabiegowego znika po upływie kilku dni. Na efekty nie czeka się długo, ponieważ już po 2 tygodniach skóra rozpoczyna proces samoregeneracji.

Najlepsze efekty zyskujemy jeśli poddajemy się serii terapii, która obejmuje 2-4 powtórzeń. Efekty wampirzego liftingu utrzymują się od jednego do dwóch lat.

Zabieg wampirzy lifting przede wszystkim:

 • nadaje skórze jędrności i elastyczności;
 • poprawia ukrwienie skóry;
 • wygładza zmarszczki;
 • przyspiesza procesy gojenia skóry.

Dla kogo jest stworzony zabieg wampirzy lifting?

Zabieg ostrzykiwania osoczem bogatopłytkowym przeznaczony jest szczególnie osobom, które preferują naturalne sposoby odmładzania i pielęgnacji skóry. Ponadto zaleca się go tym, którzy wykazują alergie lub nietolerancję na inne preparaty w zabiegach medycyny estetycznej, do których zalicza się botox.

Zabieg może być wykonywany u kobiet w każdym wieku, nawet jako profilaktyka przed rozpoczęciem procesu starzenia się skóry.

Przeciwwskazania

Wampirzy lifting – cena zabiegu

Cena wampirzego liftingu jest zależna głównie od okolicy, która poddawana jest terapii. Rozpoczyna się od około 500 zł, a kończy w granicach 1100 zł.Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

2 odpowiedzi

 1. Im więcej o tym zabiegu czytam, tym bardziej mnie interesuje. Mezoterapii nigdy jeszcze nie miałam robionej, więc nie wiem, jak z tym bólem… Ale mam tautaże, myślę, że bardziej bolesne to chyba nie jest, co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *