Osocze bogatopłytkowe – naturalna regeneracja skóry

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Osocze bogatopłytkowe to innowacyjna metoda naturalnej regeneracji i rewitalizacji skóry. Początkowo popularna była tylko w krajach za oceanem. Dziś można skorzystać z niej w wielu gabinetach w Polsce. Czym jest osocze bogatopłytkowe oraz jak wpływa na urodę?

Osocze bogatopłytkowe - naturalna regeneracja skóry

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana w wyniku odwirowania krwi pacjenta, w której znajduje się kompleks wszystkich jej płytek. Osocze zawiera komórki i czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do odnowy.

Osocze bogatopłytkowe – jak działa?

Osocze bogatopłytkowe pozwala odżywić zarówno skórę jak i włosy w naturalny sposób. Istotnym czynnikiem w tym procesie są płytki krwi. Dzięki nim skóra zostaje mocno odżywiona i pobudzona do regeneracji. Stymulacji zostają poddane fibroblasty, które wytwarzać będą nowy kolagen. Przez to działanie skóra zyskuje jędrność, elastyczność i poprawę struktury.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Trombocyty znajdujące się w osoczu wytwarzają dla komórek skóry bardzo istotne czynniki wzrostu, które pobudzają komórki naskórka i namnażanie ich. Zwiększają mikrokrążenie, a także pobudzają syntezę DNA.

Czynniki wzrostu znajdujące się w osoczu to tzw. białka, których rolą jest pobudzanie procesów regeneracyjnych i odnowa tkanek skóry. Należy do nich:

  • transformujący czynnik wzrostu – bierze udział w procesach gojenia się ran oraz kieruje komórkami w ich fazie rozwoju;
  • insulinopodobny czynnik wzrostu – wytarzany jest pod wpływem ludzkiego hormonu wzrostu – somatotropiny;
  • czynnik wzrostu fibroblastów – bierze udział w procesie gojenia się ran poprzez stymulację nowego kolagenu;
  • czynnik wzrostu naskórkowy – uczestniczy w procesie stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu;
  • czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego – bierze udział w tworzeniu nowych sieci naczyń krwionośnych.

Osocze jest produktem naturalnym, przez co zabieg z jego wykorzystaniem jest w 100% bezpieczny. Nie istnieje więc ryzyko nietolerancji podawanej substancji danej klientce. Nie wywołuje on uczuleń, żadnych alergii czy innych niepożądanych reakcji ze strony układu odpornościowego.

Osocze bogatopłytkowe – efekty

Pierwsze efekty po terapii osoczem bogatopłytkowym są zauważalne już po upływie około 2 tygodni. Napięcie skóry, poprawa jędrności, elastyczności, a także polepszenie jej struktury w postaci niwelacji zmarszczek widoczne jest po przebyciu około 3 zabiegów. Cała seria zabiegów obejmuje od 2 do 4 powtórzeń.

Wskazania

PrzeciwwskazaniaPolecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *