Jakie zabiegi na twarz jesienią?

Spis treści

Koenzym Q10 promocja

Koenzym Q10 promocja

Jakie zabiegi na twarz jesienią sprawdzą się najlepiej? To pora roku, w której należy skupić się w szczególności na powakacyjnej regeneracji, ponieważ latem skóra narażana była na silne promieniowanie UV, suche powietrze czy kontakt z niekorzystnie działającymi czynnikami (np. słoną wodą morską). Pomoc można uzyskać w każdym gabinecie kosmetologicznym.

jakie zabiegi na twarz jesienią?

Mezoterapia bezigłowa

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, podczas którego za pomocą czynników fizykalnych, wywołujących m.in. elektroporację, wprowadza się w głąb skóry substancje czynne, nie powodując mechanicznego naruszenia powłok skórnych. Podstawowymi wskazaniami do mezoterapii bezigłowej są:

Metoda ta polega więc na jednoczesnym zastosowaniu terapeutycznego działania fali ultradźwiękowej i impulsowego bodźca elektroterapeutycznego. W praktyce przeważnie wykorzystuje się gotowe preparaty nazywane koktajlami, które zawierają wiele substancji o działaniu terapeutycznym. Koktajl może zawierać jako bazę kwas hialuronowy oraz kompleks multiwitaminowy i pierwiastki śladowe. Cera na jesień stanie się jędrna, wygładzona i odmłodzona.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem, podczas którego płynnymi ruchami przesuwa się po skórze głowicę pokrytą mikrokryształkami diamentu. Pod wpływem wytworzonego przez urządzenie podciśnienia głowica, zasysając skórę, jednocześnie złuszcza kolejne jej warstwy. Wskazania do zabiegu:

Sklep Spirulina
Sklep Spirulina

Mikrodermabrazja wpływa nie tylko na wygląd naskórka, ale również na szereg procesów zachodzących w skórze właściwej. Złuszczenie zewnętrznych warstw naskórka oczyszcza go z nadmiaru zrogowaciałych komórek i łoju skórnego. Powoduje wygładzenie jego powierzchni, stopniowe zmniejszanie głębokości blizn i zwężenie ujść gruczołów łojowych. W efekcie skóra odzyskuje naturalny, jednolity koloryt, staje się jaśniejsza i bardziej promienna.

Peeling kawitacyjny

Pierwszym zabiegiem, jaki warto zrobić po sezonie letnim, najlepiej początkiem jesieni, jest peeling kawitacyjny. To sposób na głębokie oczyszczenie skóry wykorzystujący fale ultradźwiękowe. Prowadzą one do szybkiego i bezpiecznego usunięcia martwych komórek naskórka, są przy tym całkowicie bezpieczne także dla cery wrażliwej i cery problematycznej. W konsekwencji działania fal ultradźwiękowych tworzą się mikroskopijne pęcherzyki, które gwałtownie pękają, prowadząc do odrywania martwych komórek naskórka i odsłonięcia młodszej warstwy skóry pozbawionej zanieczyszczeń i zaskórników.

Wskazaniami do wykonania peelingu kawitacyjnego są:

Po peelingu warto wykonać dowolny zabieg odżywczy, ponieważ skóra znacznie lepiej wchłania zawarte w kosmetykach składniki odżywcze.

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa jest bezpiecznym, skutecznym i niezwykle popularnym zabiegiem, polegającym na wtłoczeniu preparatów aktywnych w głąb skóry przy pomocy głowicy z czystym tlenem. Jest to pierwszy etap zabiegu. W drugim tę samą substancję aktywną dotłacza się za pomocą innej głowicy. Przed częścią aktywną zabiegu należy wykonać peeling, np. peeling kawitacyjny. To zabieg powierzchowny, nieinwazyjny, w przebiegu którego nie dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, zatem nie ma określonych norm i zastrzeżeń co do używanych produktów.

Tlen jest transportowany do warstw skóry, poprawiając tym samym stan komórek, przyspieszając metabolizm i procesy regeneracyjne. Więcej tlenu w skórze oznacza bardziej dotlenione komórki skóry i lepszy efekt terapeutyczny. Po zabiegu uzyskuje się natychmiastowy efekt wygładzenia, ujędrnienia, nawilżenia i spłycenia drobnych zmarszczek.



Polecane produkty:

Bibliografia

  1. Wróblewska I., Maj J., Chilicka-Jasionowska K., Aparatura kosmetyczna i metodyka zabiegów, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu, Opole 2013.
  2. Wesołowska J., Iwan-Ziętek I., Mosiejczuk H., Kemicer-Chmielewska E., Marchlewicz M., Zastosowanie wybranych bodźców fzykalnych podczas profesjonalnych zabiegów kosmetologicznych. Część II. Fale ultradźwiękowe, Pomeranian J Life Sci, 63/2017.
  3. Domżalska K., Infuzja tlenowa – charakterystyka zabiegu i dostępnych urządzeń, Beauty 2021.

Zapisz się do newslettera!

Szukaj
Kategorie wpisów

Najpopularniejsze w Zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *