Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa to jeden z innowacyjnych zabiegów wpływających na zatrzymanie procesu starzenia się skóry. Oprócz działania odmładzającego terapia tego rodzaju wpływa również na redukcję blizn, rozstępów, a także zmniejsza objawy nadpotliwości.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Laser frakcyjny a radiofrekwencja

Laser frakcyjny emituje światło o długości fali 10600 nm, dzięki czemu jest urządzeniem przeznaczonym do stymulacji kolagenu. Wiązka światła przedostając się w głąb skóry wywołuje w niej procesy termiczne. Na skutek tego dochodzi do podgrzania się wody w tkankach oraz jej odparowania czyli procesu ablacji. Uszkodzeniu podlegają wszystkie struktury, w skład których wchodzi woda. Z kolei energia cieplna stymuluje procesy naprawcze i w konsekwencji przyczynia się do produkcji nowego kolagenu.

Laser frakcyjny powoduje mikronakłucia w skórze tworząc tzw. mikrokolumny uszkodzeń, które otoczone są zdrowym, nienaruszonym fragmentem tkanki. Pozostawienie jej jest bardzo ważne, ponieważ stanowi podstawę zabiegu. Nienaruszona skóra przyspiesza oraz ułatwia regenerację uszkodzonych fragmentów.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego zwiększają bezpieczeństwo zabiegów wykorzystujących wiązkę świetlną oraz zmniejszają ilość powikłań. Jednak największym ograniczeniem metody laserowej jest głębokość jej penetracji, która obejmuje 2 mm. Dodatkowo wadą jest również pozostawienie strefy zwęglenia (karbonizacji) nawet mimo występowania w urządzeniach trybu pracy ultrapulse.

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Innym rodzajem zabiegu wpływającym na stymulację kolagenu za pomocą ciepła jest radiofrekwencja (RF) wykorzystująca energię fal radiowych. Urządzenia tego typu dzieli się na monopolarne i multipolarne. Zasadnicza różnica pomiędzy nimi polega  na rozmieszczeniu elektrod. W urządzeniach monopolarnych elektroda uziemiająca ułożona jest w dużej odległości od głowicy pracującej. Z kolei w urządzeniach multipolarnych wszystkie elektrody znajdują się w głowicy pracującej. Warto podkreślić, że stanowią one bezpieczniejsze rozwiązanie, jednak głębokość penetracji w tkanki jest mniejsza. W urządzeniach monopolarnych głębokość sięga 3-5 mm.

Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa

Założeniem frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej jest wykorzystanie możliwości selektywnego ogrzewania tkanki na dokładnie określonej głębokości. Nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie mikroigieł, przez co podgrzewana jest nie tylko powierzchnia skóry, ale również jej głębokie warstwy. Głębokość wkłucia może być regulowana w zakresie 0,5-3,5 mm, a także natężenie fali RF, a przez to stopień podgrzania tkanki, które uwarunkowane jest wskazaniami.

Laser frakcyjny wywołuje uszkodzenia skóry, z kolei RF dostarcza energię na właściwą jej głębokość powodując tym niewielkie uszkodzenia naskórka. Co ważne zjawisko to nie przyczynia się do efektu karbonizacji tkanek.

Należy podkreślić, że bezpośrednio po zabiegu skóra pacjenta nie wymaga okresu rekonwalescencji. Cera po zabiegu może być zaczerwieniona przez 24 godziny.

Podsumowanie

Frakcyjna radiofrekwencja mirkoigłowa jest nowoczesną, a także małoinwazyjną formą terapii anty-aging. Urządzenia przeznaczone do tego rodzaju zabiegów zapewniają pełne bezpieczeństwo w zakresie przeprowadzania terapii oraz czasu rekonwalescencji. Ponadto dają pełną kontrolę nad głębokością penetracji igieł w skórę oraz temperaturę fali radiowych. Oba te czynniki przyczyniają się do zastosowania zabiegu w wielu wskazaniach estetycznych w obrębie skóry.

Bibliografia

  1.  Wasiluk M., Kosmetologia Estetyczna, Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, 4/2012.


Polecane produkty:

Zapisz się do newslettera!

Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *